MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Najlepsi "górale" na szosie

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 7 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 7 września 2007, 8:02
Autor: Krzysztof Pik
Fot. Krzysztof Pik
W weekend kolarskie Górskie Mistrzostwa Polski Masters 2007 w Podgórzynie.

Na starcie w sobotę i niedzielę (8 i 9 września) staną najlepsi kolarze masters z całej Polski. Wystartują także kolarze z naszego regionu, którzy mają realne szanse na zdobycie medali. To Sławomir Jasiewicz i Krzysztof Tyszecki z Jeleniej Góry, oraz Artur Barański i Robert Winiarski z Kowar.

W zeszłym roku impreza miała miejsce w malowniczej tzw. Małej Pętli Bieszczadzkiej. W Ustrzykach Dolnych organizowana była sześć razy. Inicjatorem zawodów był zasłużony działacz sportowy Stanisław Nahajowski.

Jest szansa, że Górskie Mistrzostwa Polski Masters w przyszłym roku również odbędą się w Podgórzynie dzięki miłemu i serdecznemu przyjęciu mieszkańców.
Regulamin zawodów i program minutowy wyścigu na stronie internetowej Jeleniogórskiego Klubu Kolarskiego http://www.jg-kk.blog.onet.pl.

Start/Meta wyścigu: Sosnówka Górna obok DW Społem - runda ( Sosnówka Gr.- Borowice>Podgórzyn Metgum>Podgórzyn ul. Nowa >Sosnówka dl.>Sosnówka Gr.)

Zawodnicy pojadą górskimi drogami w Kotlinie Jeleniogórskiej dzięki staraniom działaczy kolarskich masters Wiesława Kucaba (sędziego głównego zawodów) oraz Tadeusza Niemczyka i Waldemara Twardziszewskiego z Podgórzyna.

Organizatorem zawodów jest Urząd Gminy w Podgórzynie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Niebezpieczne wyzwania

