MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Najwyższy czas na wielkie wiosenne porządki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 marca 2012, 9:27
Aktualizacja: 13:01
Autor: Es
U wlotu ulicy Drucianej na jezdni leży mnóstwo niedopałków i śmieci.
Fot. RED
Wkrótce na kolejne ulice centrum miasta i jego obrzeży wjadą zamiatarki, aby posprzątać brudy po zimie i nie tylko. Kierowcy będą musieli na ten czas przemieścić samochody, które są zaparkowane przy chodnikach.

Miejsc do posprzątania nie brakuje. - Mieszkańcy pytają, kiedy Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej będzie sprzątało ulice z brudu przy krawężnikach na ulicy Bankowej Wolności i innych? Miasto pamiętam sprzed 40 lat i wtedy ulice Wojska Polskiego, Wolności, Matejki, Mickiewicza, Marii Skłodowskiej, wyglądały o niebo lepiej niż dziś – napisał do nas Czytelnik. Inny jeleniogórzanin zwrócił uwagę na brudy na placu Ratuszowym. - U wlotu ulicy Drucianej na jezdni leży mnóstwo niedopałków i śmieci. To jest ogromna “popielniczka”. Kto to posprząta? - pyta pan Paweł.

Miasto już zapowiada wiosenne porządki i wjazd na ulice Jeleniej Góry – zarówno centrum jak i na obrzeżach – zamiatarek. Zmotoryzowani mieszkańcy będą musieli przestawić samochody, które stawiają przy chodnikach. Będzie to konieczne, aby zamiatarki mogły w miarę precyzyjnie dotrzeć do krawężników. O harmonogramach sprzątania, systemie czasowych zakazów parkowania i inne informacje będą podawane na stronach internetowych urzędu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nurkowe Demo Days

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Edukacja i relaks w "Rudawskim Lesie"

