MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Nagrody dla ludzi dobrej woli. Bez barier!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 10 grudnia 2010, 12:19
Aktualizacja: 14:50
Autor: Angela
Fot. Organizator
Grażyna Pawlukiewicz–Rehlis odebrała pierwszą nagrodę w konkursie „Jeleniogórzanin bez barier”, a Romuald Witczak tytuł honorowego wolontariusza. Nagrody wraz ze słowami podziękowań i życzeń dla ponad setki uczestników rozdano podczas Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Dnia Wolontariusza.

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” przy współudziale Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych w restauracji Orient – Expres na Głównym Dworcu PKP. Uczestniczyły w niej zarówno osoby niepełnosprawne, jak i i ich rodziny, przyjaciele i znajomi. Nie zabrakło też wolontariuszy, którzy od wielu lat bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym.

– Dzień Niepełnosprawnych ustaliła Międzynarodowa Organizacja ONZ w celu skierowania uwagi międzynarodowej społeczności na problemy osób niepełnosprawnych i umożliwienia im aktywnego udziału w życiu społecznym. Sami niepełnosprawni natomiast nierzadko starają się być aktywni i często biorą swój los we własne ręce – mówiła w pierwszych słowach Teresa Adamowicz, prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”.

Ligia Jamer, przewodnicząca Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, mówiła natomiast o składzie i celach nowo powstałej organizacji pozarządowej, która działa na rzecz i przy współudziale niepełnosprawnych. Ustępujący prezydent Marek Obrębalski złożył niepełnosprawnym i wolontariuszom życzenia radości i pełnego szczęścia.

Był to wstęp do ogłoszenia wyników konkursu „Jeleniogórzanin bez barier” i rozdania nagród zwycięzcom. Pierwszą nagrodę odebrała Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis. Jeleniogórzanka za tworzenie dla niepełnosprawnych środowiska bez barier już wcześniej była honorowana Krzyżem Prezydenta RP oraz innymi nagrodami. W konkursie wyróżniono też Lucynę Kornabys, Tomasza Kubusa, Annę Madany i Mariusza Zawadzkiego. Tytuł Wolontariusza Roku odebrał natomiast Romuald Witczak, członek Polskiego Związku Niewidomych i „Pomocnej Dłoni”, zajmujący się turystyką osób niepełnosprawnych.

– Wszystkie wyróżnione osoby postrzegają rzeczywistość jako wspólne dzieło wynikające z potrzeby serca, gdyż „nikt nie jest tak silny, aby nie potrzebował drugiego człowieka” – powiedziała Teresa Adamowicz.

Oprawę artystyczną imprezy zapewniła Honorata Magdeczko-Capote, która z dużym wdziękiem zabawiała zebranych w II części uroczystości wykorzystując do tego komiczne monologi, góralskie kawały oraz piosenki, m.in. Okudżawy.

Imprezę zakończył uroczysty obiad, a po nim sprzedaż kartek wykonanych przez niepełnosprawnych, z których dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Organizację umożliwili sponsorzy: SIMET, firma usługowa Jasiński J., Zakład Usługowy „ANTEMA” oraz Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli. Uzyskano również dofinansowanie ze środków PFRON-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Czyżby Andrzej Duda?

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~clown 10-12-2010 13:14
pani Angelo, nie PEFRON tylko PFRON:)
~Iza 10-12-2010 13:51
Malo jest bezinteresownych ludzi o wielkim sercu i o...wolnym czasie.Dlatego proponuje- sklonujmy naszych wolnotariuszy!!!!!Pozdrawiam i zycze radosci w tym co poczynacie.
~żona 10-12-2010 15:18
http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/Przesladowany-przez-skarbnika-,2,ID417279139,DA2010-11-18,n
~polaczek 10-12-2010 18:27
adwentysci sa bezinteresowni- wystarczy oddac im wyplate a na pewno pomoga innym- oni to maja we krwi
~(~) 10-12-2010 19:30
A gdzie prowdzacy grupe wsparcia "Przyjaciele" ???
~Mieszkaniec 10-12-2010 20:14
Gratulacje!
~Jaro 11-12-2010 1:30
Gratulacje.Piękny temat.To prawda b.mało jest bezinteresownych ludzi o wielkim sercu.Czas się znajdzie ,tylko się dobrze zorganizować należy.Wolontariusz to Wielki Człowiek!!!
~Artur 13-12-2010 7:57
Jestem osoba niepelnosprawna.Od trzech lat staram sie o dofinansowanie na zakup komputera.Podanie skladam w Jeleniogorskim oddziale PFRON.Za kazdym razem otrzymuje pismo-z powodu braku funduszy podanie nie moze byc rozpatrzone.Na miejsu slysze-brak srodkow.To gdzie te pieniadze ida?A mi pozostaje patrzenie w sciane.DZIEKUJE ze tak mi pomaga PFRON.Kto mi pomoze?
~do Jaro 13-12-2010 16:09
Całe szczęście,że czas Obrębalskiego minął wraz ze smutnym zwyczajem wyróżniania za pracę społeczną etatowców .Dotyczy to także obsypanej nagrodami,odznaczeniami i wyróżnieniami Grażyny Pawlukiewicz-Rehlis.To wyjątkowy brak skromności i niedostrzeganie zasług innych.Rzeczywiście to osoba bez barier.
~wolontariusz 14-12-2010 20:26
Jak można być tak krótkowzrocznym niedostrzegać pracy innych wolontarjuszy którzy pracują od lat i nikt ich nie dostrzega ci prawdziwi wolontariusze nie dzielą na lepszych i gorszych a w tym przypadku został dokonany podział dlaczego ci którzy byli wystawiani do tego zacnego tytułu nawet nie zostali zaproszeni na ogłoszenie wyników. Jak można mówić że pani Rehlis jest jeleniogórzanka bez barier, to co zrobili ci ludzie jest ciniczne i pozbawione jakiego kolwiek smaku wszyscy wypromowali się z jedne i tej samej grupy jesteśmy tym wszystkim zniesmaczeni zeby nie uzywać mocniejszych słów .
~wolontariusz 14-12-2010 21:56
Jak można być tak krótkowzrocznym niedostrzegać pracy innych wolontarjuszy którzy pracują od lat i nikt ich nie dostrzega ci prawdziwi wolontariusze nie dzielą na lepszych i gorszych a w tym przypadku został dokonany podział dlaczego ci którzy byli wystawiani do tego zacnego tytułu nawet nie zostali zaproszeni na ogłoszenie wyników. Jak można mówić że pani Rehlis jest jeleniogórzanka bez barier, to co zrobili ci ludzie jest ciniczne i pozbawione jakiego kolwiek smaku wszyscy wypromowali się z jedne i tej samej grupy jesteśmy tym wszystkim zniesmaczeni zeby nie uzywać mocniejszych słów .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
792
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%