MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Najlepsi z „apetytem na region”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 stycznia 2017, 11:27
Aktualizacja: 21:25
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych im. Unii Europejskiej gościł wczoraj (11.01) uczestników okręgowego etapu IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W Jeleniej Górze wiedzą na temat turystyki kulinarnej popisywało się 14 najlepszych uczniów z siedmiu szkół Dolnego Śląska.

Olimpiada, odbywająca się pod patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego organizowana jest przez Uniwersytet Łódzki – Wydział Nauk Geograficznych, Instytutu Geografii Miast i Turyzmu. Do jeleniogórskiej szkoły zjechali uczniowie: z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Oławy – byli też reprezentanci gospodarzy etapu okręgowego: Weronika Wakor oraz Monika Sobańska przygotowane przez Bogumiłę Ziemiańską i Liliannę Rzepkę.

- W drugim etapie uczniowie wykonują zadania praktyczne, czyli najczęściej programują wycieczkę w kraju lub za granicą - powiedziała Bogumiła Ziemiańska, kierownik szkolenia praktycznego z ZSE-T. - Od początku do końca układają program, kalkulują imprezę – wyjaśniła B. Ziemiańska, która liczy na dobry wynik naszych uczennic, szczególnie mając na względzie, że Monika Sobańska w ubiegłym roku zajęła piąte miejsce w Polsce.

- Staram się pobić ubiegłoroczne osiągnięcie. Temat jest bardzo ciekawy, ale i dość obszerny. Myślę, że osoby, które układały naszą olimpiadę dość mocno musiały się napracować, żeby nas zaskoczyć, ale mam nadzieję, że damy sobie radę – mówiła Monika Sobańska, która szczególnie poleca turystykę kulinarną Dolnego Śląska.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie ze Smarzowskim

Droga po remoncie

GIS Day w szkole

Nauczyciele dzieciom

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Najzdolniejsi młodzi Dolnoślązacy – wkrótce gala

O transplantacji w Żeromie

Zlikwidują szkołę w Sosnówce?  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
824
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%