MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Najpiękniejsze ogrody zostały nagrodzone

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 lipca 2018, 10:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lipca 2018, 7:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (6.07) na Placu Ratuszowym zakończono kolejną edycję konkursu na najpiękniejszy ogród w Jeleniej Górze. Pierwsze miejsce przyznano Wspólnocie Mieszkaniowej Wolności 299, a pozostali uczestnicy dostali wyróżnienia.

Konkurs pn. "Ładnie mieszkać" wystartował wiosną, a organizatorami byli: Miasto Jelenia Góra, Straż Miejska i PWiK "Wodnik". Decyzją jury, które przez ten czas oceniało zgłoszone miejsca, najpiękniejszy okazał się teren przy budynku Wspólnoty Mieszkaniowej Wolności 299.

- Zdecydowaliśmy się przeznaczyć duże środki, żeby mieć nie mniej ładny ogród od leżącego naprzeciw Parku Norweskiego - podkreślił Józef Pawłowski, prezes zwycięskiej wspólnoty, która do wykonania ogrodu wynajęła specjalizującą się firmę. Poza pięknymi nasadzeniami, przy budynku w Cieplicach znajdują się siłownie zewnętrzne dla dorosłych i osobne urządzenia dla dzieci. - Dbanie o ogród to forma integracji wspólnoty. Tam się spotykamy, dbamy o ten teren, mamy altanę i grilla - dodał szef wspólnoty.
- Zawsze zwracamy się z apelem do mieszkańców, aby brali udział w konkursie. Zgłosiło się tylko 8 podmiotów, ale wielu ludzi nie chce, żeby ktoś wchodził im na posesję - powiedział st. insp. Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej.

Organizatorzy, dzięki wsparciu sponsorów wręczyli wyróżnionym nagrody, dziękując za upiększanie poszczególnych miejsc w Jeleniej Górze. Poza pierwszą nagrodą, przyznano 7 wyróżnień, a otrzymali je: Uzdrowisko Cieplice, Spółdzielnia Mieszkaniowa Ostoja, Anna i Marcin Kulikowie, Iwona i Piotr Bieganowscy, Katarzyna i Andrzej Chodorowie, Maria i Krzysztof Małetkowie, Spółdzielnia Mieszkaniowa Fampa.

- Na pewno jury spodobał się nasz dziedziniec między Długim Domem a Muzeum Przyrodniczym. To pięknie, ciche miejsce, gdzie można poczytać książkę pryzy fontannie. Zwrócono też uwagę na odrestaurowanego Nepomucena, który wpisuje się w budowany bulwar. Podobało się także otoczenie Edwarda - powiedziała Urszula Bąkowska-Morawska, wiceprezes Uzdrowiska Cieplice, która dziękowała za wyróżnienie w konkursie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Łoś w Karkonoszach

