MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nakreślił sobie ambitny plan, rowerowa wyprawa na trasie Holandia – Polska

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 stycznia 2011, 14:34
Aktualizacja: Sobota, 15 stycznia 2011, 19:21
Autor: MDvR
Fot. użyczone
29–letni jeleniogórzanin Łukasz Kraka–Ćwikliński szykuje się do wyprawy życia. W sierpniu tego roku planuje wyruszyć rowerem z Holandii i przemierzając Niemcy oraz Czechy wjechać na terytorium naszego kraju.

Moim celem jest wyczyn – samotna wyprawa rowerowa na trasie Holandia – Niemcy – Czechy – Polska. Podczas podróży istotna będzie edukacja i nauka, zebranie konkretnych informacji, wiedzy w postaci bogatej dokumentacji takiej jak: zdjęcia, rozmowy z mieszkańcami terenów przez które przebiega trasa wyprawy, a także spopularyzowanie turystyki rowerowej i zdrowego trybu życia. Ponadto chciałbym przeżyć niezapomnianą przygodę, zapoznać się z obcymi kulturami, zbadać nieznane miejsca, a co najważniejsze promować zarówno region dolnośląski jak i całą Polskę na arenie międzynarodowej – wyznaje Łukasz Kraka-Ćwikliński.

Wyprawę zaplanowano na sierpień 2011, nasz bohater planuje wystartować z holenderskiego Reijmerstok, podróżując przez Niemcy i Czechy finiszować ostatecznie na jeleniogórskim rynku. Dystans do pokonania to blisko 850 km. Trasa została podzielona na 5-6 etapów, dzienny dystans do pokonania wynosił będzie około 150 km. Łukasz Kraka-Ćwikliński na co dzień mieszka w okolicach Jeleniej Góry, pracuje w Holandii w pobliżu miejscowości Maastricht, gdzie uprawia turystykę pieszą oraz rowerową, a także gra w miejscowej drużynie piłki nożnej.

Zapraszam do współpracy wszystkie firmy, instytucje, a także media zainteresowane ciekawymi tematami o charakterze podróżniczym. Materiały jakie mamy do zaoferowania to profesjonalne zdjęcia, panoramy sferyczne, materiały graficzne i tekstowe. To co robię, robię z pasją i dużą starannością, dzięki czemu mogą liczyć Państwo na wysoką jakość materiałów - często niewidzianych dotąd okiem kamery. W trakcie organizacji wyprawy liczy się każda pomoc zarówno finansowa jak i sprzętowa czy logistyczna. Zainteresowanych bardzo proszę o kontakt – lukasz_cwiklinski@interia.pl – dodaje nasz bohater.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Integracja Karkonoszy... z Karkonoszami

Z miłości – finał Festiwalu Obrzędów

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~lol 13-01-2011 15:11
no to hardo i twardo.. :D ambitny plan :P
~ 13-01-2011 15:37
powodzenia, fajny pomysł
~Beatrix 13-01-2011 20:28
Lukasz , cala Holandia trzyma za Ciebie kciuki !!! pozdrawiam Beatrix
~pg 13-01-2011 20:57
niejaki Kali parę lat temu bez rozgłosu popedałował z JG do Irlandii
~DamianD 13-01-2011 23:40
Powodzenia, zawsze trzymam kciuki za takie plany. Pozdrawiam www.DamianDrobyk.pl
~Johny Bravo 14-01-2011 9:46
co to za dystans, tyle to macham też w parę dni i kilkanaście razy w roku i nie robię z tego afery..
~jechowa brat 14-01-2011 13:28
pg i Johny bravo nie robicie afery bo faktycznie nie ma to sensu ale on chce się tym pochwalić i też w tym nic złego. Dla mnie jesteście zwykłymi patałachami którzy tylko krytykują. CIEKAWE CZY ROWEROWA STOLICA POLSKI I JEJ WYDZIAŁ PROMOCJI PRZYCZYNIŁ SIĘ DO TEJ WYPRAWY? Mam nadzieję że tak jeżeli nie to na bruk cały ten wydział. Mają takie narzędzia i z nich nie korzystają. Tylko mając w ręce zapalniczkę dalej krzesany kamień o kamień...
~BoB 15-01-2011 18:26
Johny Bravo - ssij; Żaden z Ciebie kozak, zrób tak, to pogadamy. Najłatwiej siedzieć przed kompem i oceniać ludzi, którzy nie siedzą tylko działają. Masakra ilu jeszcze jest takich ludzi, którzy krytykują wszystko, nie robiąc nic?! Powodzenia Łukasz!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie zawiódł i wrócił z medalami MP!

Wypadek w Radomierzu

Boże Ciało 2019

Ojcowie górą!

Po raz kolejny powalczą o zwycięstwo

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1257
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%