MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Napadli na lombard – teraz posiedzą

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 1 lipca 2013, 8:32
Aktualizacja: 8:34
Autor: 112
Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 28–letniemu mieszkańcowi Leśnej Łukaszowi K. oraz 27–letniemu mieszkańcowi Gryfowa Śląskiego Tomaszowi M. za napad na lombard. Jest już wyrok w tej sprawie.

Obaj mężczyźni 30 stycznia br. w mieszkaniu Tomasza M. pili alkohol. W pewnym momencie Łukasz K. zaproponował napad na lombard, którego obydwaj byli klientami. Tomaszowi M. początkowo pomysł się nie podobał, ale wskutek nalegań kolegi zmienił zdanie. Mężczyźni zrobili sobie z czapek „kominiarki” i przygotowali kije, którym chcieli zastraszyć pracownika lombardu Kamila P.

W dniu zdarzenia ruch w lombardzie był niewielki. Od chwili otwarcia do godz. 14.00 odwiedziło go zaledwie kilku klientów. Pomiędzy godz. 14.00 i 15.00 weszli tam Łukasz K. i Tomasz M. Obaj mieli na głowach czapki zasłaniające twarz z wyciętymi otworami na oczy. Kamil P. początkowo uznał to za żart, ale gdy jeden z napastników wyjął zza pleców drewniany kij i uniósł go nad głowę, posłuchał żądania wydania pieniędzy. Była to suma 2753 zł. Kiedy napastnicy wyszli, pracownik lombardu zawiadomił o napadzie policję. Sprawcy zostali zatrzymani w drodze do mieszkania Tomasza M. Obaj przyznali się do napadu i kradzieży pieniędzy. Zarówno Tomasz M. jak i Łukasz K. byli wcześniej karani.

- Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał ich za winnych popełnienia zarzucanego im czynu, wymierzając karę pozbawienia wolności na okres 3 lat i 3 miesięcy w stosunku do Łukasza K. oraz 3 lat i 6 miesięcy w stosunku do Tomasza M. Wyrok jest nieprawomocny – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~autor 1 1-07-2013 8:56
DLW I WSZYSTKO JASNE
~dg 1-07-2013 10:10
gang olsena.
~ 1-07-2013 12:47
a w pudle powinni dostać nakaz pracy i sprzątać ulice , parki albo do segregacji śmieci
Niggers™ 1-07-2013 17:31
2753 zł ! ! ! ! NO TO SIĘ ZORGANIZOWALI ! WIOCHA MUSI BYĆ DUMNA Z GANSGTERÓW... NAPIJMY SIĘ ! ZRÓBMY COŚ FAJNEGO ! !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wnioski na wymianę pieców

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Ruszyła procedura ws. referendum

Poszły konie na Śnieżkę

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1421
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%