MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Napadł na pocztę, posiedzi w celi

Wiadomości: PIECHOWICE
Piątek, 9 listopada 2007, 10:44
Aktualizacja: 18:42
Autor: ROB
Fot. Archiwum
Na cztery lata i dwa miesiące więzienia został skazany Wojciech P. – sprawca kwietniowego napadu na urząd pocztowy w Piechowicach. Taki wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze.

Nie było wątpliwości co do winy 22–latka. W trakcie postępowania wskazano jedynie różnicę co do skradzionej kwoty. Pracownicy poczty twierdzili, że mężczyzna w trakcie napadu zabrał ponad 4,2 tys. złotych, sąd doliczył się kwoty o 800 złotych niższej.

Do zdarzenia doszło w kwietniu tego roku. Wojciech P. wszedł do urzędu pocztowego, przeskoczył przez ladę, przyłożył kasjerce nóż do gardła i grożąc zażądał pieniędzy. Wziął gotówkę z kasy i uciekł. Po drodze jeszcze zagroził listonoszowi, który próbował go zatrzymać. Napastnik uciekał na tyle nieudolnie, że policja złapała go po kilkudziesięciu minutach, na pobliskim blokowisku. Pieniądze odzyskano.

Wojciech P. mieszka w Piechowicach. Jest znany policji. W listopadzie ubiegłego roku wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał półroczny wyrok za kradzież. Wolnością cieszył się kilka miesięcy. Wyrok nie jest prawomocny.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święta coraz bliżej

Rok koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością

O przemianie byłego więźnia

Zamknięty szlak na Pielgrzymy

Maroko w Casparze jeszcze do 15 grudnia  

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
879
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%