MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Namioty zamiast samowoli

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 25 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 25 maja 2007, 9:05
Autor: Czesław Jesioniowski
Fot. Czesław Jesionowski
Minął termin rozbiórki nielegalnych wiat stojących na ryneczku w Miłkowie.

Nieestetyczne stragany stoją przy drodze nr 366 ze Szklarskiej Poręby do Karpacza. Mieszkańcy Miłkowa chętnie tam zaglądają ze względu na konkurencyjne ceny i duży wybór towarów.
Jednak sami przyznają, że prowizoryczne wiaty pokryte kolorową folią szpecą wygląd miejscowości.

Kupcy handlujący w tym miejscu, w lutym spotkali się z sołtysem, radą sołecką i pracownikami Urzędu Gminy w Podgórzynie w sprawie poprawienia wyglądu tego miejsca.
– Zadeklarowaliśmy, że postawimy jednolite, bardziej estetyczne wiaty – mówi Marian Siek handlujący w tym miejscu od pięciu lat.

Z relacji kupców wynika, że pracownicy UG w Podgórzynie zadeklarowali również, że zostanie utwardzone podłoże, a dla sprzedających ma zostać uruchomione zaplecze sanitarne w pobliskim Zakładzie Usług Komunalnych. Do takiego pomysłu przychylił się sołtys oraz Rada Sołecka wysyłając odpowiednie pismo do podgórzyńskiego urzędu.

Po konsultacji z radcą prawnym, Rada Gminy Podgórzyn uznała wiaty stojące w Miłkowie za samowolę budowlaną. Wydała decyzję o rozebraniu konstrukcji, zezwalając na handel jedynie pod namiotami, które można demontować.
– Aby cokolwiek postawić, trzeba na to odpowiednich projektów i zezwoleń- tłumaczy Andrzej Woźnica, jeden z radnych gminnych.

Kupcy trwają jednak przy swoim. I nie zgadzają się na rozbiórkę straganów.
– Taki namiot kosztuje 800 złotych – żali się Janina Darnowska handlująca odzieżą. – Jeśli go kupię, nie będę miała na towar. A ładniej od tego wcale nie będzie – dodaje.
Pat na miłkowskim ryneczku trwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Osuwiska na obwodnicy

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~mieszkaniec 25-05-2007 11:34
Dziwię się, że kupców stać na lepsze wiaty a nie na zakup namiotu handlowego. Sami uważają to miejsce za szpetne, ale nic nie robią w tym kierunku.
~koks 25-05-2007 11:44
lepiej jakby w miłkowie postawili biedronke
~NIe ładnie 25-05-2007 12:01
Oj dajcie spokój już tym ludziom z ryneczku, no przecież gmina mogłaby postawić już te wiaty, przecież nie jest to Bóg wie jaki koszt, a Ci ludzie też muszą z czegoś żyć.
~iga 25-05-2007 13:18
Mimo trudnosci finansowych z jakimi przypuszczam UG Poggorzyn sie boryka(nic nowego),uwazam,ze jezeli nie w calosci,to przynajmniej w czesci kosztow wybudowania ciagu wiat moglby urzad partycypowac.Czy latwiej bedzie,gdy ci ludzie,handlujacy w tej chwili na tzw.ryneczku zostana bez pracy,a ich rodziny(bo to w wiekszosci glowne zrodlo utrzymania ich rodzin)bez srodkow do zycia? Warto chyba jeszcze raz przemyslec decyzje,przyznac sie do bledu to znowu nie taki wstyd,gorzej gdy sie taka bzdurna decyzje wprowadza w zycie. A czy pytal ktos z podejmujacych decyzje co mysla o tym mieszkancy,ktorzy ze wzgledu na konkurencyjne ceny czesto wlasnie tam dokonuja swoich zakupow?Odnosnie komentarza"mieszkaniec": przestan sie dziwic czlowieku,z Milkowa metropoli i tak sie nie zrobi,a szpetnosci im WYZEJ,tym wiecej.A jak jest wokol Twojej posesji?mozeby tak zaczac od siebie,wies ladniejsza,a jaaaaka satysfakcja.
~ania 25-05-2007 14:27
ja tam jestem dosc czesto i strasznie mi sie podoba . nie ma kupujacych a dwie osoby sprzedajace sa wladni tymi straganami.co by nie powiedziec stragany sa okropne.
~Anatol 25-05-2007 14:38
do igi nie bardzo rozumiem, co to ma wspólnego z pozbawieniem ludzi pracy, utrzymania.... przecież nikt im pracy nie odbiera, mogą nadal handlować w tym miejscu, ale w estetycznych warunkach... nie chcemy aby miejsce to nadal było miejscem spotkań miejscowych pijaczków..(pewnie tam byłaś i widziałaś, może nawet czułaś) bo ja byłem iczułem
~ja 25-05-2007 14:44
brawa dla gminy, nareszcie zniknie w miłkowie szpetota...a handel jak kwitł tak będzie kwitł
~ff 25-05-2007 19:23
wyglada jak slams. jeżeli ci ludzie płacą opłatę targową /no bo chyba płacą?/, to urząd mógłby trochę obniżyć stawkę, by im się te namioty szybciej zwróciły. ale faktycznie to obecne szkaradztwo trzeba usunąć. swoją drogą flora w jeleniej jest jeszcze bardziej ohydna
~miastowa 25-05-2007 19:52
A jacy tam mili ludzie mieszkają?
~Mieszkaniec Młkowa 26-05-2007 11:58
rozbierać to wszystko to jest syf i nic więcej!!!! a na miejscu tego i koło przystanku biedronkę postawić!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci też pomagali

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Dary Lasu

Powstają pola nadziei

Aktywni sąsiedzi

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%