MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Napadli w biały dzień

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 6 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:33
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
100 tysięcy złotych padło łupem złodziei, którzy okradli pracownicę hurtowni w Ząbkowicach Śląskich. Kobieta została lekko ranna.

Do rabunku doszło przedwczoraj w samo południe na terenie hurtowni alkoholi w Ząbkowicach Śląskich.
– To trwało kilka sekund. Zanim zorientowaliśmy się co się stało i rzuciliśmy się w pogoń za złodziejami, oni wsiedli do auta i odjechali – opowiadają pracownicy hurtowni, gdzie doszło do kradzieży

Dwóch mężczyzn zaczaiło się na idącą do auta pracownicę. Uderzyli ją w tył głowy metalowym prętem i wyrwali torbę, w której było blisko sto tysięcy złotych. Kobieta jechała z pieniędzmi do banku. Miała je wpłacić na konto.
– Ktoś musiał obserwować nasz zakład i wiedzieć, że to właśnie ta pani wozi gotówkę – dodają pracownicy hurtowni. Mówią, że widzieli jednego z napastników kręcącego się po placu od samego rana. Nie zwrócili jednak na niego szczególnej uwagi, bo po towar przyjeżdża mnóstwo osób.

Wszystko działo się na ruchliwym placu – opowiada Paweł Adamowski z ząbkowickiej policji. – Tuż po napadzie zablokowaliśmy drogi wyjazdowe z miasta. Niestety, sprzestępców nie udało się złapać. Jak się dowiedzieliśmy 50-letnia pracownica hurtowni bardzo często sama woziła pieniądze do banku. Wczoraj omal nie przypłaciła tego życiem. Na szczęście uderzenie nie było mocne. Kobieta trafiła do szpitala. Została opatrzona i wróciła do domu. Jest w szoku.
– Dla nas to bolesna sprawa – mówi Mirosław Grządkowski, właściciel hurtowni.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, policja nie wyklucza, że z bandytami współpracował któryś z pracowników hurtowni. Mógł im przekazać informacje o tym, kto i w jakich godzinach wozi pieniądze z dziennego utargu do banku.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Żeromalia na filmowo

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Wszyscy za strajkiem

Łóżka w prezencie

Znów alarm bombowy

Studenci dzieciom

Wiosna Kresowa z Agatem

Jeszcze o Ptasiej

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
478
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%