MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Najpierw droga, później galeria

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 28 lipca 2010, 8:46
Aktualizacja: 9:21
Autor: Angela
Fot. Angela
Firma Parkridge, która wzniesie Focus Mall w Jeleniej Górze, jeszcze w tym roku ma rozpocząć budowę łącznika drogowego między ulicy Kilińskiego, a Osiedlem Robotniczym. Obecnie wystąpiła do miasta o stosowne pozwolenie. Zadanie ma się zakończyć do maja przyszłego roku. Prace trzeba skoordynować z odbudową Młynówki.

Jak mówi Czesław Wandzel, dyrektor miejskiego zarządu dróg i mostów, w najbliższym czasie firma Parkridge otrzyma od miasta stosowne pismo z harmonogramem prac, które muszą być wykonane jak najszybciej.

Tymczasem po wstępnych rozmowach przedsiębiorca zobowiązał się wybudować łącznik w pierwszej kolejności. Wszystko dla skoordynowania prac przy odbudowie kanału Młynówka, wzdłuż którego będzie biegła promenada pieszo-rowerowa przecinająca nowo powstały łącznik drogowy.

– Firma przygotowała już wszystkie potrzebne dokumenty i wystąpiła o pozwolenie na budowę, które w najbliższym czasie zostanie im przez miasto wydane. Równorzędnie prace na tym terenie będzie też prowadził Wodnik. Wszystkie te trzy zadania będą tak skoordynowane, by się wzajemnie uzupełniały – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta Jelenia Góra.

Firma Parkridge ma wykonać łącznik między ulicami Kilińskiego a Osiedlem Robotniczym, od drogi dojazdowej do DODN-u. Pozostałą część nawierzchni ulicy Pijarskiej od wysokości wjazdu do byłej siedziby straży miejskiej oraz boczny odcinek Kilińskiego ma przebudować miasto, któremu przyznano na ten cel dofinansowanie unijne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~TOMWOJ 28-07-2010 8:58
BLE Galeria powstaje od lat najpierw niech zarzucą łopatę bo jak na razie konczy się na niczym,,
~ 28-07-2010 9:02
a castorama wpierw się otworzyła a później dopiero zaczęli robić drogę...
~g.niedzielny 28-07-2010 10:19
a ja sobie myślę, że firma Parkridge zamierza zrobić eleganckie wyjście po cichu z tej inwestycji, albo wydłużenie terminu realizacji, a budową łącznika chcą zapewne osiągnąć wydłużenie terminu na zabudowę terenów pod Focus Mall... widać doszli do wniosku, że lepiej dołożyć teraz jeszcze parę mln zł na drogę, która i tak może się im przydać, niż stracić ich kilkanaście mln... tracąc grunty.
~gribu 28-07-2010 12:23
a ja uważam, że miasto zaprzepaściło ogromną szansę na zobowiązanie inwestora do przebudowy całego układu komunikacyjnego w rejonie skrzyżowania ul. Podwale, Mostowej i Os. Robotniczego. Powinno się jak najszybciej przebudować te skrzyżowania - zamknąć wyjazd z ul. Pijarskiej na Podwale, a skrzyżowanie Mostowej i Os. Robotniczego zamienić na rondo z ew. czwartym wyjazdem w kierunku u. Pijarskiej (np. nieczynnym dla ruchu mostem na Młynówce, który oczywiście wymagałby pewnie remontu).
rymcycymcy 28-07-2010 16:20
| ~gribu | ma rację ! ...ronda są bardzo przydatne pasażerom komunikacji miejskiej. Można wtedy bezkarnie wpadać na atrakcyjne współpasażerki ! ;) Halo ...Panie Prezydencie ...prosimy o nas też pamiętać ! :)
~wyborca 28-07-2010 16:29
aby do wyborów
~romi 28-07-2010 20:21
I tak powinno być duże obiekty potrzebują konkretnych dojazdów i niech je wykonują we własnym zakresie przed budową właściwego obiektu .Wtedy miasto ma na to jeszcze jakiś wpływ , Castorama postawiła moloszka a z wielkiej przebudowy skrzyżowania się wykpiła budową gniota komunikacyjnego za który zapłacimy również my mieszkańcy . Uważam że tak do Tesco jak i do Castoramy powinny być wjazdy i wyjazdy takie jak ma Tesco tylko od ulicy J Pawła bez dojazdu od Grunwaldzkiej .
~LIDZIA 30-07-2010 20:52
To jeszcze nie zaczęła sie budowa??? A taka była feta z okazji wmurowania kamienia węgielnego!!! Ale wstyd!!! Kompromitacja!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórna zarośnięta!

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Bike Maraton 2020  

Wyrok dla sędziego

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
129
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%