Milanos tuż za podium

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Zbigniew 7-09-2007 17:57
Szkoda, że pogoda kiepska, może się na sobotę wyklaruje. Także w sobotę i niedzielę odbędą się kolarskie zwody MTB w Lubawce. Zapraszam mieszkańców do kibicowania, a przy okazji spacerek na świeżym powietrzu. Ja jadę do Lubawki kibicować naszym zawodnikom Erniemu, Dawidowi, Pawłowi, Kubie i Mackowi.
~bidonik[] 7-09-2007 19:09
TRZYMAM KCIUKI ZA ZIOMALI Z JELONKI I OKOLIC
~kibic 7-09-2007 19:24
TRZYMAM KCIUKI ZA ZIOMALI Z JELONKI I OKOLIC
~wiesio_k@op.pl 9-09-2007 19:58
Masters Kategoria V B DYSTANS 29 KM PRZECIĘTNA 21.21 km/h 1 POL19291015 LEŚNIAK Jerzy KTC KOŁOBRZEG 1 22 02 00 MISTRZ POLSKI 2 POL19320818 MATYSZEWSKI Ireneusz PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 1 22 18 00 I V–CE MISTRZ POLSKI 3 POL19311004 KASPEREK Józef OPOLE 1 28 54 00 II V–CE MISTRZ POLSKI 4 POL19320806 GŁOGOWIEC Eugeniusz SOSNOWIEC 1 41 13 00 5 POL19320409 ŁAWNICZAK Jerzy POZNAŃ 1 52 22 00
~wiesio_k@op.pl 9-09-2007 22:41
Komunikat Końcowy Górskich Mistrzostw Polski Masters – Podgórzyn 8–9.09.2007 (Sosnówka Górna–Borowice–Podgórzyn–Sosnówka Dolna– runda 14.5 km) Masters Kategoria I Dystans: 101.5 km przeciętna: 32.45 km/h 1 POL19690922 DYKA Mirosław USTROŃ 3 07 40 00 MISTRZ POLSKI 2 POL19770509 CHĄDZYŃSKI Daniel TEAM DANIELO PL 3 08 58 00 I V–CE MISTRZ POLSKI 3 POL19700512 JAREMKO Jacek WROCŁAW 3 10 00 00 II V–CE MISTRZ POLSKI 4 POL19720710 TYSZECKI Krzysztof JELENIA GÓRA 3 12 27 00 5 POL19730210 FIEDOROWICZ Piotr TK MASTERS GIŻYCKO 3 14 28 00 6 POL19740330 ANDRZEJEWSKI Piotr KOMORNIKI 3 15 51 00 7 POL19750724 NIEWOLA Marcin ŁÓDZ 3 18 04 00 8 POL19730101 ANDRZEJEWSKI Krzysztof KOMORNIKI 3 18 49 00 9 POL19740925 STROKA Robert SOBÓTKA 3 24 03 00 10 POL19750601 SZADURO Paweł GDYNIA 3 24 18 00 11 POL19761027 CZUCHROWSKI Michał UKS "JEDYNKA UMARO" KÓRNIK 3 25 32 00 12 POL19750302 SZEREDA Robert KRS BAJADERA TKKF JASTRZĘBIE 3 27 37 00 13 POL19730312 UMIŃSKI Jacek PTK PŁOCK 3 28 36 00 14 POL19681113 RYTERSKI Roman SOSNOWIEC 3 30 39 00 15 POL19741007 REKOSZ Piotr PŁOCK 3 31 07 00 16 POL19680101 KRĘŻEL Grzegorz WROCŁAW 4 00 40 00 17 POL19710911 DROŻDZEWSKI Paweł TORUŃ 4 09 41 00 0 POL19691107 PAWŁOWSKI Mariusz DZIERŻNIÓW Aban 0 POL19761218 MUSIAŁOWSKI Marcin USTRZYKI DOLNE Aban 0 POL19730913 JÓŻWIAK Cezary PŁOCK Aban 0 POL19730425 PRUSINOWSKI Marek ŁÓDŻ Aban 0 POL19710304 DUSZEŃKO Andrzej WROCŁAW Aban 0 POL19720223 DUDKIEWICZ Wojciech ŚWIDNICA Aban 0 POL19720211 SOWA Jerzy TOW. KOL. MASTERS GIŻYCKO Aban 0 POL19700112 UCIŃSKI Piotr ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI Aban 0 POL19751018 PIORUN Łukasz ALEKSANDRÓW Aban 0 POL19690227 GRABUSIŃSKI Piotr SOBÓTKA