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~?? 23-03-2012 10:14
ogromna “popielniczka”to zasługa klientów pobliskich pubów,trochę kultury a nie będzie tego problemu.
~sqandal4 23-03-2012 10:23
czyzby pozamiatanie ulic wymagało by posiedzenia rady miejskiej , uchwaly zrobienie harmonogramu zatwierdzenie przez prezydenta miasta i obwieszczeniu na tablicach informacyjnych/ .... tu potrzebna miotła i wystarczy pozamiatac , no
Umfa 23-03-2012 10:29
A zegar na Ratuszu stanął o 13,20. To znak!!!
~ 23-03-2012 10:35
to może niech uradzą i zakupią kosze na śmieci , np, w Cieplicach na placu Piastowskim są nowe kosze wbetonowane w chodniki i naprawde jest efekt,
~x 23-03-2012 10:50
a czy z obecnych koszy ktoś korzysta?, gdyby tak było ,nie byłoby tak brudno.
~oooo 23-03-2012 10:57
ten brud to horror, wszędzie na świecie rano sprząta się -myje ulice i chodniki a u nas wielka afera- obiecanki ze jeden(!!!) raz posprzątają a własciwie tylko zamiotą. a może by tak połączyć pożyteczne sprawy i sprawdzić działanie hydrantów ulicznych, po pozamiataniu zmyć porządnie ulice? Pójdzie trochę wody ale znacznie miej niz muszą zużyć mieszkańcy by usuwać ciągle krążący kurz, osiadający na ubraniach elewacjach, oknach, samochodach.... i w płucach.
~X 23-03-2012 11:05
Zasadniczo niedopalki to nawyk palaczy, rzucaja w flejtuszy sposob gdzie popadnie (ciekawe czy robia to w mieszkaniach). Ktos powie- brak koszy, owszem, ale skoro palisz-Twoj wybor, wsadz ten syf do kieszeni i wyrzuc do napotkanego kosza lub w domu. Ale naleganie by ktos posprzatal- to powie kazdy smiecacy. Wystarczy troche kultury i bedzie czysto.
~------------ 23-03-2012 11:35
Niektórych kultury nie sposób nauczyć. Nie raz widziałam leżące pety na chodniku tuż obok kosza na odpadki, czy puszki. Gdyby straż Miejska wlepiała za takie coś mandaty, zamiast "bawić się" w nakładanie blokad na koła, z pewnością przyniosłoby to efekt.
~maciejka 23-03-2012 12:10
dziasiaj wreszczie coś się w sprawie porządków ruszyło, na Placu Ratuszowym Panie pozamiatały i korzystały z zamiatarek, tylko zwykłego drapaka, nikomu nie przeszkadzały, nikt nie musiał przestawiac samochodow i nie było wielkiego HALLLOOOO, tak powinno byc codziennie i do tego nie potrzeba żadnych owieszczeń i temu podobnych akcji, a Panim sprzątającym i sadzącym braki, bardzo dziękuję za dobrze wykonaną pracę
~ 23-03-2012 13:25
A jak będziecie sprzątać ,to pozamiatajcie też w urzędzie przydałoby się referendum odwoławcze zawiły, bo jak sprzątać, to porządnie, a nie zamiatać pod dywan Complexy:)
~ 23-03-2012 13:49
Czy Jelenia Gora sprzatana jest tylko raz w roku?Powinnobyc zamiatane co drugi dzien,wtedy mozemy rozmawiac o czystosci miasta.Mamy ludzi ktorzy biora pieniadze z Pomocy Spolecznej niektorzy sa zdrowi czy nie mozna by im troche doplacic z puli miasta a za to dbali by o porzadek,i im by by bylo lepiej bo pieniadze nie brali by za ,,friko"tylko za wykonywana prace,a miasto by bylo czyste.
~fiu fiu 23-03-2012 15:29
może ktoś umyje tą os.aną ławke na placu ratuszowym . Przy komplexowy porządkach :)
~adaś 23-03-2012 15:54
posprzątać, pozamiatać, dosiać trawę gdzie trzeba i wyczyścić studzienki ka...lizacyjne !!!
~tim 23-03-2012 16:10
A pro po tej czystości odnowić elewację kamienic wokół Placu Ratuszowego ponieważ odpadający tynk i pisanki na murach nie dodają uroku temu miejscu nawet wtedy gdyby tam było czysto non stop.
~leń 23-03-2012 18:09
...a po kiego sprzątać! i tak SIĘ nabrudzi!...
~ 23-03-2012 18:43
Wielkie sprzątanie to powinno być co weekend.... jak przechodziłem w niedzielę przez centrum to było tak brudno, że poczułem wstyd przed turystami.... masakra. Ps. Jakoś we Wroc. można z soboty na niedzielę posprzątać, a u nas rozbite butelki, papiery itp...... tzw. miasto turystyczne;)
~` 23-03-2012 19:16
A te wielkie 'psie' (pisze psie ale to właściciel defekuje się psią o...tnicą - w końcu to za jego pieniądze ta kupka wychodzi z psiego kupra ) kupy narobione dosłownie co 20 centymetrów na każdym kawałku przyulicznego trawnika? :D
~tato 23-03-2012 20:57
to dziki kraj.
~ 23-03-2012 21:56
pogonić do sprzątania za darmo byczków z Aresztu.
~Tyle w temac 23-03-2012 23:20
