MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Nagroda dla filmu promującego Kowary

Wiadomości: Kowary
Czwartek, 30 listopada 2017, 6:55
Autor: Joanna
Film „Kowary – u nas biega się najlepiej” zdobył nagrodę na „XII FilmAT Film, Art & Tourism Festiwal 2017”. To już kolejne wyróżnienie dla klipów promujących miasto.

Podczas tegorocznego festiwalu jury uznało, że to właśnie film pt. „Kowary – u nas biega się najlepiej” jest najciekawszy w kategorii „Sport”.

Film powstał jesienią ubiegłego roku na zlecenie Gminy Miejskiej Kowary. Zrealizował go młody filmowiec z Kowar Rafał Musiałek (M. Brothers Studio) a wystąpili w nim kowarzanie. Film pokazuje Kowary jako miejsce stworzone do uprawiania biegów oraz ruchu na świeżym powietrzu. Dzięki bliskości szlaków Karkonoszy oraz Rudaw Janowickich coraz więcej mieszkańców Kowar oraz przebywających w nim turystów uprawia biegi górskie. - Klip miał promować możliwość uprawiania sportu w okolicy Kowar. Nasze miasto leży w bardzo atrakcyjnym miejscu - podkreśla Rafał Musiałek.

Obraz jest efektem współpracy miasta z grupą zapaleńców realizujących swoje sportowe pasje w lokalnej grupie pod nazwą „Kowary Biegają”. Podczas kręcenia klipu filmowcy omal nie stracili drona z powodu mocno wiejącego wiatr. Innym razem jeden z biegaczy połamał swoje kije podczas biegu – wspomina Rafał. Chociaż nie obyło się bez strat praca, pomysł i wykonanie zostały docenione.

To już kolejne wyróżnienie dla filmów, które zostały stworzone w celach promocyjnych dla miasta Kowary przez Rafała Musiałka. We wrześniu br. film poruszający kwestię sportu oraz poprzedni pt. „Kowary – miasto, które budzi się” zakwalifikowały się do Festiwalu Filmów Dolnośląskich „Złoty Samorodek” kategorii reklama.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

&feature=youtu.be

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Absolutorium dla burmistrza Piechowic

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Spotkania z Beatą Kempą

Rój przy Wróblewskiego

50–lecie parafii w Bolesławcu

Jak głosowali jeleniogórzanie?  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
961
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%