MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Nalot na kafejki

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 11 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kilkunastu wagarowiczów złapała policja podczas niedawnej akcji przeprowadzonej pod hasłem „Kafejki”. Funkcjonariusze skontrolowali kafejki internetowe w czasie trwania zajęć lekcyjnych.

– Funkcjonariusze wylegitymowali nieletnich uczniów. Ich dane oraz informacje o tym, co robili podczas lekcji, trafią niebawem nie tylko do szkół, ale i rodziców – poinformowała kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Akcja była przeprowadzona na terenie całego powiatu. Najwięcej wagarowiczów policja namierzyła w Jeleniej Górze. – Młodzi ludzie rzadko sobie zdają sprawę, że idąc na wagary, popełniają wykroczenie. Nie zwracają też uwagi na to, że sami mogą wówczas stać się ofiarami przestępstw – podkreślają policjanci.
W kilku przypadkach sprawy nastolatków trafią do sądu rodzinnego i nieletnich. Możliwe, że szczególnie zatwardziali wagarowicze trafią do ośrodków wychowawczych.

Policja sprawdziła także legalność oprogramowania w kawiarenkach internetowych. W żadnej z nich nie stwierdzono pirackich nośników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Była radość i wzruszenia!

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~gryglu 11-03-2006 12:43
lol:)
~Inezka-Pinezka 11-03-2006 13:21
Nie wiem, jak wygląda ta akcja dokładnie, ale niech policja/straż miejska sprawdzi najpierw czy uczeń nie miał wtedy odwołanych kilku lekcji, bo np. ja nie miałam kiedyś nawet 4 lekcji, przez co poszłam np. do miasta i co, założmy, że taki policjant mnie złapał i ysli, że zwiałam bo jest np. godz 12.00 a ja z tornistrem...
~mieszkaniec jelonki 11-03-2006 15:07
Ciekawe kiedy zrobią nalot na jeleniogórskie puby i dyskoteki pełne małolatów , jak ktoś ma 17 to jeszcze ujdzie ale 14,15 latki to lekka przesada
~asiek 12-03-2006 0:52
przesadzacie, sami nie lepsi byliście, to samo robiliście, a zreszta buda to tera nie przyjemność, tyle głupot wpajacie dzieciomdo głowu, ich tornistry waża sporo, nie zlazy nauczyileom na wiedzy tylko na kasie
~KToś 12-03-2006 13:19
Ja PIer... Ale halo z ektos nie idzie do szkoly, policja by się zajela innymi sprawami a nie ze dzieci op kafejkach chodzą -.-
~Noob 12-03-2006 19:33
Właśnie jak ktoś wcześniej skończy lekcje i pójdzie do Caffe a tam policja wparuje i się go spyta czego go w szkole nie ma to on na to że niemieli ostatnich lekcji a koleś z policji(bardzo często niegrzecznie się odzywająć) niekłam wyjaśnimy to na komisarjacie. To w tedy jest lekka przesada.
~nie wstyd? 12-03-2006 21:54
Ot i widać tu wyraźnie skutki tych "internetowych" wagarów. Większość tych wypowiedzi zawiera kardynalne błędy, co świadczy o ich braku zainteresowania nauką, w tym i języka polskiego, a którego przecież wstyd nie znać.
~Olo#4 13-03-2006 9:34
E tam. Nie widzę korelacji między korzystaniem z Inetu a byciem póła...lfabetą. Po prostu średnipiśmienni zamienili parkany na fora internetowe.
~marqo 13-03-2006 21:01
nie no gratulacje dla naszych służb.medale trzeba im dać.awanse się posypią.Panowie wielką sprawe dla narodu uczynili.To ,ze dzieciaki ćpają[za duzo}to nic ale ,że dziecko w kafejce internetowej?????straszne.naprawde chyle czoła .ylko sie poszczycić takąpolicją.brawo,brawo panowie.{?????????????}

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Wsparcie dla dzieci i młodzieży  

Złote Gody w Janowicach

ZSOiT: Drugie klasy z nauką zdalną

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%