MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

„Nalot” św. Mikołajów na jeleniogórski szpital

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 grudnia 2013, 7:11
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2013, 15:06
Autor: Angela
Fot. Angela
Nie jeden a kilku św. Mikołajów odwiedziło w tym roku oddział dziecięcy jeleniogórskiego szpitala. Wystąpiły też dziewczynki ze świetlicy środowiskowej „Harcówka” w Jeleniej Górze. Inicjatorką przepięknej tradycji pozwalającej maluchom i rodzicom choć na chwilę zapomnieć o chorobie jest od 24. lat Anna Sinica ze swoim Stowarzyszeniem.

W miniony piątek (6.12) świętych Mikołajów nie brakowało w całym mieście, ale na oddziale pediatrycznym wizyta pana w czerwonym kubraczku, z brodą miała wyjątkowe znaczenie. Nie było to bowiem tylko potrzymanie sympatycznej tradycji obdarowywania się prezentami, ale działanie dla zdrowia dzieci.

- Takie imprezy są bardzo ważnym elementem leczenia i rehabilitacji – mówiła Anna Sinica, która za oddanie dzieciom została tego samego dnia odznaczona „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

– Co roku staramy się by w dniu Świętego Mikołaja i Dniu Dziecka dzieci i rodzice chociaż na chwilę zapomnieli o tych najtrudniejszych chwilach, bólu i stresie. Wywołanie uśmiechów na ich twarzach jest po prostu bezcenne – opowiadała prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej.

W świątecznie udekorowanej świetlicy szpitala, już po raz drugi wystąpili podopieczni świetlicy środowiskowej. Szóstka młodych aktorów wystawiła Mikołajki z serca. W rolę Basi wcieliła się Karolinka, mamy – Wiktoria, Ewę Farnę zagrała Kornelia, Elfy – Patrycja i Daria. Narratorem była Wiktoria.

- Dzieci same wymyśliły to przedstawienie i same go wystawiły – mówiła Elwira, wychowawczyni dzieci ze świetlicy Harcówka. – Poza tym w tym roku przygotowały dla wszystkich serduszka z masy solnej – dodała.
Prawdziwy „nalot” św. Mikołajów przygotowali dla małych pacjentów poprzebierani przedstawiciele firmy Orange, którzy przynieśli im prezenty i słodycze. Słodkości i niespodzianek nie zabrakło również ze strony Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom oraz Nadleśnictwa Szklarska Poręba. Jak co roku drobne upominki przekazali również przyjaciele Stowarzyszenia: cukiernia Jana Kowalskiego z Karpacza, Cukiernia Klejnowskich oraz mama Anny Sinicy i Kasia oraz Dorota Płandowskie i Jolanta Sadowy, które upiekły ciasteczka.

Hol pięknie udekorowali: Natalia Juźwiak i Daniel Klauz, studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej oraz dzieci z jeleniogórskich szkół gimnazjalnych z nauczycielką Renatą Polachowską na czele.

- Jestem w szpitalu z trzynastomiesięcznym Maksymilianem od ubiegłej niedzieli. Miał zapalenie płuc, ale dzisiaj już wychodzimy, więc dostaliśmy podwójny prezent na Mikołajki – mówiła Stanisława Grzegorzewska. - Dzisiejsza impreza to taki miły akcent kończący naszą wizytę w szpitalu, który z pewnością na długo zapamiętamy – dodała.

Z ośmioletnim synem Michałem w imprezie mikołajkowej uczestniczyła Urszula Kardyś. - Dzisiejszy dzień dam nam sporo radości, jest to świetny pomysł na oderwanie dzieci od rzeczywistości i cierpienia – mówiła mama Michała.

- Jest to wielka sprawa nie tylko dla dzieci, bo moja córka nie rozumie jeszcze kim jest św. Mikołaj, ale również dla rodziców, którzy bardzo przeżywają chorobę dziecka – mówiła Daria Zientalak, mama malutkiej Lilii. – Dla mnie jest to prawdziwa odskocznia od tych problemów. Jeszcze troszkę zostaniemy w szpitalu, więc każda namiastka rzeczywistości i radości jest dla mnie bardzo cenna – podkreślała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Most w Pilchowicach pod ochroną!

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 9-12-2013 9:58
Gdzie jest nasz jelonkowy Maciarewicz o imieniu Stasio i jego teoriem, że Św Mikołaje nie istnieją? Stasio przybywaj i uswiadamiaj prosty niedouczony jelonkowy lud.
~~~ 9-12-2013 17:05
Z własnego doświadczenia -kobietki pracujące na pediatrii to świetne BABKI, Pani na zdj.3 w zielonym kubraczku jest rewelacyjną duszyczką nie tylko dla dzieciaczków ale i dla rodziców, którzy martwią się o swoje pocieszki. Dla Nich wszystkich DZIĘKUJĘ -Wesołych Świąt!!!!!!!!!!!
~Dziad Mróz 9-12-2013 17:12
Ci Mikołaje jakoś słabo się poprzebierali. Pryszcze widać nad brodami...
~Andrzej6 9-12-2013 20:00
I takie kobiety powinny być zasłużone dla miasta Jeleniej Góry.
Piipi Jelonkowa 9-12-2013 20:19
..do - [~Autora postu z godz.09:58] .. jest sezon ! ~Nasz Stasio .. chyba ugania sie za Gwiazdeczkami !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla komfortu pasażerów

Śmierć na żwirowni

Walczyli o Puchar Wójta

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1035
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%