Aban 0 POL19690709 MAKUCHOWSKI Bogdan LUBIN Aban 0 POL19681211 NOSEK Piotr PLEWISKA Aban 0 POL19711111 JURGA Stanisław PTC POZNAN Aban 0 POL19730422 GARCZAREK Arkadiusz PTC POZNAŃ Aban 0 POL19691027 BOGUS Rafał CZĘSTOCHOWA N.Wy Masters Kategoria II A Dystans: 87 km przeciętna: 30.97 km/h 1 POL19670302 BRUNKE Leszek WKS FLOTA GDYNIA 2 48 32 00 MISTRZ POLSKI 2 POL19650817 ZOK Bogdan SK SAFRATA BOHUMIN 2 50 52 00 I V–CE MISTRZ POLSKI 3 POL19640101 BIENIEK Tomasz TEAM DANIELO.PL 2 52 24 00 II V–CE MISTRZ POLSKI 4 POL19640901 WRONA Piotr OPOLE 2 52 39 00 5 POL19630901 ROSA Jerzy CZĘSTOCHOWA 2 53 23 00 6 POL19630216 KONDRAT Piotr KK JAREXS SIRBUD WAŁBRZYCH 2 53 33 00 7 POL19631208 PALCZEWSKI Jarosław ŁÓDŻ 2 53 39 00 8 POL19650927 PARADOWSKI Leszek "STYLBET" DRAWSKO POMORSKIE 2 56 46 00 9 POL19650117 GRAJEWSKI Jerzy TK MASTERS GIŻYCKO 3 01 50 00 0 POL19630908 KARŁOWICZ Mieczysław UKS MOTO JELCZ OŁAWA Aban 0 POL19640107 JAROSZ Radzisław CZĘSTOCHOWA N.Wy MASTERS Kategoria II B Dystans: 87.0 km przeciętna: 31.18 km/h 1 POL19600113 URKIEWICZ Bogdan ŻTC HURAGAN ŻAGAŃ 2 47 26 00 MISTRZ POLSKI 2 POL19610613 BARAŃSKI Artur KOWARY 2 47 47 00 I V–CE MISTRZ POLSKI 3 POL19611202 LEDUCHOWSKI Dariusz ŁÓDŻ 2 47 50 00 II V–CE MISTRZ POLSKI 4 POL19590827 URBAŃSKI Andrzej WARSZAWA 2 47 57 00 5 POL19610413 BLADOWSKI Roman KS LECHIA GDAŃSK 2 48 18 00 6 POL19591201 KNAFEL Grzegorz UKS ZIEMIA BĘDZIŃSKA 2 48 52 00 7 POL19600824 MULKOWSKI Ryszard NOWA RUDA 2 49 11 00 8 POL19590407 SADŁECKI Andrzej ŁÓDŻ 2 49 56 00 9 POL19621115 BRZÓZKA Jacek MG LKS "BŁĘKITNI" DOBRAWA 2 50 28 00 10 POL19600703 BARTOLEWSKI Wojciech KS. "SCOUT" CZĘSTOCHOWA 2 52 03 00 11 POL19611005 PAWLAK Adam KS ROMET BYDGOSZCZ 2 52 28 00 12 POL19590416 JASZOWSKI Mirosław CHOCIANÓW 2 53 48 00 13 POL19610701 GROSZ Zbigniew TUREK 3 11 21 00 0 POL19591214 SIENKIEWICZ Wiesław LKS OGNIWO DZIERŻONIÓW Aban 0 POL19600929 DELEŻYŃSKI Waldemar ŻYRARDÓW Aban 0 POL19610202 KUCIĘBA Sławomir BĘDZIN N.Wy ****************************************************************************************** MASTERS KATEGORIA III A DYSTANS: 72.5 KM PRZECIĘTNA : 31.83 Km/h 1 POL19530401 KRUCZEK HENRYK KS AQUILA STRZYSZOW 2 16 41 00 MISTRZ POLSKI 2 POL19561103 JAGIEŁA Jerzy ŁÓDŻ 2 16 45 00 I V–CE MISTRZ POLSKI 3 POL19550329 KRAWCZYK Zygmunt WROCŁAW 2 16 46 00 II V–CE MISTRZ POLSKI 4 POL19540530 KRZYSZTOFIAK Andrzej ŁÓDŻ 2 18 05 00 5 POL19571114 DRAB Tadeusz KK ZIEMI KŁODZKIEJ NOWA RUDA 2 22 21 00 6 POL19550206 PAWLICZAK Adam ŁÓDŻ 2 23 13 00 7 POL19560629 WAIS Piotr KS SCOUT CZĘSTOCHOWA 2 23 25 00 8 GER19570415 FLORCZAK Andrzej TUR–PIAST CZAPLINEK 2 23 31 00 9 POL19550913 KWIECIEŃ Wojciech OPOLE 2 26 56 00 10 POL19530221 JOWIK Franciszek PSL WAŁBRZYCH 