MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Najsmaczniejszy jubileusz w Handlówce

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 25 listopada 2017, 9:07
Aktualizacja: 21:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Jeleniej Górze obchodzi 55–lecie istnienia. Z tej okazji w szkolnej auli odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie i nauczyciele mogli pochwalić się różnymi talentami oraz pyszną kuchnią, z której popularna "Handlówka" słynie w naszym mieście.

Placówka, która od lat kształci w zawodach pożądanych na rynku pracy tj. kucharz czy fryzjer, wychowała już około 20 tysięcy absolwentów, a wśród nich nie każdy pracuje w zawodzie, jednak jest również powodem do dumy. To właśnie popularną „Handlówkę” kończyli Lucyna Kornobys (multimedalistka mistrzostw Europy i świata, medalistka igrzysk olimpijskich), Łukasz Janik (zawodowy bokser) czy Igor Kwiatkowski – znany z kabaretu Paranienormalni.

- Bardzo dobrze wspominam te lata. Dyrektorem był wtedy Andrzej Bira. Miałam duże wsparcie, szczególnie istotne dla młodego człowieka. Moja wychowawczynią była Irena Olenkiewicz. Nie zapomnę jak mieliśmy sprawdzian z języka niemieckiego, a dzień wcześniej były mistrzostwa w piłce nożnej i oczywiście część z nas napisała źle, ale dostaliśmy drugą szansę. To pokazuje jakich nauczycieli mieliśmy – wspomina Lucyna Kornobys, która do ZSLiZ Nr 2 uczęszczała w latach 1993-1997, a matematyki uczyła ją obecna pani dyrektor.

- Naszymi absolwentami są osoby, które prowadzą cukiernie w Jeleniej Górze – Rafał i Robert Mrugałowie (to właśnie od nich był okolicznościowy tort), a także właściciele Bristolki. Nasi absolwenci prowadzą też zakłady fryzjerskie w wielu miejscach Polski, ale i na świecie, jak chociażby w Londynie. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy z pasją wykonują swój zawód – powiedziała Danuta Pawłowicz, dyrektorka ZSLiZ Nr 2.

W trakcie uroczystości były życzenia, kwiaty i prezenty od zaproszonych gości, a wśród nich przedstawiciele władz miasta, senator Krzysztof Mróz, reprezentanci wiceminister Marzeny Machałek i posłanki Zofii Czernow, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwona Krawczyk, dyrektorzy jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych, pracownicy szkoły, absolwenci oraz aktualni uczniowie. Część oficjalna została uświetniona pokazem talentów młodzieży z „Handlówki”, a na zakończenie był czas na wspomnienia i rozmowy o przyszłości placówki przy pysznych daniach przygotowanych przez uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nowa rektor w KPSW

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 25-11-2017 16:41
Gratulujemy, a gdzie te smaczne jedzenie, bo widać tylko puste stoły

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Pszczeli projekt KPN

Finał na lawecie

Trwa budowa punktu widokowego

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2161
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%