MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Najzdolniejsi maturzyści nagrodzeni, także finansowo

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 maja 2015, 8:40
Aktualizacja: Sobota, 30 maja 2015, 8:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (28.05) w Ratuszu prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła spotkał się z laureatami olimpiad i dyrektorami szkół, w których zdobywali wiedzę, często godząc ją z pasją. Najzdolniejsi tegoroczni maturzyści otrzymali nagrodę w wysokości trzech tysięcy zł.

Najlepsi uczniowie Jeleniej Góry, absolwenci, laureaci olimpiad, aktywni społecznie z wysoką średnią ocen – dzisiaj spotykają się i otrzymują znaczne nagrody finansowe – mówił prezydent Marcin Zawiła. Jako ojciec tegorocznej maturzystki, której niestety tu nie ma wiem, że to jest ciężka praca dla tych młodych ludzi. Myślę, że to bardzo ważne, by pokazać im oraz ich kolegom, że warto – dodał włodarz miasta.

- To pierwsze tak duże pieniądze, które osiągnąłem własnym wysiłkiem. To jest efekt 12. lat pracy, od szkoły podstawowej – powiedział absolwent ZSO NR 1 w Jeleniej Górze Krzysztof Borysiewicz, który ukończył popularnego „Żeroma” ze średnią 4,75, będąc również dwukrotnym finalistą Olimpiady Teologii Katolickiej na etapie ogólnopolskim i jak przyznaje, chce iść na Wyższe Seminarium Duchowe w Legnicy.

- Prawdopodobnie pieniądze wydam na prawo jazdy i sprzęt sportowy, bo biegam na orientację. Dziękuję bardzo Miastu – mówiła Urszula Izydorczyk, która zajęła drugie miejsce w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Absolwentka ZSO Nr 1 planuje studiować medycynę i chwali sobie szkołę średnią, do której uczęszczała. - Żerom to jest dobry wybór, ponieważ są tam dobrzy nauczyciele. Nie wszyscy - nie ukrywam - ale są. Jak się trafi do dobrego nauczyciela, to można się nauczyć bardzo dużo. Natomiast dla ludzi, którzy celują w olimpiady to przede wszystkim praca własna – dodała Ula Izydorczyk.

- Myślę, że pieniądze przeznaczę na wyjazd na wakacje, odpoczynek od nauki. Fajnie po tych czterech latach być docenionym i otrzymywać nagrody – powiedziała Aleksandra Ośka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, która jest laureatką olimpiady hotelarskiej i najprawdopodobniej na dalszą edukację wybierze Akademię Ekonomiczną w Jeleniej Górze lub Wrocławiu.

Wśród nagrodzonych było czworo absolwentów ZSO Nr 1: Krzysztof Borysewicz, Magdalena Grodzińska, Anna Kołodziejczyk i Monika Sawicka, dwie absolwentki ZSE-T: Aleksandra Ośka i Kamila Fulara, a także Kacper Cichosz z ZSO Nr 2 oraz Paweł Zmarzlik z ZST „Mechanik”.

W spotkaniu uczestniczyli również najzdolniejsi uczniowie szkół zawodowych, a na zakończenie, tradycyjnie - wszyscy wybrali się na lody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Szansa na remont "zameczku"

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~polski_hejt_stulecia 29-05-2015 9:11
Teraz mogą kupić w końcu bilet i pojechać na saksy żeby w ciągu 2 miesięcy zarobić 4 razy więcej. No i ktoś idzie na medycynę brawo! Nawet ze średnią 7.0 nie dostaniesz się dziecinko bez wujaszka w ministerstwie. Powodzenia.
~rattlehead 29-05-2015 9:38
Jak dobrze, że mamy dwukrotnego mistrza olimpiady katolickiej, teraz jestem spokojny o moją emeryturę
~18sqandal 29-05-2015 9:40
....... bravo , nareście dobrze zainwestowane pieniądze w zdolnych młodych ludzi , bravo panie Zawiła
~ass 29-05-2015 10:19
A co z dziećmi i młodzieżą które mają medale z Mistrzostw Polski, ciężko pracują na swój sukces.A miasto nawet nie zafundować takim dzieciom nagrody. W innych miastach dostałby chociaż nagrodę dyrektora szkoły i stypendium sportowe. W Jeleniej te dzieci dostają kopa w tyłem, nawet dziękuję moje dziecko nie usłyszało.W Jeleniej jest tylko piłka nożna... Może czas zmienić regu
~@^@ 29-05-2015 10:32
Brawo dla maturzystów, pracę nalezy nagrodzić, ale rzeczywiście, również mistrzom sportu nalezy się nagroda, gdyż pogodzić sport i szkołę tez nie jest łatwo, dlatego wielu rodziców nie chce aby dzieciaki systematycznie angażowały swój czas w zajęcia sportowe i nowego narybku dla kadr będzie brakowało, konkurencja na tym ucierpi.
~Krzysztof_Jeżyna_Ze_Szczecina 29-05-2015 13:02
~polski_hejt_stulecia hahaha święta racja. 3tys to idealna wyprawka na konserwy i zupki chińskie początkującego emigranta. Osobiście jestem za tym iż po zakończeniu edukacji w polskich szkołach, powinny być każdemu rozdawane wyprawki "początkującego emigranta".
~Zią 29-05-2015 14:17
Maturzystka ze zdjęcia 22 całkiem, całkiem. Zabrałbym ją na lody
~Anzelm B. 29-05-2015 15:09
Sądzę, że te 3 tys. podzielono na co najmniej 3-ch uczniów.
~ 29-05-2015 16:01
~ass - chyba nie od końca wiesz o czym mówisz. Są stypendia dla medalistów mistrzostw polski i sama je otrzymuję. I nie gram w piłkę nożną. Tylko że są one przyznawane proporcjonalnie do osiągnięć. To że Wam się nie udało to nie powód żeby pluć jadem i rozgłaszać fałszywe informacje.
~Adricz964 29-05-2015 20:27
To już nie jest Akademia Ekonomiczna a Uniwersytet Ekonomiczny. W Jeleniej Górze jest Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki tejże uczelni wyższej. ;-)
~DJ 29-05-2015 23:30
Niech Zawilec zaprosi do ratusza tych wszystkich młodych, którzy dzięki jego tytanicznej pracy na rzecz miasta osiedlili się w Jelenie Górze.
~DJ-Brawo ! 30-05-2015 8:29
No !
~+ 30-05-2015 22:29
:)
~Dariusz Mostrąg 31-05-2015 0:27
Do tegorocznego maturzysty - Krzysztofa Borysiewicza i wszystkich pozostałych Czytelników, oczywiście, też... Wyznaczam 1000 złotych nagrody za logiczne podważenie moich słów... Zamieściłem na swoim ka...le na YouTube siedemnaście dowodów logicznych (będą kolejne) przeczących istnieniu Boga. Liczba wyświetleń przekroczyła sześćdziesiąt tysięcy i nikt dotychczas nie podważył logicznie moich słów. Z niezdarnymi próbami zapoznać się można pod każdym z filmów. Czy dwukrotny laureat Olimpiady Teologii Katolickiej na poziomie ogólnopolskim i kandydat do Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy podejmie wyzwanie? A może któryś z Czytelników? Nagroda czeka!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W sobotę zbiórka krwi

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Skatepark za frekwencję?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
469
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%