MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nagrody za działania na rzecz pogranicza

Wiadomości: Region
Sobota, 22 grudnia 2018, 9:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 grudnia 2018, 10:01
Autor: WAC
Fot. UM Jawor/fot. Jacek Bańkowski
W Hradku nad Nisou odbyła się kilka dni temu gala podczas której wręczono tegoroczne nagrody Euroregionu „Nysa”.

Podczas tegorocznej gali przyznano nagrody w dwóch kategoriach: „Najlepsza współpraca transgraniczna” oraz „Osobowość z największym zaangażowaniem osobistym we współpracy transgranicznej”. W pierwszej kategorii wyróżniono gminy: Jawor, Stara Kamienica i Bolesławiec, zaś w drugiej - marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

- Z partnerami czeskimi współpracujemy już 20 lat i wspólne przyjacielskie kontakty zaowocowały wieloma projektami – mówi Adam Spólnik z Urzędu Gminy w Starej Kamienicy. - W 2018 roku realizowaliśmy projekty związane z ochroną małych zabytków oraz promocją („Odnowa małych zabytków na czesko-polskim pograniczu”, „Promocja wspólnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego”, „Odnowa małych zabytków na czesko-polskim pograniczu – II etap”).

Nagrody otrzymali także czescy i niemieccy partnerzy, współpracujący z polskimi jednostkami samorządu terytorialnego (JST) oraz instytucjami. Strona czeska nominowała do nagrody KARR S.A. z Jeleniej Góry oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Niemcy nominowali do nagrody Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu.

Wręczone zostały także nagrody w kategorii Młodzi Naukowcy. Otrzymało je Akademickie Centrum Koordynacyjne w Euroregionie Nysa, które tworzy sieć sześciu saksońskich, czeskich i polskich szkół wyższych. Wyróżnieni zostali autorzy najbardziej interesujących prac.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
2
40%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Ekodopłaty pod Szrenicą

Głosy za strajkiem?

Nowa atrakcja za południową granicą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 22-12-2018 16:52
Adam Spolnik, nie Spólnik
~Nor 23-12-2018 9:06
Towarzystwo wzajemnej adoracji uhonorowało się nagrodami. Serce rośnie. I nieoceniony marszałek Przybylski, ten przyczynia się do wszystkiego. Goździków tylko brakuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamiany w przepisach wyborczych  

Będzie remont na stadionie w Podgórzynie

W śmieciach miasto tonie

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

E–projekt w Kowarach już wkrótce

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1024
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%