2 27 48 00 11 POL19530618 FILIPIAK Krzysztof KARPACZ 2 32 51 00 12 POL19560421 SZYMAŃSKI Marek. PTC POZNAŃ 2 35 10 00 13 POL19570924 PSZENICA Bogdan MLKS WIELUŃ 2 35 32 00 14 POL19560413 KOZŁOWSKI Eugeniusz KOSZALIN 2 36 09 00 15 POL19541227 RYCHTER Wiesław ELBLĄG 2 36 31 00 16 POL19541124 KRAWIEC Zdzisław LKS SKALNIK GRACZE 2 36 55 00 17 POL19560926 TWARDZISZEWSKI Waldemar PODGÓRZYN 2 38 23 00 18 POL19550808 PACYNA Jan LUBIN 2 39 10 00 19 POL19560422 KRZYŻANOWSKI Zbigniew CTC CZĘSTOCHOWA 2 39 20 00 20 POL19570622 DUBAS Kazimierz ŁÓDŻ 2 43 19 00 21 POL19551105 RAZOWSKI Stanisław SZKLARSKA PORĘBA 2 47 03 00 22 POL19530719 MOLFA Marek KS "LECHIA GDAŃSK 2 47 30 00 23 POL19550401 PLASZCZYK Edward ZIELONA GÓRA 2 58 20 00 24 POL19530720 JAGIELSKI Henryk PRUDNIK 2 58 53 00 25 POL19551115 GIZA Marian RTC RYKI 3 35 20 00 0 POL19570304 COP Stanisław TTC TORUŃ Dysk* * Czop Stanisław dyskwalifikacja i kara 200,–zł z art. 12.1.040 pkt 18 Masters Kategoria III B DYSTANS: 72.5 KM PRZECIĘTNA :29.28 Km/h 1 POL19501226 BYLICKI Jerzy KSAWERÓW 2 28 34 00 MISTRZ POLSKI 2 POL19500117 KORCALA Kazimierz KKCiM SMOK KRAKÓW 2 28 42 00 I V–CE MISTRZ POLSKI 3 POL19491208 JANUSZEK HENRYK KTC KIELCE 2 29 49 00 II V–CE MISTRZ POLSKI 4 POL19480818 FAJKOWSKI Grzegorz WROCŁAW 2 31 44 00 5 POL19500416 MACIOSZEK Jerzy TUR–PLAST CZAPLINEK 2 32 26 00 6 POL19490627 NIZIOŁEK Stanisˆaw TC "CHROBRY" HARFA–HARRSON 2 33 29 00 7 POL19480913 KONIECZKA Zbigniew ŁÓDZ 2 40 03 00 8 POL19510930 GIERACZ Marek CZ¨STOCHOWA 2 42 47 00 9 POL19520802 WOJCIECHOWSKI Zbigniew ŁÓDŻ 2 43 56 00 10 POL19500219 ORLICKI Eugeniusz DHL PANORAMA WARSZAWA 2 45 49 00 11 POL19480614 JANCZEWSKI Edward TC CHROBRY HA.HARYSON GŁOGÓW 3 20 50 00 0 POL19481210 DYMECKI Jan TUR–PLAST CZAPLINEK Aban Masters Kategoria IV A Dystans: 58.0 km przeciętna : 30.29 km/h 1 POL19460304 RUBIN Sławomir ŁÓDŻ 1 54 53 00 MISTRZ POLSKI 2 POL19471003 MAMOS Ryszard ŁÓDŻ 1 55 59 00 I V–CE MISTRZ POLSKI 3 POL19430119 GRABOWSKI Edmund KS LECHIA GDAŃSK 2 01 01 00 II V–CE MISTRZ POLSKI 4 POL19460821 BIELSKI Zbigniew GDAŃSK 2 01 02 00 5 POL19460503 PFEIFER Zygmunt WAŁBRZYCH 2 01 06 00 6 POL19430327 MYSZKOWSKI Radosław MKS ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI 2 01 28 00 7 POL19460821 NIESPODZIANY Zbigniew KS LECHIA GDAŃSK 2 06 20 00 8 POL19471030 SIWEK Stanisław GLIWICE 2 09 47 00 9 POL19430621 SZYMAŃSKI Wielisław WROCŁAW 2 09 50 00 10 POL19470310 KOŁODZIEJEK Grzegorz CZĘSTOCHOWA 2 12 45 00 11 POL19471115 PATALONG Jan KS "COSLOVIA" PIEKARY ŚL. 2 14 43 00 12 POL19470101 LASCIOLI Edward SZKLARSKA PORĘBA 2 14 43 00 13 POL19450918 WŁODARCZYK Mirosław MKS LEWART LUBARTÓW 2 19 07 00 14 POL19440301 JURZYCA Edward ORZESZE ZAWADA 2 19 40 00 