MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nagrody MOS–u za współzawodnictwo sportowe

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 27 czerwca 2015, 8:52
Aktualizacja: Niedziela, 28 czerwca 2015, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
W czwartek (25.06) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2014/2015. Oprócz nagród dla szkół za klasyfikację ogólną, rozdano również rekordową liczbę nagród indywidualnych!

W klasyfikacji szkół podstawowych (dziewczęta i chłopcy łącznie) najlepszy wynik uzyskała SP 11 – 932 punkty. Drugie miejsce przypadło SP 2 – 917,5 pkt., a trzecie SP 3 – 903 pkt. Wśród szkół gimnazjalnych (również dziewczęta i chłopcy łącznie) zwyciężyło Gimnazjum nr 1 – 1180 pkt., drugie miejsce zajęło Gimnazjum przy ZSO nr 1 – 1161 pkt., a trzecie Gimnazjum nr 4 – 107,5 pkt.
Klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych podzielona już była na kategorię chłopców i dziewcząt, i tak czołowa trójka wyglądała następująco: 1. Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3, 2. Zespół Szkół technicznych „Mechanik”, 3. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2. Najsprawniejsze dziewczęta to uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, które wyprzedziły swoje rówieśniczki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Następnie rozdano nagrody za sukcesy w grach zespołowych na arenie regionu jeleniogórskiego, wojewódzkiej, ogólnopolskiej, a także światowej, bowiem uczniowie ZSO nr 1 po raz kolejny reprezentowali Jelenią Górę oraz całą Polskę w mistrzostwach świata w biegu na orientację.

Galę w JCK-u uświetniły również występy artystów z Młodzieżowego Domu Kultury. Były podziękowania dla pracowników Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i wszystkich, którzy pomagali przy organizacji wielu imprez sportowych w minionym roku szkolnym.

Przed trzema laty, gdy rozpoczęto organizować uroczyste podsumowania współzawodnictwa sportowego przyznawano ok. 40-50 nagród indywidualnych, w następnych latach liczba dochodziła do 90, a na czwartkowej gali było ich 123, co pokazuje, że sport młodzieżowy rozwija się w Jeleniej Górze. - Jeżeli chodzi o sport młodzieżowy, to Miasto Jelenia Góra dba o młodzież. Widać to po wynikach. Na Dolnym Śląsku już się liczymy, pomału zaczynamy się liczyć w Polsce, naszym celem jest, aby jak najbardziej zaznaczyć nasza obecność na arenie ogólnopolskiej – mówił dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneusz Taraszkiewicz. To nie jest tylko kwestia sportu szkolnego, bo to jest przede wszystkim duża praca w klubach sportowych – to jest nasze wspólne osiągnięcie, ale trzeba dążyć do tego, żeby było tego jeszcze więcej – dodał I. Taraszkiewicz.

Podczas gali nagrody wręczali: wiceprezydent Jeleniej Góry Mirosława Dzika, przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski, wiceprezes Term Cieplickich Miłosz Sajnog, a także naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała i radna Anna Ragiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dojrzały KSON z ambsadorami

Kto do Senatu?

95 lat Lasów Państwowych  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~wow 27-06-2015 9:57
Pani Radna Ragiel chyba przyszła na boisko a nie na gale wręczenia nagród. WSTYD! żadnenj ogłady bo podchodzi sie z gratulacjami a nie na 2 m gratuluje sie dobrze ,że długie ręce macie . :) Bo trzeba sie pokazać wstyd mi ,ze taką Pnią Radne musze oglądać- moze stylistka by sie przydała.
~Do wow. 27-06-2015 11:25
Wstydź się za swój debilny komentarz i jak mówi pan Stonoga odpie…. od pani Ani. Oglądaj inne panie np. panią prezydent Dziką. Znawca mody się znalazł.
~pola20 27-06-2015 13:50
Brawo dla mlodych sportowcow i ich nauczycieli....ale ta Pani w kolorowej bluzce,to raczej na wyjscie na piwo a nie na oficjalne spotkanie....i od kogo mlodzi maja sie uczyc oglady??????
~123 27-06-2015 15:24
Zamiast tych koszmarnych pucharów lepiej młodym sportowcom przydałyby się akcesoria sportowe lub nawet bony do Empiku.
~&&& 27-06-2015 15:53
Puchary są ok, ja się ciesze ;)
~Adf 27-06-2015 16:12
Może dla tych, którzy mają najlepsze wyniki, medale na igrzyskach ogólnopolskich jakieś nagrody rzeczowe bądź finansowe. H

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Dyski do remontu

Problemy przy Wyczółkowskiego 61  

Z Psim Patrolem

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%