MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nagły zwrot akcji w sprawie sieci szkół

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 24 marca 2017, 9:27
Aktualizacja: Niedziela, 26 marca 2017, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (23.03) w Gimnazjum Nr 4 odbyła się ważna debata ws. sieci szkół w Jeleniej Górze. Argumentom przedstawicieli władz miasta oraz zainteresowanych szkół (SP 11, SP 8 i G 4) przysłuchiwał się dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk wraz ze swoim zastępcą. Ku zaskoczeniu zgromadzonych padła nowa propozycja, która może rozstrzygnąć spór.

Radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry nie zastosowali się do jednego z warunków wydania pozytywnej opinii kuratora ws. sieci szkół, która jest niezbędna do przeprowadzenia reformy oświaty w naszym mieście. Podczas nadzwyczajnej sesji stosunkiem głosów 11 do 8 radni zdecydowali, że podtrzymują decyzję o połączeniu Szkoły Podstawowej Nr 8 z budynkiem Gimnazjum Nr 4, choć kurator sugerował utworzenie trzeciej szkoły podstawowej na Zabobrzu (SP 4).

W praktyce oznacza to, że najprawdopodobniej wojewoda uchyliłby uchwałę Rady Miejskiej Jeleniej Góry wstrzymując jej wykonanie, a proces odwoławczy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, który zapowiadały władze miasta mógłby długo trwać i spowodowałby, że Gimnazjum Nr 4 byłoby wygaszane. Ucierpiałoby na tym również Gimnazjum Nr 1, które w tym wypadku również nie mogłoby być włączone do SP 2 mimo pozytywnej opinii kuratora, bowiem uchwała traciłaby moc w całości.

W tym wypadku obie strony (zarówno Rada Miejska, jak i Dolnośląskie Kuratorium Oświaty) stanęły pod ścianą, bowiem brak porozumienia sprawiłby, że niezadowolonych z takiego obrotu sprawy byłoby znacznie więcej. Ku zaskoczeniu zgromadzonych z propozycją w imieniu Rady Pedagogicznej SP 11 wyszedł dyrektor Eugeniusz Sroka, który poddał pod dyskusję możliwość włączenia budynku Gimnazjum Nr 4 do Szkoły Podstawowej Nr 11 z zaznaczeniem, że do placówki przy ul. Karłowicza trafiłyby oddziały klas I-III, począwszy od roku szkolnego 2018/2019, aby władze miasta miały czas na dostosowanie szkoły do potrzeb mniejszych dzieci.

Przedstawiciel Rady Rodziców SP 8 negował ten pomysł m.in. ze względu na utrudniony dojazd, ale z pomysłem rozwiązania problemu wyszedł przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski, który zasugerował, że wystarczy zmienić organizację ruchu przy ul. Karłowicza na jednokierunkową, przez co pojawiłoby się wiele miejsc postojowych dla rodziców dowożących dzieci.

Dyskusja momentami była gorąca, uczestnikami spotkania byli w znacznej mierze nauczyciele i grupka rodziców trzech zabobrzańskich szkół, wśród których brakowało jednolitego stanowiska. Nawet wśród nauczycieli Gimnazjum Nr 4 okazało się, że część nie chce walczyć o samodzielną szkołę, gdyż podkreślili, że chcą uczyć dzieci bez względu na szyld. Była to mniejszość, bowiem grono pedagogiczne G 4 z całych sił starało się przekonać kuratora, żeby podtrzymał swoje stanowisko o konieczności utworzenia Szkoły Podstawowej Nr 4. Nauczycielki, które były odmiennego zdania niż Beata Toczek zapytały, czy dyrektorka da im gwarancję zatrudnienia, gdy powstanie samodzielna szkoła, na co nie otrzymały potwierdzenia. Był to znaczący sygnał dla kuratora, który wydaje się, że jest skłonny zaakceptować pomysł włączenia budynku G 4 do „Jedenastki”.

