MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Najlepsi w zawodzie w Handlówce

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 kwietnia 2014, 8:27
Aktualizacja: Czwartek, 10 kwietnia 2014, 8:17
Autor: R. Moszak
Fot. R. Moszak
Najlepsi uczniowie szkół zawodowych subregionu jeleniogórskiego rywalizowali w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze w konkursach, w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku.

Kilkudziesięcioro adeptów sztuki gastronomicznej, fryzjerskiej oraz handlowej pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej rywalizowało w Handlówce o tytuł najlepszego ucznia w zawodzie. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Popularna „Handlówka” dysponuje bowiem znakomicie wyposażonym centrum gastronomicznym, zmodernizowanym zapleczem do nauki zawodów fryzjerskich oraz nowoczesnymi pracowniami multimedialno-informatycznymi niezbędnymi w kształceniu sprzedawców i handlowców.

Do szkoły zjechały trzyosobowe reprezentacje techników i zasadniczych szkół zawodowych z całego subregionu jeleniogórskiego. O miano najlepszego ucznia w zawodzie walczyli (w kolejności chronologicznej): kucharze, technicy usług fryzjerskich, technicy obsługi usług gastronomicznych z technikami żywienia i gospodarstwa domowego, technicy handlowcy, sprzedawcy oraz fryzjerzy.

Każdorazowo uczniowie losowali jedno z napisanych przez ekspertów danej branży zadań konkursowych, a następnie przystępowali do jego realizacji. Komisja złożona ze specjalistów oceniała zarówno efekt końcowy, jak również inne elementy wykonania zadania. Zgodnie z regulaminem konkursów, oficjalne wyniki opublikowane zostaną wkrótce.

Wyłonieni w naszych konkursach zwycięzcy zmierzą się z najlepszymi z innych subregionów w ramach finałów, których pięć odbędzie znowu w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze. Zakończenie finałów zaplanowano na 15. kwietnia, a oficjalna gala laureatów i wyróżnionych najlepszych uczniów w zawodzie odbędzie się na przełomie maja i czerwca br. w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowa rektor w KPSW

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Pożegnanie starszaków

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 9-04-2014 8:56
Handlówka obok Mechana i Żeroma to najgorsza szkoła w jeleniej górze..W tych szkołach bzykają się po kątach , młodzież ćpa ile wlezie.Coś strasznego.
~Iga 9-04-2014 10:26
Chwali się, chwali "pro domo sua". Inaczej, mamo chwalą nas. Kto ? Wy mnie a ja was. Dlatego też ku skromności, polecam prezentację: Szkolnictwo zawodowe Jelenia Góra Dolny Śląsk: http://youtu.be/4rZA5kvurLs
~jjg 9-04-2014 17:52
@08:56: za to twoja szkoła to zawsze była najlepsza, nie? Żal za tyłek ściska, bo o twojej najlepszej szkole media nie napisały. A ćpają teraz to właściwie wszędzie, więc pomyśl zanim dorwiesz się do klawiatury...
~truskawka 9-04-2014 20:48
Weście sie stuknijcie ta szkoła jest bardzo fajna i spoko.Chodzę do niej i nie narzekam. Tylko trzeba mieć rozum i umieć odmówić.
rymcycymcy 9-04-2014 21:49
09-04-2014 08:56 | ~ | ...skoro najgorsza, to dlaczego mówisz o tej młodzieży w samych superlatywach ? :)
~ 9-04-2014 23:24
W tych szkołach uczą po prostu życia, a nie pustych regułek, które potem przydają się w życiu jak f...ra księdzu.
~Absolwent 10-04-2014 14:15
Witam. Skończyłem szkołę kilka lat temu i za moich czasów nie było "brykania się po kątach". Nie wiem jak jest teraz ale ja miło wspominam tą szkołe. Pozdrowienia dla klasy 1-4U z roku 2006-2010 Pani Barbary S.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Czas na egzamin ósmoklasisty

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
74
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
15%