MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Najpiękniejsze ogrody zostały nagrodzone

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 lipca 2018, 10:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lipca 2018, 7:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (6.07) na Placu Ratuszowym zakończono kolejną edycję konkursu na najpiękniejszy ogród w Jeleniej Górze. Pierwsze miejsce przyznano Wspólnocie Mieszkaniowej Wolności 299, a pozostali uczestnicy dostali wyróżnienia.

Konkurs pn. "Ładnie mieszkać" wystartował wiosną, a organizatorami byli: Miasto Jelenia Góra, Straż Miejska i PWiK "Wodnik". Decyzją jury, które przez ten czas oceniało zgłoszone miejsca, najpiękniejszy okazał się teren przy budynku Wspólnoty Mieszkaniowej Wolności 299.

- Zdecydowaliśmy się przeznaczyć duże środki, żeby mieć nie mniej ładny ogród od leżącego naprzeciw Parku Norweskiego - podkreślił Józef Pawłowski, prezes zwycięskiej wspólnoty, która do wykonania ogrodu wynajęła specjalizującą się firmę. Poza pięknymi nasadzeniami, przy budynku w Cieplicach znajdują się siłownie zewnętrzne dla dorosłych i osobne urządzenia dla dzieci. - Dbanie o ogród to forma integracji wspólnoty. Tam się spotykamy, dbamy o ten teren, mamy altanę i grilla - dodał szef wspólnoty.
- Zawsze zwracamy się z apelem do mieszkańców, aby brali udział w konkursie. Zgłosiło się tylko 8 podmiotów, ale wielu ludzi nie chce, żeby ktoś wchodził im na posesję - powiedział st. insp. Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej.

Organizatorzy, dzięki wsparciu sponsorów wręczyli wyróżnionym nagrody, dziękując za upiększanie poszczególnych miejsc w Jeleniej Górze. Poza pierwszą nagrodą, przyznano 7 wyróżnień, a otrzymali je: Uzdrowisko Cieplice, Spółdzielnia Mieszkaniowa Ostoja, Anna i Marcin Kulikowie, Iwona i Piotr Bieganowscy, Katarzyna i Andrzej Chodorowie, Maria i Krzysztof Małetkowie, Spółdzielnia Mieszkaniowa Fampa.

- Na pewno jury spodobał się nasz dziedziniec między Długim Domem a Muzeum Przyrodniczym. To pięknie, ciche miejsce, gdzie można poczytać książkę pryzy fontannie. Zwrócono też uwagę na odrestaurowanego Nepomucena, który wpisuje się w budowany bulwar. Podobało się także otoczenie Edwarda - powiedziała Urszula Bąkowska-Morawska, wiceprezes Uzdrowiska Cieplice, która dziękowała za wyróżnienie w konkursie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Śmierć na żwirowni