Aby tak się stało, Rada Miejska Jeleniej Góry musiałaby do 31 marca br. podjąć nową uchwałę, gdyż tego dnia mija termin ostatecznego ustalenia sieci szkół w związku z reformą oświaty. - Spotkanie było merytoryczne i emocjonalne, ale trudno się dziwić. Jestem zadowolony z tego, że zarysowały się stanowiska, pojawił się nowy pomysł. O to chodziło, żeby zrobić burzę mózgów, bo terminy dobiegają końca – powiedział po spotkaniu kurator Roman Kowalczyk, który rozpoczynając debatę symbolicznie wręczył dyrektorom trzech zabobrzańskich szkół piłki. - Dopóki piłka w grze... - przekonywał kurator, że jeszcze jest szansa na porozumienie. - Jest to pomysł ciekawy, wart rozważenia, ale piłka jest po stronie organu prowadzącego – kontynuował R. Kowalczyk, który jest świadomy, że żadna z opcji nie zadowoli 100 procent zainteresowanych.

W dotychczasowych głosowaniach Rady Miejskiej Anna Ragiel podkreślała, że jest zwolenniczką trzech szkół na Zabobrzu, zatem co myśli o nowej propozycji? - Trzeba się nad tym bardzo mocno zastanowić i na Komisji wypracować nową propozycję dla prezydenta. Za klasami I-III w budynku Gimnazjum Nr 4 przemawia to, że w „Jedenastce” jest dwuzmianowość i powinna ona być zlikwidowana – powiedziała Anna Ragiel, przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej.

W najbliższych dniach radni podejmą decyzję „co z tym fantem zrobić” - o kolejnych działaniach władz miasta w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (75) Dodaj komentarz

~ 24-03-2017 10:00
wszystko fajnie ,ale debata nie była w 4 ,a w 8
~gość 24-03-2017 10:05
Dlaczego autor artykułu nie napisał, że dyrektor SP11 Pan Sroka nie gwarantuje pracy wszystkim pracownikom Gimnazjum nr4 w przypadku połączenia obu szkół?
~abc 24-03-2017 10:07
Czyli najpierw rodzice z 11 zrobili siwy dym, obrażając kogo wlezie, a jak przemyśleli wszytko i zobaczyli jakie korzyści miałaby 8-ka po połączeniu z G4 odwrócili kota ogonem...oczywiście będzie jak oni chcą... choć 1/4 tych dzieci nawet nie jest z JG :-(
~gość 24-03-2017 10:07
Debata odbyła się wczoraj w sali gimnastycznej Gimnajum nr 4
~abc 24-03-2017 10:10
Czyli najpierw rodzice z 11 zrobili siwy dym, obrażając kogo wlezie, a jak przemyśleli wszytko i zobaczyli jakie korzyści miałaby 8-ka po połączeniu z G4 odwrócili kota ogonem...oczywiście będzie jak oni chcą... choć 1/4 tych dzieci nawet nie jest z JG :-(
~ 24-03-2017 10:16
Nauczyciele klas 1-3 z SP-11 chcą w budynku po G-4 stworzyć "świat maluszka". Taki świat mają dzieci w przedszkolu, a szkoła powinna być jednym organizmem, a nie izolować dzieci młodsze od starszych. Co z tego, że będzie miała jeden "szyld", jeżeli w praktyce będą to dwa odrębne światy?
~ 24-03-2017 10:26
4-ka powinna być osobną szkołą , no ale jeśli już łączyć to lepiej z 11-ką
~ 24-03-2017 10:37
czyli "jestem za, a nawet przeciw"
~aldona 24-03-2017 10:52
Dyrektor Sroka zagwarantował zatrudnienie wszystkim nauczycielom G4, tak dla sprostowania. Nikt nie obrażał nauczycieli G4, rodzice Sp11 walczyli o to by ich dzieci kontynuowały naukę z dotychczasowymi nauczycielami, co w przypadku przeniesienia tylko klas siódmych byłoby nierealne. Obserwując stanowisko Pań z G4, obrażonych na cały świat i wiecznie niezadowolonych, niby martwiących się o swoje zatrudnienie, ale nie pod szyldem Sp11, utwierdzam się w przekonaniu: Polakowi nie dogodzisz. Przykre, smutne. Posty na FB pod hasłem: nie dla łączenia z molochem jakim jest jedenastka, jasno mówią kto, kogo obraża.
