MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Najlepsze warsztaty w Jeleniej Górze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 9 listopada 2008, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 listopada 2008, 8:49
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Letnie warsztaty teatralne, które Scena Dramatyczna i Animacji Teatru Jeleniogórskiego zorganizowała w lipcu, uznano za najlepiej przeprowadzone w całej Polsce. Jest spora szansa, że młodzi ludzie w przyszłym roku powtórnie zasmakują przygody z teatrem.

– Jestem po rozmowach w Instytucie Teatralnym im. Raszewskiego w Warszawie oraz w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówi Tadeusz Wnuk, aktor Teatru Jeleniogórskiego. – Spośród czterech placówek, w których w ubiegłym roku zorganizowano warsztaty, Jelenią Górę oceniono najwyżej. Sukces imprezy zawdzięczać należy dobrze przygotowanemu projektowi i zgranej ekipie instruktorów oraz wspaniałej postawie młodych ludzi, którzy latem na poważnie bawili się w teatr – tłumaczy Tadeusz Wnuk.

Pomysł przeprowadzenia warsztatów spodobał się bardzo w teatrach w wielu miastach w Polsce, dlatego wiele z nich jest zainteresowanych organizacją podobnej imprezy w przyszłym roku. Tymczasem o przyznaniu środków rozstrzygnie konkurs projektów. Tadeusz Wnuk nie ukrywa, że prace nad jeleniogórskim planem już trwają. Ma on trafić do Warszawy w styczniu 2009.

Warsztaty „Lato w teatrze” zaangażowały około 60 młodych jeleniogórzan, którzy – pod okiem instruktorów i pracowników TJ – na scenie dramatycznej (starsi) i animacji (młodsi) przygotowali dwa wydarzenia teatralne: spektakle „Z księgi kolorów” oraz „Z legend naszego miasta”. Obydwa spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Zaklęcia Harmonii

Jest nowy wóz ratowniczo–gaśniczy  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Sabath 9-11-2008 20:42
podziwiam młodych którzy tak dobrze sobie radzą i tyle się napracowali a teraz mają troszkę tego doświadczenia i następne przedstawienia pójdą im coraz lepiej życzę wam powodzenia i sukcesów na dalszej drodze
~Tee 9-11-2008 21:45
Brawo dla P. Tadeusza Wnuk za wielkie zaangażowanie i sukces ogólnopolski.
~_ojdiridirachciach___ 10-11-2008 0:31
Widząc tytuł pomyślałem, że zaraz się dowiem gdzie najlepiej naprawiać mojego Logana ! ;)
~ancia 10-11-2008 10:40
warsztaty teatralne sa fantastyczne , jedna z niewielu form pozaszkolnej prowadzona b. profesjonalnie - dzieci maja bezposredni kontakt z teatrem , aktorami , ludzmi odpowiedzialnymi za spektakl- swiatlo , dzwiek . Oby dalej ta inicjatywa trwala . Obecnie czekamy na jasełka....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejna kamienica na starówce pięknieje

Sprawdzian w górach

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
97
Tak
60%
Nie
34%
Nie wiem
6%