MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Napadli w biały dzień

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 6 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:33
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
100 tysięcy złotych padło łupem złodziei, którzy okradli pracownicę hurtowni w Ząbkowicach Śląskich. Kobieta została lekko ranna.

Do rabunku doszło przedwczoraj w samo południe na terenie hurtowni alkoholi w Ząbkowicach Śląskich.
– To trwało kilka sekund. Zanim zorientowaliśmy się co się stało i rzuciliśmy się w pogoń za złodziejami, oni wsiedli do auta i odjechali – opowiadają pracownicy hurtowni, gdzie doszło do kradzieży

Dwóch mężczyzn zaczaiło się na idącą do auta pracownicę. Uderzyli ją w tył głowy metalowym prętem i wyrwali torbę, w której było blisko sto tysięcy złotych. Kobieta jechała z pieniędzmi do banku. Miała je wpłacić na konto.
– Ktoś musiał obserwować nasz zakład i wiedzieć, że to właśnie ta pani wozi gotówkę – dodają pracownicy hurtowni. Mówią, że widzieli jednego z napastników kręcącego się po placu od samego rana. Nie zwrócili jednak na niego szczególnej uwagi, bo po towar przyjeżdża mnóstwo osób.

Wszystko działo się na ruchliwym placu – opowiada Paweł Adamowski z ząbkowickiej policji. – Tuż po napadzie zablokowaliśmy drogi wyjazdowe z miasta. Niestety, sprzestępców nie udało się złapać. Jak się dowiedzieliśmy 50-letnia pracownica hurtowni bardzo często sama woziła pieniądze do banku. Wczoraj omal nie przypłaciła tego życiem. Na szczęście uderzenie nie było mocne. Kobieta trafiła do szpitala. Została opatrzona i wróciła do domu. Jest w szoku.
– Dla nas to bolesna sprawa – mówi Mirosław Grządkowski, właściciel hurtowni.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, policja nie wyklucza, że z bandytami współpracował któryś z pracowników hurtowni. Mógł im przekazać informacje o tym, kto i w jakich godzinach wozi pieniądze z dziennego utargu do banku.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie strefy w Siedlęcinie?

Pielgrzymka do Malej Upy

Boże Ciało 2019

Akcja ratownicza na Przełęczy Karkonoskiej

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Ojcowie górą!

Kasia Tkacz zagra na mistrzostwach Niemiec

Procesja na Zabobrzu

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1360
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%