~mama 7 latka 24-03-2017 10:57
mam nadzieję, że dla dobra dzieci radni miasta i kurator dojdą do porozumienia i uda się połączyć 11 i 4, byłam uczestnikiem spotkania i jestem pod wrażenie wystąpienia dyrektora szkoły nr 11
~buda 24-03-2017 11:04
Jakby szanowne Panie i Panowie z grona pedagogicznego z G4 wzieli sie do roboty i lepiej wykonywali swoje obowiązki i dodali coś od siebie to o prace by sie nie martwili. G4 spadło na psy a teraz roszczenia nauczycieli. Bo przecież czy sie stoi czy sie leży to sie należy...
~cuda 24-03-2017 12:17
wszystko już widziałem w tym mieście. Jestem ciekawy czy dożyję dnia kiedy syn dyr Sroki,Rafał, zostanie dyrektorem Szkoły nr 11? Możliwe? Myślęże TAK
~Do budy 24-03-2017 12:20
Nie byłeś nigdy w g4, nie znasz nauczycieli, opinii rodziców tamtejszych uczniów. Nie wiesz ile pracy włożono w podniesienie statusu tej szkoły. Uważam jako rodzic jednego z dzieciaków, że g4 ma jed a z najlepszych udar z jaką się spotkałam (a mam jeszcze dziecko w 8 i siostrzeńca w 11). Oby wszyscy byli tak zaangażowani w funkcjonowaniu szkół jak te Panie. P.s. smieszyła mnie wczoraj tylko jedną nauczycielka, która jasno deklariwala swoją niechęć do g4 choć była nauczycielką. Najwięcej gadała a jak się okazało od 2 lat tam nie pracuje (chyba dziecko wychowuje). To trzeba mieć tupet i poczucie humoru żeby wypowiadać się odnośnie funkcjonowania szkoły nie będąc w niej. Ale to niechlubny wyjątek
~:::: 24-03-2017 12:22
Dla sprostowania: Większośc nauczycieli SP 4 chce samodzielnej szkoły, tylko 5 osób wstrzymalo się od głosu w sprawie pozostania 4 samodzielnej, SP11 do tej pory robiła wszystko, aby nie byc połaczona z Gimnazjum nr 4,a gdy kurator wydal negatywną decyzję w sprawie polaczenia G4 i SP8, nagle SP 11 poczula zagrożenie, bo okazalo sie przy propozycji rejonow, że najlepsze dostała 8, a oni będą mieć slabe dzieci i zmienili front. Wczoraj z Gimnazjum nr 4 nagle chcieli łączyc się wszyscy i SP8 i SP11. Czwórka ma wzięcie :)
~xxx 24-03-2017 12:36
Pan Dyrektor Sroka niech zrobi rejonizację wtedy w 11 nie będzie trzeba chodzić na dwie zmiany dzieci klas 1-3 nie będą musiały przechodzić do innego budynku .
~ja 24-03-2017 12:47
Ja proponuję by miasto albo dyr. 11 ki sprawdzili fikcyjne zameldowania ..... dzieci. to nie meldunek powinien być kryterium przypisania do danej szkoły tylko faktyczny adres zamieszkania. takie oświadczenie powinni pisać rodzice, a w przypadku wykrycia kłamstwa przenosic dzieci do szkół ze swojego regionu... w ten sposób nie bedzie problemu z dwuzmianowością w sp.11.... miłego dnia .
THX1138 24-03-2017 12:53
jprd jak widzę cyrki związane z siecią szkół w naszym mieście to nie wiem czy się śmiać czy wk...ć, drodzy wielce wykształceni i ponoć mądrzy radni: żaden z was nie wpadł na tak prosty pomysł jak po prostu pozostawienie szkół tak jak były podczas poprzedniego 8-klasowego systemu ? co do SP4 to powinna być jako osobna szkoła, a jak już tak się uparliście by ją łączyć to już lepiej z 11-ką ?
~ 24-03-2017 13:02
Pan Sroka powiedział wyraźnie, że nie jest w stanie zapewnić pracy wszystkim pracownikom G4. Poza tym, jeżeli rodzice walczyli o to, by ich dzieci kontynuowały naukę z dotychczasowymi nauczycielami, to kogo uczyliby nauczyciele przyjęci z 4?