Karkonoskie witraże

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Dziki kraj 7-07-2018 11:56
Proponuję też przyznawać antynagrodę za największy bajzel pod chałupą.Kandytatów do tego prestiżowego tytułu w Jeleniej nie brakuje.
~Stare dzieje 8-07-2018 8:02
do: ~Dziki kraj (11:56)
Kiedyś na wiosnę była "akcja posesja" i bałaganiarze otrzymywali pouczenie i termin zrobienia porządku, a jak nie zrobili to w "nagrodę" mandacik. Nic tak nie uczy rozumu i nie mobilizuje do działania jak nieuchronna kara finansowa.
~ 7-07-2018 12:56
W dzisiejszych czasach jeden na drugiego patrzy a miotły do łapy nie wezmie kiedyś nie było wspólnoty a lokatorzy sobie pomagali lenie od małego nauczone żeby nic nie robić
~ 7-07-2018 13:05
Prezes Pawłowski czym On się szczyci że wynajęta firma zrobiła ogród a nie mieszkańcy nie sztuka za pieniądze wspólnoty zrobić i zbierać laury czyli nagroda się nie należy bo wspólnota nic nie zrobiła tylko ubyło pieniędzy na remonty
~Dikanda 7-07-2018 14:24
do: ~ (13:05)
Zgadzam się, nagroda należy się firmie,która wykonała projekt i zrealizowała.Wymieniona wspólnota jest tylko płatnikiem.
~Ico 7-07-2018 18:22
do: ~Dikanda (14:24)
I co z tego że zleciła wspólnota? Do kogo należy ten ogród?? Przecież odp.jest prosta! Na marginesie gratuluję tak pięknie zagospodarowanego terenu, na pewno mieszkańcy czują się tam wybitnie, szczególnie teraz,gdy pogoda sprzyja! A co do hejterow: nic nie spada z nieba.
~Dikanda 7-07-2018 19:19
do: ~Ico (18:22)
Artystą jest ten, kto wykreował ten piękny zakątek,a płatnik otrzymał nagrodę.Artysta powinien otrzymać te nagrodę.
~ 7-07-2018 17:24
Wyjaśniam że bajzel był na terenie miasta. Pojemniki były miejskie. Pieniądze na urządzenie ogrod pochodzą z porzytków a nie z funduszu remontowego.
~Członek wspólnoty 7-07-2018 17:27
Negatywne wpisy to nieznajomość rzeczy i zawiść sąsiadów.
~Trzymajcie mnie 7-07-2018 17:31
Piotr Bieganowski czy to ten budowlaniec
~wx 7-07-2018 20:28
Po co tam harcerze ?
~Jaaas 8-07-2018 5:13
do: ~wx (20:28)
A gdzie ty tam harcerzy widzisz?
~ 7-07-2018 21:16
Jedni dbają o zieleń i otoczenie budynków a inni(Sp-nia WRZOS),planuje wycinać piękne świerki aby zrobić parę miejsc parkingowych.
~1-2-3 7-07-2018 22:23
Pamiętajcie o ogrodach Przecież stamtąd przyszliście W żar epoki użyczą wam chłodu Tylko drzewa, tylko liście Pamiętajcie o ogrodach Czy tak trudno być poetą W żar epoki nie użyczy wam chłodu Żaden schron, żaden beton Kroplą pamięci Nicią pajęczą Zapachem bzu Wiesz już na pewno Świeżością rzewną To właśnie tu...……….. Jonasz Kofta
~Józef Pawłowski 8-07-2018 6:27
Czuję się zaszczycony mogąc być prezesem zarządu takiej wspólnoty mieszkaniowej, która decyduje się swoje pożytki przeznaczać na urządzenie i utrzymanie swego otoczenia. Że zleciła specjalistom wykonanie projektu; że kilkakrotnie na spotkaniach z nimi mieszkańcy wnosili swoje propozycje i uwagi, jak ma taką możliwość każdy mieszkaniec naszego grodu przy planie zagospodarowania przestrzennego; że zdecydowali, iż to profesjonalna firma ogrodnicza w ciągu trzech lat zrealizuje ten projekt, pod nadzorem i czujnym okiem mieszkańców - jesteśmy w drugim roku realizacji, to jest coś złego? Trudno, ale ja tak tego nie widzę. Cieszę się z docenienia naszego pomysły i z wkładu każdego mieszkańca wspólnoty, który dołożył do tego swoją cegiełkę.
~do jaas 8-07-2018 9:17
Ci w zielonych to kto?
~ 8-07-2018 11:27
Do 6:27 to cud że ma Pan zgodnych lokatorów przeważnie wychodzą komplikacje między sąsiadami jeden płaci drugi się miga jeden sprząta drug olewa są tacy co chcą żeby wspólnota im remont mieszkania zrobiła a oni będą du.ą do góry wypoczywać jeszcze nie spotkałem żeby w wspólnocie wszyscy byli zgodni

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Stoi kolej na Kopę

Lwowiacy uczcili Święto Niepodległości

Patriotycznie przy ognisku

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
906
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%