MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Najważniejszy w zimowych harcach jest rozsądek

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 18 stycznia 2012, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze wzięły wczoraj udział w szkoleniu w ramach akcji "Bezpieczne ferie" zorganizowanej przez służby mundurowe.

Bezpieczeństwo nie tylko na śniegu, ale również w domu jest podstawą podczas zimowej laby. Należy korzystać z dobrodziejstw zimy tak, aby nie stwarzać zagrożenia zarówno dla siebie, jak i dla innych.

- Nie należy rzucać się śnieżkami na wysokości głowy, aby nie trafić w oczy. Nie można także lepić śnieżek z kamieniami, czy piaskiem, a z takimi sytuacjami już nie raz się spotykaliśmy. Nie wolno wchodzić na akweny wodne, gdyż powłoka lodowa jest bardzo cienka i łatwo o nieszczęście. Po to są w naszym mieście trzy lodowiska, aby bezpiecznie z nich korzystać – powiedział inspektor Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ferie zimowe to nie tylko zabawa na dworze, ale także bezpieczne zachowanie we własnym domu. Dzieci szkolone były z bezpieczeństwa gazowego, pożarowym, energetycznym, a także jak zachować się gdy obca osoba puka do drzwi.

- Zachowuję ostrożność przy zabawach na śniegu. Lubię jeździć na łyżwach, lecz chodzę jedynie na bezpieczne lodowiska, które są strzeżone. Omijam zamarznięte stawy, gdyż są niebezpieczne. Oczywiście rzucamy się śnieżkami, ale spokojnie, bez szaleństw – powiedziała Justyna Kut, ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Czytaj również

Brakuje rodzin zastępczych

Karty tak, kolory nie

Traktorem chciał wyrwać bankomat

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~barbi 18-01-2012 20:37
Grzesiu górą!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Jeleniej Górze trwa kongres ratowników medycznych

Kończy się referendum strajkowe

Głosy za strajkiem?

Inspektor złamał prawo?

Zmiany na Ptasiej?  

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1034
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%