~Ekolog 24-03-2017 13:10
Połączenie szkół wydaje się korzystne. Miejscy oficjele muszą zdecydować, czy lepiej połączyć SP8 czy SP11 z G4. W klasach 1-3 szkoły podstawowej uczyłem się w osobnym budynku. Było to dobre rozwiązanie, gdyż nie mieliśmy kontaktu z 14-15- letnimi popalającymi i popijającymi "bykami". Przejście do czwartej klasy kojarzone było z wejściem na wyższy poziom, zarówno na poziomie edukacyjnym jak i mentalnym. Edukacje zakończyłem z literkami przed nazwiskiem.
~aldona 24-03-2017 13:40
do postu z 13.02. nie przekłamuj, bo wszystko nagrane. Zapewnił zatrudnienie, zebrał wielkie owacje od nauczycieli G4. Naturalną koleją rzeczy wychodzące roczniki z G4 - klasy 3 idące do czwartych będą potrzebowały nauczycieli i w ten sposób nauczyciele płynnie znajda zatrudnienie. A co dyrektor Sroka miał zwolnić swoich, żeby zatrudnic waszych. Myślisz, czy to boli ? Rozumiem, że jesteś trollem pragnącym nie "łączyć się z molochem". Przykro, moglibyście czerpać ze szkoły z dorobkiem - ale nie - kochamy naszą dyrektor skoczymy za nią w ogień, nie zależnie od kosztów wszystkich pozostałych. Nie kłam co do wczorajszego spotkania.
~pytacz 24-03-2017 13:43
Co na to wybitny znawca oświaty, prawdziwy omnibus w sferze dydaktyki, rewelacyjny mówca nt. procesu dydaktycznego, dyskutant o każdej dziedzinie nauki i sztuki, topograf znakomity w zakresie wszelkich sieci - Zofia Czernow???
~do aldona 24-03-2017 13:48
typowa, prosta, wiejska, zakompleksiona baba. Bezmyślna- 'płynnie dostaną zatrudnienie ". A ja ci mowie ze nauczyciele z 11 beda ciagneli po 2 etaty i po 3 przedmioty. I co im zrobisz?
~Edyta 24-03-2017 14:04
Ja jestem za klasami I-III w 4. dzieci miałyby fajnie ,na 1 zmianę.
~ 24-03-2017 14:06
Po zmianach powinny być 8 lat podstawówki tj. dzieci jednej szkoły od klasy 1 do 8 uczą się razem po połączeniu dwóch szkół w każdym budynku powinny uczyć się dzieci młodsze ze starszymi. Pomysł p.Dyrektora Sroki podzielenie dzieci wg roczników między budynkami jest dobry, ale tylko dla niego to będzie jedyna taka szkoła w Polsce.
~do Edyty 24-03-2017 14:11
no i wtedy możnaby przyjąć wszystkie dzieci z jeleniej i powiatu. Po 30 oddziałów klas 1,2 i 3. Jedyna taka w Polsce. A kasiora jaka. I Rafał na dyrektora za 2 lata. Prawdziwa dynastia i mocarstwo. Dla dobra dzieci
~aldona 24-03-2017 14:20
do postu z 13:48 nie jestem ani ze wsi, ani nie ma kompleksów. W przeciwieństwie do ciebie, do ludzi ze wsi nie nie mam. Myślę - to nas różni. Ty siejesz nienawiść i bunt. Powiem krótko puknij się w czoło i siedź w tej swojej szkole. Wasz przewodniczący RR, którego dziecko kończy szkołe, slynie z tego, że od zawsze calkiem bez sensu walczył z dyrektorem Sroką. Poprostu nakręcacie falę nienawiści i próbujecie pozbawić dzieci fajnej, dfobrzej szkoły z konkretną kadrą, do ktorej moglibyście dołączyć. Przykre, ale to są właśnie kompleksy - współczuję !
~do aldony 24-03-2017 14:31
wnioskuje , ze nic nie masz -mózgu też nie masz. Buntu nie można siać. Jakie dzieci próbujemy szkoly pozbawić? Ty nic nie kapujesz lemingu
~ 24-03-2017 14:49
ludzie wymieńcie sie nr.telefonu i wówczas sobie pogadajcie ..... na forum takie pisanie nie ma sensu.... a czytając takie komentarze odnośnie szkół to głowa boli.... poprostu nie na temat, tylko się nakręcacie i ubliżacie sobie.....
