MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Naprawią drogę prowizorycznie

Wiadomości: REGION
Czwartek, 15 października 2009, 8:24
Aktualizacja: 8:27
Autor: Ania
Fot. Ania
Mieszkańcy ulicy Szkolnej i Czerwonej Doliny w Sosnówce obawiają się, że zimą będą mieli kłopot z dojazdem do domów. Droga została zniszczona podczas lipcowej nawałnicy i do tej pory jej nie wyremontowano.

– Drogą tą jeżdżą ciężkie samochody, wywożące drzewo z lasu. Zimą trzeba będzie ją odśnieżać. Może więc dojść w końcu do sytuacji, że w końcu całkowicie się zapadnie. – mówią mieszkańcy Sosnówki, którzy chcą pozostać anonimowi.

Obawy mieszkańców są uzasadnione biorąc pod uwagę dziurawą nawierzchnię i wystające z pobocza korzenie, które pozostały po wyrwanych drzewach. Są osoby, które w trakcie dojazdu do posesji uszkodziły sobie samochody.

Wójt Gminy Podgórzyn, Anna Latto zapewnia, że remont drogi rozpocznie się już niedługo i jeszcze w tym roku zostanie zakończony. Nawierzchnia zostanie przywrócona do stanu poprzedniego. Środki na ten cel pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Będą to jednak tylko prace prowizoryczne.

Kompleksowy remont na tej drodze zostanie przeprowadzony dopiero w przyszłym roku. Samorządowcy podjęli taką decyzję ze względu na planowaną w przyszłym roku budowę Orlika przy szkole w Sosnówce oraz osiedla domków jednorodzinnych w tej okolicy. Podczas prac budowlanych ulicą Szkolną będą jeździły ciężkie samochody, które niszczą nawierzchnię.

Trakt, o którym mowa, to droga, którą poruszają się głównie mieszkańcy. Nie ma więc praktycznie żadnej możliwości, żeby pozyskać na jej remont środki z Unii Europejskiej, dlatego też pieniądze trzeba będzie zgromadzić w budżecie gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 15-10-2009 11:17
prowizorycznie hahah a nie lepiej zrobiż raz a dobrze niż kilka razy byle jak,ot polska myśl techniczna
~Anonimowy 16-10-2009 19:58
Na zabranie drzewa szybko się znalazły środki!! A załatać dziury trzeba zbierać!! Niech ci którym drzewo służy odpalą po parę groszy i będą środki!! A nie całom zimę za friko opalą!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bardzo słabe wyniki matur

Most w Pilchowicach pod ochroną!

"Wyspa" z opóźnieniem

Rzeźby dla Kowar

Trwają porządki w Mysłakowicach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
879
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%