MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Napisał o przebudzeniu drzew i wygrał konkurs w Krakowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 lutego 2015, 7:44
Aktualizacja: 7:47
Autor: Manu
Fot. SP 7
Ma tylko dziewięć lat, a już zgromadził na swoim koncie liczne nagrody. Tym razem kolejny sukces odniósł na arenie literackiej. Artur Yadav, uczeń klasy trzeciej jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, stanął na najwyższym podium w Ogólnopolskim Konkursie Literackim “Piórem Malowane” w Krakowie. Jego opowiadanie pt. “Przebudzenie drzew” przyniosło mu pierwsze miejsce.

Jego pracę wybrała komisja pod przewodnictwem literata, krytyka i pedagoga Macieja Naglickiego, spośród tekstów, które napłynęły ze szkół i placówek oświatowo-wychowawczych z całego kraju.

Na podsumowaniu konkursu laureat Artur Yadav otrzymał również tomik poezji z dedykacją jurora - poety Jarosława Burgieła, a także miał okazję spotkać się z aktorem Narodowego Teatru Starego Bolesławem Brzozowskim, który czytał zwycięskie wiersze i opowiadania.

To bynajmniej nie pierwsze tak wielkie osiągnięcie trzecioklasisty Artura, który ma już na swoim koncie wiele nagród. W pierwszej klasie odebrał nagrodę za II miejsce w konkursie poetyckim “Wiersze dla Kici i Azora”, organizowanym przez Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze przy współpracy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Wśród zdobytych nagród w klasie drugiej są dwa pierwsze miejsca w konkursach przygotowanych przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze - plastycznym “Moja rodzina” oraz fotograficznym “Moja przygoda z Muzeum”, a także pierwsze miejsce ze szkolną grupą teatralną w przeglądzie teatrów dziecięcych “Eko–Teatr” w Legnicy za spektakl “Eko-Śnieżka” oraz wyróżnienie w XXII Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Żarowie za przedstawienie pt. “Śniadanie króla” wg wiersza A. A. Milne'a.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kandydaci PO

Bawili się na festynie

Remonty w jeleniogórskich szkołach  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~As 5-02-2015 8:53
Gratulacje WIELKIE!!!
~ona 5-02-2015 9:15
Brawo......to wielki sukces :))
~qew 5-02-2015 9:56
Takie wiadomości przywracają wiarę w młodsze pokolenie :)
~ 5-02-2015 13:52
Braw, brawo!
~Kibic 7 5-02-2015 20:14
Gratuluję!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Pokój ponownie rywalem Mroza

Tłumna Miedzianka Fest

Edukacja przez zabawę

KOD znowu pod sądem

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
203
Tak
74%
Nie
11%
Nie wiem
15%