~Pi 24-03-2017 15:19
"Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski, który zasugerował, że wystarczy zmienić organizację ruchu przy ul. Karłowicza na jednokierunkową" a może jednokierunkową zrobi sobie w Dziwiszowie??? Pan Sroka po decyzji 8 o łączeniu 4 obudził się z "ręką w nocniku" i nagle chce zgarnąć 4-kę. Powinny być trzy szkoły tylko trudny będzie okres przejściowy. Problem z dostosowaniem szkół jest niewielki - kilka mniejszych ławek można wziąć z 8 i 11 a im przekazać kilka większych. Trzeba co najwyżej zamontować kilka mniejszych 'kibelków'.
~Piłsudski 24-03-2017 15:21
Cud nad Bobrem !!!
~ 24-03-2017 15:35
Czyżby Mariusz Synówka członek Nowoczesnej i działacz społeczny szykował sobie przedpole na przyszłe wybory?
~Domi 24-03-2017 16:09
Hahaha, fakt przysiadł się pan M.S. do radnych, niby nic, niby nic, a wskoczyć na czyjeś krzesełko próbuje. Oby na próbach się skończyło...
~Fiolet 24-03-2017 16:18
Pani Aldono Pan dyrektor Sroka dwukrotnie powiedział - w wyniku reformy część nauczycieli ze wszystkich trzech szkół straci pracę zmieni się bowiem ilość klas edukacji podstawowej z 9 łącznie obecnobecnie do 8 stąd padła nawet konkretna liczba 20 nauczycieli którzy będą musieli znaleźć zatrudnienie w innych placówkach. Oczywiście że po przejęciu schedy po G4 wszyscy przechodzą pod jurysdykcje przyjmującego szkołę dyrektora czy byłaby to Sp 11 czy Sp 8 i to potwierdził jednak wyraźnie podkreślił ze nie jest to jednoznaczne z utrzymaniem etatów.
~jaja 24-03-2017 16:20
Na dużej szkole zależy dyrektorom 8 i 11, im więcej oddziałów, tym większy dodatek do pensyjki. Można sprawdzić .
~Fiolet 24-03-2017 16:34
Przepełnione podstawówki na Zabobrzu to problem powstały stąd ze jest ich TYLKO dwie a jak slusznie zauważył zastępca kuratora budynki nie są z gumy trudno się zatem dziwić że dla obu podstawowek bijacych się o jak największa ilość uczniów za którymi idzie pieniądz dodatkowa infrastruktura G4 staje się łakomym kąskiem. Dodatkowo należy pamiętać że po włączeniu g4 do Sp 8 tej ostatniej musi się powiększyć rejon kosztem sp 11 czego sp 11 mimo bolączki przepelnienia nie może zdzierzyc. Logicznym rozwiązaniem dla dwóch przepełnionych szkol stałaby się trzecia autonomiczna placówka rozladowywujaca stopniowo z zachowaniem społecznego konsensusu te tłumy i stwarzajaca w efekcie po kilku latach możliwość uczenia dzieci w komfortowych kameralnych i jenozmianowych warunkach we wszystkich trzech
~ 24-03-2017 17:28
sp nr 11 nie zgodziło się na połączenie z GM-4 to radni nie byli tym projektem zainteresowani teraz sp nr 11 zmieniło zdanie i trzeba szybko zmienić uchwałę.Wybrano najlepszy wariant, a teraz jest jeszcze lepszy
~-- 24-03-2017 17:44
Jako bezstronny uważam, że jeśli chcemy dobra dzieci chociażby by uniknąć zmian to powinny być trzy szkoły podstawowe i to nie ulega najmniejszej wątpliwości ! Każde inne działania i rozwiązania są delikatnie mówiąc bardzo podejrzane i brudne ?? Natomiast jeśli chodzi o pana Rafała na dyr. to byłbym spokojny, nie grozi to gdyż za dużo ludzi go zna za dobrze... .
~jg 24-03-2017 17:52
Czy skutkiem tej reformy mają być szkoły 4 klasowe czy 8 klasowe bo już nie wiem...?