15 POL19430615 MRÓZ Marian KKS MOTO MRÓZ RZYMÓWKA 2 26 21 00 16 POL19451014 KUBIAK Tadeusz POZNAŃ 2 28 23 00 0 POL19440622 KAZIMIERCZAK Jan PTC POZNAŃ Aban 0 POL19471109 HIŃCZA Lech KIELCE N.Wy Masters Kategoria IV B Dystans: 58.0 km przeciętna: 28.75 km/h 1 POL19421116 SAMOL Zdzisław IMAGIS LESZNO 2 01 02 00 MISTRZ POLSKI 2 POL19400807 SZEMRAJ Jerzy KS COSLOVIA PIEKARY ŚLĄSKIE 2 05 32 00 I V–CE MISTRZ POLSKI 3 POL19410416 PATERKA Stanisław MOTO MRÓZ RZYMÓWKA 2 06 06 00 II V–CE MISTRZ POLSKI 4 POL19400103 NAHAJOWSKI Stanisław BTC USTRZYKI DOLNE 2 09 44 00 5 POL19411007 SZEWCZYK Helmut LĘDZINY 2 10 52 00 6 POL19421206 FERDYN Jan USTROŃ 2 13 41 00 7 POL19401214 POPIOŁEK Jerzy TTC TORUŃ 2 14 01 00 8 POL19410204 CHUDOBSKI Tadeusz WROCŁAW 2 21 05 00 9 POL19390419 BRYJA Wojciech MGLKS KWISA LUBAŃ ŚLASKI 2 35 32 00 10 POL19390405 GRABOWSKI Stanisław. WTC WARSZAWA 2 37 42 00 11 POL19380102 GOŁĘBIOWSKI Sławomir WARSZAWA 2 47 53 00 0 POL19421111 IWANCZENKO Ryszard LEGNICA Aban 0 POL19391101 BŁASZCZYK Eugeniusz KTC KOSZALIN Aban 0 POL19381208 GEBEL Roman POZNAŃ N.Uk Masters Kategoria V A Dystans: 43.5 km przeciętna: 24.54 km/h 1 POL19370723 POŚPIECH Tadeusz WTC WARSZAWA 1 46 21 00 MISTRZ POLSKI 2 POL19370524 WIERZEJSKI Czesław ŚWIDNICA 1 46 39 00 I V–CE MISTRZ POLSKI 3 POL19360101 JANCZEWSKI Jan LUBIN 1 49 10 00 II V–CE MISTRZ POLSKI 4 POL19360904 STASIAK Marian PTC POZNAŃ 1 55 25 00 5 POL19340216 ARENDARCZYK Jan ŁAMBINOWICE 2 09 39 00 6 POL19350302 STANISŁAWEK Wacław WARSZAWA 2 15 23 00 0 POL19350325 DERCZYŃSKI Marian KWKS JURA CZĘSTOCHOWA Aban 0 POL19361013 LUDWICZAK Jan CHROBRY GŁOGÓW Aban 0 POL19340828 FERKALUK Tadeusz ZŁOTORYJA N.Wy Masters Kategoria V B DYSTANS: 29 KM PRZECIĘTNA :21.21 km/h 1 POL19291015 LEŚNIAK Jerzy KTC KOŁOBRZEG 1 22 02 00 MISTRZ POLSKI 2 POL19320818 MATYSZEWSKI Ireneusz PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 1 22 18 00 I V–CE MISTRZ POLSKI 3 POL19311004 KASPEREK Józef OPOLE 1 28 54 00 II V–CE MISTRZ POLSKI 4 POL19320806 GŁOGOWIEC Eugeniusz SOSNOWIEC 1 41 13 00 5 POL19320409 ŁAWNICZAK Jerzy POZNAŃ 1 52 22 00 Komisja Sędziowska
~Borowice.pl 11-09-2007 13:38
Informacje oraz wyniki: http://www.borowice.pl/pl/50.html Galeria zdjęć: http://www.borowice.pl/gal/2007/Gorskie_MP_Masters/
~Borowice.pl 11-09-2007 13:38
Informacje oraz wyniki: http://www.borowice.pl/pl/50.html Galeria zdjęć: http://www.borowice.pl/gal/2007/Gorskie_MP_Masters/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileuszowy trening

Wypadek przy baniakach  

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

O rozpadających się górach

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
224
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
4%