MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Nagrody dla uczennic Liceum Plastycznego

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 listopada 2013, 9:50
Aktualizacja: 9:54
Autor: ZS
Fot. Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych
Weronika Makowska (I miejsce) Katarzyna Ulanowska (II miejsce) i Anna Baranowska ( III Miejsce) – to uczennice Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, które odebrały nagrody w konkursie inspirowanym twórczością wybitnego rzeźbiarza Cirillo dell Antonio.

Nagrody zostały wręczone w Muzeum Miejskim Domu Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie podczas otwarcie wystawy poświęconej twórczości wybitnego rzeźbiarza i pedagoga przedwojennej cieplickiej Szkoły Snycerskiej - Cirillo dell Antonio.  

Podczas uroczystości historię życia, twórczości i pracy pedagogicznej artysty przedstawiła Anna Szmodrak z Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. W wykładzie nie zabrakło historii losów szkoły, nauczycieli i uczniów zarówno przedwojennej Szkoły Snycerskiej, ale również powojennej cieplickiej Szkoły Rzemiosł Artystycznych.

Na wystawie obok prac mistrza ze zbiorów muzealnych zaprezentowane zostały prace artysty i jego uczniów z prywatnych zbiorów Marka Wojtczuka. Nie zabrakło również prac rzeźbiarskich współczesnych kontynuatorów bogatych tradycji snycerskich jakimi są uczniowie Liceum Plastycznego „Rzemiosł Artystycznych” w Jeleniej Górze.

Otwarcie wystawy i wręczenie nagród uświetnił koncert fortepianowy Róży Wysockiej. Wystawę można oglądać do końca lutego 2014 roku. W dniach 30.11.2013 – 21.04.2014 r prace uczniów szkoły cieplickiej prezentowane będą również w Muzeum Śląskim w Gorlitz. 29 listopada 2013 r. o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Krakowska gotowa

Drogi do remontu

Uszkodzenie gazociągu przy Karkonoskiej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Noneser 21-11-2013 16:51
Brawo! Liczymy w przyszłości na jakieś akty... przepraszam, akta... Akta potwierdzające wysokie kompetencje zawodowe i artystyczne.
~były 21-11-2013 19:18
HELIKopter w ogniu :-)
Piipi Jelonkowa 21-11-2013 21:31
.. jest takie miejsce w Jelonce,.. gdzie "wspolczesni" mieszkancy tego miasta sie modla ! .. to pl.Koscielny z kaplica i drewnianym krucyfiksie z bardzo ekspresyjna figura Chrystusa,wykonana przez .. uczniow z tamtych lat Szkoly Snycerskiej /Holzschnitzschule/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Przedszkole ma się dobrze

Odkrycia w kościele

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
199
Tak
41%
Nie
50%
Nie wiem
10%