Na Zabobrzu jest takie miejsce nie dotknięte miotłą od dwóch lat. Dwa lata temu wybito w samochodzie szybę, a rozbite szkło leży do dzisiaj, doszło oczywiście wiele innych śmieci. To tylko przykład jak o porządek dba miejska firma powołana do tego. Takie miejsca na pewno wskaże wiele osób w swoim otoczeniu. O czym to świadczy???? Chwasty rosną na potęgę przy krawężnikach i pomiędzy kostką brukową, wszędzie brud i syf. Psie kupy na trawnikach to akurat w krótkim czasie same się rozkładają i to akurat nie jest wielki problem, lżejsze śmieci wiatr przewala, a cięższe zanieczyszczenia są wskaźnikiem poziomu COMPLETNEGO lenistwa i opieszałości służb miejskich.
~emera 24-03-2012 6:01
A może posprzątać nie tylko okolice Rynku? Są takie ulice, które nie widziały zamiatarki przez całe lata. A może załatać w końcu ul.Łomnicką? A może, tak jak np. w Toruniu, ustawić kosze co 30m i przymusić osoby sprzątające do pracy przez 8 godzin, a nie tylko rano? A może więcej inicjatywy ze strony urzędników magistratu w zakresie utrzymania zieleni tzw. wysokiej? A może...
Bluszcz 24-03-2012 7:29
A gdyby tak zwyczajnie przestać śmiecić? Przecież ten cały brud nie spadł z nieba wraz ze śniegiem. Może te porządki należy zacząć od własnej mentalności i wychowywaniu młodego pokolenia? Co jakiś czas jest hucznie organizowany dzień sprzątania świata, jakieś ogromne akcje oczyszczania otoczenia a potem wszystko wraca do normy czyli do totalnego bałaganu w każdym możliwym do zaśmiecenia zakątku i ciągłe narzekanie na brud. Czy ktokolwiek tych narzekających zwrócił uwagę właścicielowi czworonoga na to że należy po nim posprzątać? Nie sądzę. A czy któryś z nas nie dołożył do tego bałaganu swojego peta czy papierka? Z uporem maniaka ciągle twierdzę że wszelkie zmiany na lepsze zawsze należy zaczynać od siebie.
~Grochmalas 24-03-2012 9:59
Smród i brud to od zawsze wizytówka miasta turystycznego , za skrzyzowaniem Goduszyn -Cieplice jadąc w stronę Szklarskiej między narodową drogą po lewej stronie przy drodze , od dwóch lat jest potężne wysypisko śmieci - tzw. polnisch-wirtschaf . Nie wspominając o zarazach , tyfusie psich kupach w milionach szt. , gnijących śmieciach w całym mieście ,podwórkach w promieniu 200m od ratusza. ,ALE - Jaki Pan taki kram.- Może pozyskać pieniądze z likwidacji straży miejskiej i przeznaczyć na czystość i higienę miasta. Płyty pod arkadami lepią i kleją się z brudu dobija to jeszcze smród uryny. - to wszystko niby pod turystę.
~Gość 24-03-2012 11:28
Całe to miasto to jeden wielki śmietnik ,a władze tego nie widzą bo i po co ,siedzą sobie w tych swoich pokojach kawe piją i pensyjka leci co miesiąc na konto ,a głupi mieszkaniec jest traktowany jak zło konieczne ,Zawiła weź się pan do roboty zima już się skończyła czas ruszyć dupe.
~Bluszczu, 24-03-2012 13:11
mówisz, aby porządki zacząć od siebie. Hehe... No to ci powiem, że kto liczy tylko na siebie, ten może liczyć tylko na siebie...
Bluszcz 25-03-2012 0:26
No tak. Masz racje. Ale lepiej jest mieć możliwość liczenia choćby na jedną osobę nawet jeśli tą osobą jestem ja sam niźli rozkładać bezradnie ręce czekając na cud i twierdząc że to ,,oni,, są winni. Tylko kim sa ,, ci oni,,?
~ 25-03-2012 11:30
Wchodzę na ratuszowy i co widzę Bangladesz widzę drugi świat widzę wróć trzeci...
~ 25-03-2012 13:07
...OD GADANIA N I C SIĘ NIE ZMIENI ! zamiast TYLE peplać weżcie się do roboty!
~ot i to 25-03-2012 20:18
Jelenia Góra i okolice najbrudniejsze i najbardziej zaśmiecone miejsce na ziemi!!! Takich brudasów szczególnie w służbach sprzątających i odpowiedzialnych zA SPRZĄTANIE NIE MA CHYBA NIGDZIE!!!!!!!
~wpjg 1-04-2012 21:12
W SOPOCIE RAZ W TYGODNIU prezydent Karnowski bierze swoich urzędników na rekonesans po mieście i wskazuje co należy zmienić , jak poprawić wystrój ,usunąć nie pasujące do klimatu monciaka reklamy , odrapane i brudne elewacje,rokokowe ogródki,stragany a urzędnicy notują i są z tego rozliczani. Efekty u nich spaceruje cała polska a u nas menele rzucający pety( łacznie z GŁÓWNYM PALACZEM) i psy robiące kupy. Jaki pan taki kram.
~wpjg 1-04-2012 21:23
W SOPOCIE RAZ W TYGODNIU prezydent Karnowski bierze swoich urzędników na rekonesans po mieście i wskazuje co należy zmienić , jak poprawić wystrój ,usunąć nie pasujące do klimatu monciaka reklamy , odrapane i brudne elewacje,rokokowe ogródki,stragany a urzędnicy notują i są z tego rozliczani. Efekty u nich spaceruje cała polska a u nas menele rzucający pety( łacznie z GŁÓWNYM PALACZEM) i psy robiące kupy. Jaki pan taki kram.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięte szlaki w Michałowicach

Zygzakiem po ulicy

To jest antywitacz

Wesoły festiwal kolorów

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
600
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%