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Dziki kraj 7-07-2018 11:56
Proponuję też przyznawać antynagrodę za największy bajzel pod chałupą.Kandytatów do tego prestiżowego tytułu w Jeleniej nie brakuje.
~Stare dzieje 8-07-2018 8:02
do: ~Dziki kraj (11:56)
Kiedyś na wiosnę była "akcja posesja" i bałaganiarze otrzymywali pouczenie i termin zrobienia porządku, a jak nie zrobili to w "nagrodę" mandacik. Nic tak nie uczy rozumu i nie mobilizuje do działania jak nieuchronna kara finansowa.
~ 7-07-2018 12:56
W dzisiejszych czasach jeden na drugiego patrzy a miotły do łapy nie wezmie kiedyś nie było wspólnoty a lokatorzy sobie pomagali lenie od małego nauczone żeby nic nie robić
~ 7-07-2018 13:05
Prezes Pawłowski czym On się szczyci że wynajęta firma zrobiła ogród a nie mieszkańcy nie sztuka za pieniądze wspólnoty zrobić i zbierać laury czyli nagroda się nie należy bo wspólnota nic nie zrobiła tylko ubyło pieniędzy na remonty
~Dikanda 7-07-2018 14:24
do: ~ (13:05)
Zgadzam się, nagroda należy się firmie,która wykonała projekt i zrealizowała.Wymieniona wspólnota jest tylko płatnikiem.
~Ico 7-07-2018 18:22
do: ~Dikanda (14:24)
I co z tego że zleciła wspólnota? Do kogo należy ten ogród?? Przecież odp.jest prosta! Na marginesie gratuluję tak pięknie zagospodarowanego terenu, na pewno mieszkańcy czują się tam wybitnie, szczególnie teraz,gdy pogoda sprzyja! A co do hejterow: nic nie spada z nieba.
~Dikanda 7-07-2018 19:19
do: ~Ico (18:22)
Artystą jest ten, kto wykreował ten piękny zakątek,a płatnik otrzymał nagrodę.Artysta powinien otrzymać te nagrodę.
~ 7-07-2018 17:24
Wyjaśniam że bajzel był na terenie miasta. Pojemniki były miejskie. Pieniądze na urządzenie ogrod pochodzą z porzytków a nie z funduszu remontowego.
~Członek wspólnoty 7-07-2018 17:27
Negatywne wpisy to nieznajomość rzeczy i zawiść sąsiadów.
~Trzymajcie mnie 7-07-2018 17:31
Piotr Bieganowski czy to ten budowlaniec
~wx 7-07-2018 20:28
Po co tam harcerze ?
~Jaaas 8-07-2018 5:13
do: ~wx (20:28)
A gdzie ty tam harcerzy widzisz?
~ 7-07-2018 21:16
Jedni dbają o zieleń i otoczenie budynków a inni(Sp-nia WRZOS),planuje wycinać piękne świerki aby zrobić parę miejsc parkingowych.
~1-2-3 7-07-2018 22:23
Pamiętajcie o ogrodach Przecież stamtąd przyszliście W żar epoki użyczą wam chłodu Tylko drzewa, tylko liście Pamiętajcie o ogrodach Czy tak trudno być poetą W żar epoki nie użyczy wam chłodu Żaden schron, żaden beton Kroplą pamięci Nicią pajęczą Zapachem bzu Wiesz już na pewno Świeżością rzewną To właśnie tu...……….. Jonasz Kofta
~Józef Pawłowski 8-07-2018 6:27
Czuję się zaszczycony mogąc być prezesem zarządu takiej wspólnoty mieszkaniowej, która decyduje się swoje pożytki przeznaczać na urządzenie i utrzymanie swego otoczenia. Że zleciła specjalistom wykonanie projektu; że kilkakrotnie na spotkaniach z nimi mieszkańcy wnosili swoje propozycje i uwagi, jak ma taką możliwość każdy mieszkaniec naszego grodu przy planie zagospodarowania przestrzennego; że zdecydowali, iż to profesjonalna firma ogrodnicza w ciągu trzech lat zrealizuje ten projekt, pod nadzorem i czujnym okiem mieszkańców - jesteśmy w drugim roku realizacji, to jest coś złego? Trudno, ale ja tak tego nie widzę. Cieszę się z docenienia naszego pomysły i z wkładu każdego mieszkańca wspólnoty, który dołożył do tego swoją cegiełkę.
~do jaas 8-07-2018 9:17
Ci w zielonych to kto?
~ 8-07-2018 11:27
Do 6:27 to cud że ma Pan zgodnych lokatorów przeważnie wychodzą komplikacje między sąsiadami jeden płaci drugi się miga jeden sprząta drug olewa są tacy co chcą żeby wspólnota im remont mieszkania zrobiła a oni będą du.ą do góry wypoczywać jeszcze nie spotkałem żeby w wspólnocie wszyscy byli zgodni

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Zamienili przejście w parking

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
488
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%