MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Napiórkowski i Lesicki nagrali “Celuloid”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 września 2015, 7:41
Aktualizacja: 14:19
Autor: Manu
Fot. V Records
Na rynku muzycznym można już znaleźć album “Celuloid”, który powstał z połączenia sił dwóch wybitnych gitarzystów jazzowych rodem z Jeleniej Góry – Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego. To ich pierwsza, wspólna produkcja, która zawiera zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej, m.in. Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy, Andrzeja Korzyńskiego, Andrzeja Kurylewicza czy Jerzego “Dudusia” Matuszkiewicza.

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki znają się już od czasów szkolnych, kiedy to mieszkali razem na jednej ulicy w Jeleniej Górze i byli sobie towarzyszami na podwórku. Wspólnie uczyli się grać na gitarze, korzystając z przeznaczonych do tego podręczników, czy z nagrań magnetofonowych. Marek i Artur są współliderami zespołów Hand Made i Funky Groove.

- Kiedyś dużo razem graliśmy, mieliśmy razem swój zespół Funki Groove. Potem ja wyjechałem do Warszawy, a Artur mieszka we Wrocławiu i trochę nasze zawodowe kontakty się rozluźniły. Płyta “Celuloid” to świetna okazja, by znów pograć razem – opowiada Marek Napiórkowski.

Marek Napiórkowski w swoim dorobku ma udział w sesjach nagraniowych ponad 150 albumów, jazzowych, rockowych i popowych oraz jest realizatorem własnych projektów. Wydał cztery autorskie albumy, “Nap”, “Wolno”, “KonKubiNap” oraz – nakładem V Records – “Up!”. Z kolei Artur Lesicki jest nie tylko cenionym liderem, rozchwytywanym sidemanem, ale i jednym z najwyżej cenionych w Polsce gitarowych pedagogów. Jako lider autorskiego projektu Acoustic Harmony nagrał dwa albumy: “An Unbelievable Silence” i “Stone & Ashes”.

“Celuloid” jest ich powrotem do wspólnego tworzenia muzyki. Sesja w studiu nagrań, poprzedzona była kilkoma miesiącami szukania pomysłów, wyboru repertuaru i starannym przygotowaniem aranżacji. Tytułowy utwór został skomponowany przez Marka Napiórkowskiego.

Pomysłodawcą albumu “Celuloid” jest Adam Domagała, szef wytwórni V Records, który namówił muzyków do wspólnej pracy. W znakomitej większości to tematy zaczerpnięte z polskich klasyków, w tym najbardziej charakterystyczne brzmienia z seriali telewizyjnych. W efekcie na płytę trafiło dziewięć utworów: “Lalka” (muz. Andrzej Kurylewicz), “Pożegnanie z Marią” (muz. Tomasz Stańko), “Celuloid” (muz. Marek Napiórkowski), “Wojna domowa” (muz. Jerzy “Duduś” Matuszkiewicz), “Prawo i pięść: Nim wstanie dzień” (muz. Krzysztof Komeda), “Crazy Script” (muz. Artur Lesicki), “Człowiek z żelaza” (muz. Andrzej Korzyński), “Death And The Maiden: Roberto's Last Chance” (muz. Wojciech Kilar) i “Celuloid – Reprise” (muz. Marek Napiórkowski).

Ogłoszenia

Czytaj również

Koncert na cztery ręce

Trwa budowa punktu widokowego

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~uhuhuhuh 29-09-2015 8:50
Papaj i Miedziński......makabra.....są wszędzie.....
~ 29-09-2015 9:18
genialna plyta 10.11 zagraja w Filharmonii w ramach JGJ fESTIVAL
~jdfsdhfkjsh 29-09-2015 10:35
Już teraz wiem co miał na myśli Schetyna mówiąc, że wystawienie Papaja to błąd.
~123 29-09-2015 13:48
Ich pierwszy zespół Kozioł Blues Bandz czasów szkolnych w Norwidze i niezapomniane koncerty w Gencjanie
~Maciekkk 29-09-2015 20:24
Zgadzam się, płyta jest rewelacyjna, bardzo nastrojowa. Dzięki za info o koncercie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Chcą edukować o regionie  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2207
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%