MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Nagroda za zwycięstwo

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 0:00
Autor: JEN
Młode szczypiornistki MKS PR Finepharm z wizytą w ratuszu.

Dzisiaj w jeleniogórskim magistracie prezydent – Marek Obrębalski i przewodniczący rady miejskiej - Hubert Papaj podziękowali zawodniczkom, trenerom i działaczom MKS PR Finepharm za zdobycie mistrzostwa Polski w piłce ręcznej w kategorii juniorek, wręczając im dyplomy i prezenty.

- Ten sukces promuje miasto, jesteśmy za to wdzięczni zawodniczkom, trenerom i działaczom i mamy nadzieję, że na tym się nie skończą ich sukcesy – powiedział M. Obrębalski.

Jest to możliwe, bo znaczna część zawodniczek, która występowała w I lidze piłki ręcznej, nie przekroczyła jeszcze wieku juniorek, a ponadto, szkoli się w klubie młodsze zawodniczki, które uzupełnią skład po odejściu starszych koleżanek do zespołu seniorek, występujących w ekstraklasie.

Ta zmiana pokoleń pozwoli przez następne lata awansować jeleniogórskiemu, żeńskiemu szczypiorniakowi w kraju we wszystkich kategoriach wiekowych, a w przyszłości, w europejskich pucharach.

Jak powiedział M. Obrębalski, zgłaszający się do Jeleniej Góry inwestorzy deklarują chęć wspomagania miejscowego sportu ze swoich dochodów.
– Naszym obowiązkiem będzie dopilnować tego, by nie skończyło się na obietnicach – powiedział prezydent miasta.

Uczestnicy tego spotkania zgodzili się, że już w przyszłym roku szkolnym powinno się zorganizować w mieście wprowadzenie klas sportowych piłki ręcznej nie tylko dziewcząt, ale i chłopców.
- W tym drugim przypadku nabór dotyczyłby chłopców w wieku 12 lat – powiedział prezes MKS PR Finepharm – dr Jan Czarnecki.

Ponadto okazuje się, że władze miasta, z pomocą Rady Sportu z prezesem Zdzisławem Wąsem oraz wiceprezesami: Jerzym Wolskim i Januszem Lipińskim na czele, chcą utworzyć również klasy sportowe w koszykówce i siatkówce w naszym mieście.

Oby te wszystkie zamierzenia się spełniły, bo wówczas doszłoby wreszcie do zatamowania odpływu szkolonych w Jeleniej Górze talentów sportowych do innych rejonów kraju. A tak, niestety, do tej pory bywało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

To było bezpieczne?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~zaskoczony 23-04-2007 20:35
A gdzie byliście na finałowym meczu? Teraz każdy udaje fana piłki ręcznej. A gdzie jest ten wielki inwestor klubu piłki nożnej, z którym Pan Obrębalski chodził po stadionie w czasie trwania wyborów? Naobiecują a później lipa ehh...
~Do zaskoczonego 23-04-2007 22:37
Jakbys Ty byl na meczu finałowym i wcześniejszych to byś widział ze był na nim zastępca prezydenta J luzniak szef rady Hubert Papaj, posłanka Beata Sawicka i paru radnych w tym J Pleskot J Lenart Z Sawicki itd więc jak nie wiesz to nie odzywaj się
~buhaha 24-04-2007 0:15
obrebalski i papapaj zaczeli chodzic na reczna po tym jak eks-prezydent uratowal zespol przed walkowerem a ich zabrraklo, a tak latwo mozna bylo zostac supermanem ;-)
~zaskoczony 24-04-2007 16:19
A czy zastępca Pana prezydenta to sam Pan prezydendt? Jesli chodzi o mnie to oczywiście byłem na meczu finałowym i jak najbardziej gratuluję! Pozdrawiam i proszę o przemyślenie tematu!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Doczekają się ronda

Trwa "Davos" w Karpaczu

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Ostatnia prosta przed startem ligi

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
767
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%