MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

„Najdroższy” strzałem w dziesiątkę

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 24 września 2017, 7:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 września 2017, 16:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami pierwsza premiera w tymczasowej lokalizacji Teatru Norwida. W sobotni wieczór (23.09) w kameralnym klimacie sali kinowej przy ul. Krótkiej, aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Najdroższy” Francisa Vebera w reż. Marcina Sosnowskiego. Po premierze można było usłyszeć same pozytywne opinie.

Adaptacja sali kinowej do potrzeb teatru przebiegła bardzo sprawnie – efekty zrobiły wrażenie na widzach, którzy zgromadzili się w sobotni wieczór w Kinie Grand, jednak równie ważne, jak nie najważniejsze, były wrażenia ze sztuki, którą była komedia z kultowym Francois Pignonem.

Tradycyjnie, w tę rolę wcielił się Piotr Konieczyński, który podczas konferencji prasowej poprzedzającej premierę przyznał, że nie gra Pignona, tylko nim jest. Słowa ojca potwierdziła po spektaklu córka. - Tak, jest Pignonem. Każda sztuka z Francois jest dla niego niesamowitą radością. To jest to, czego można mu pozazdrościć, że nie musi pracować, tylko robi to, co kocha. Francois Pignon jest dla niego stworzony, wkłada w to najwięcej serca i czerpie z tego mnóstwo radości – powiedziała Anna Konieczyńska, której bardzo spodobała się nowa lokalizacja teatru. - Nie spodziewałam się, że kino Grand może się przerodzić w miniteatr. Jest klimat, jest bardzo fajnie – oceniła.

Dyrektor teatr nie ukrywał, że przed premierą towarzyszył mu ogromny stres, ale wszystko się udało. - Wydaje mi się, że przestrzeń się sprawdza. Ten budynek ma fajny, ciekawy – teatralny klimat. Cała załoga włożyła strasznie dużo pracy, żeby ten obiekt przystosować do warunków scenicznych – powiedział Tadeusz Wnuk.

- Dzisiaj mieliśmy premierę miejsca i sztuki. Gratuluję wykonania oraz doboru sztuki. Po reakcjach widzów widać było, że wszyscy byli zadowoleni – ocenił Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który również był pod wrażeniem nowej lokalizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nadbrzeżna gotowa

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 25-09-2017 10:31
No, i fajnie tylko dlaczego brak fotek z widowni ?
~lol 25-09-2017 16:16
bo widowni nie bylo :D
~M. Kamiński 14-10-2017 17:18
Oklaski dla zespołu teatru, że potrafił się odnaleźć w scenie na wygnaniu. W kinie Grand powstała naprawdę fajna przestrzeń teatralna. Polecam miejsca na balkonie, widoczność przednia! Sam spektakl nieprzekonywujący, po raz kolejny odgrzewane kotlety z Pignonem, więc znów to samo co w Zakale i Kolacji dla głupca, tylko już bez efektu świeżości, salw śmiechu na widowni, zapamiętywalnych ról (choć Konieczyński w roli tytułowej wysoko na tle pozostałych). Tym razem wszystko jak dla mnie podściełane papierem, sztuczne i niepotrzebne, trochę produkcyjniak, w którym nic się nie dzieje ważnego dla nas tu i teraz, gdzie ani współczujemy, ani kibicujemy bohaterom, ani zachwycamy się kreacjami, na dodatek jeszcze przekleństwa, o których wypadałoby ostrzec na plakacie. Pozdrawiam, Miłosz Kamiński.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

26. edycja "Prezentacji"

Trwa rozbudowa SOSW

Działka nad zabytek?

Zaczytaj się z Jelonką.com

Chcą edukować o regionie  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%