~ktoś 24-03-2017 18:46
Jakie bzdury pisze wiekszość z was!! Ludzie, o połaczeniu 4 z 11 Sroka od poczatku mówił, tylko nikt nie brał tego pod uwagę. Dopiero jak pan kurator powiedział że to dobry pomysł, to wszyscy sie obudzili. Poza tym pan Sroka nie ma takiej władzy zeby znieść czy cokolwiek zrobić z rejonizacją w SP11. Wszystkie te pretensje do "władz" naszego miasta!!To nie miesza ani Sroka, ani nauczyciele tylko radni, władze i szumią rodzice dzieci! Czy trzeba, czy nie trzeba zawsze znajdzie się jakiś pieniacz, najczęściej szkołę i nauczycieli krytykują Ci co nie przykładają się do pracy z własnym dzieckiem. Szkoła w dwóch budynkach jest w wielu miejscach w Polsce, najbliżej świetnie prosperująca szkoła w Mysłakowicach. Od lat I-III jest w osobnym budynku reszta w głównym. Wszyscy są zadowoleni!
~rodzic 77 24-03-2017 19:19
Przez pierwsze 3 lata chodziłem do filii "4" na Wiejskiej a potem przeszedłem do "4" na Karłowicza.I co ? I żyję ! Uważam że połączenie 11 z 4 to dobry kompromis.
~bell 24-03-2017 19:25
I wlaśnie tak byloby najlepiej 4 klasy mlodszej podstawowki i osobnym budynku i 4 klasy starszej podstawowki w innym osobnym budynku a wszystko po to by oddzielić maluchy dziecinne od dorastajacej wchodzącej w okres dojrzewania starszej młodziezy taki rozdzial był 20 lat temu jednym z istotnych powodow utworzenia gimnazjow odzielających starszych od maluchow a teraz wracamy do przeszlosci ha ha czy na tym polega unowocześnianie i reforma ????
~jayz 24-03-2017 20:25
Chcieliście? Macie podPISując listy wyborcze.
~poczekajmy. 24-03-2017 21:56
Decyzję podejmą RADNI , a nie żaden dyrektor szkoły! Zostawmy wszystko Radnym. Każdy pomysł ma plusy i minusy, o czy mówił Kurator. A zatem o WSZYSTKIM NIECH DECYDUJĄ RADNI. Tylko kiedy sesja?
~Maryla 24-03-2017 22:50
nie dajcie się mierny, ale wiernym, którzy myślą, że nie dopuszczą do połączenia szkół...
~Yanek 25-03-2017 1:31
Ja nie wiem o co to zamieszanie z dojazdem do szkoły nr 4 - pan radny zaparkował leksusem pod szkołą bez większych problemów.... a nawiązując do spotkania to dobrze zapytała jedna z pań występujących z pytaniem o co tutaj chodzi? Rzeczywiście można dostać rozdwojenia jaźni po"nagłym zwrocie akcji". Chodzi przecież tylko o władzę i kasę - nie dziwcie się więc panowie i panie, że młodzież te schematy powiela i jest taka roszczeniowa jak ją wychowamy.....
~n 25-03-2017 7:05
"W trakcie dyskusji rozważano również edukację klas I-III w budynku Gimnazjum Nr 4 jako Szkoły Podstawowej Nr 11, jednak optymalną wersją w opinii rodziców jest pozostawienie „Jedenastki” bez łączenia. Głos zabrał też dyrektor Eugeniusz Sroka, który również chce bronić SP 11" - http://www.jelonka.com/news,single,init,article,66944 nie ma jak rozdwojenie jaźni, wpierw będzie obrona 11, żeby nie doszło do połączenia, teraz bój o to, żeby jedna połączono 4 z 11. Nie rozumiem, jaki włodarze mają problem, z 3 szkołami na Zabobrzu, czyżby ten jad i obrzucanie co i rusz błotem miało miejsce, bo 11 i 8 boją się, że 4 okażę się docelowo lepszą szkołą??
~-m 25-03-2017 8:40
Też mam takie wrażenie: trzecia szkoła to konkurencja. A konkurencję należy zniszczyć w zarodku. Zwłaszcza po wystąpieniu dyr. gimnazjum, która przedstawiła bardzo ciekawą i ambitną ofertę dla nowej szkoły. A dyr. Sroka niech się nie martwi, że do "czwórki" nie będzie chętnych dzieci. O to, żeby byli chętni, niech zabiega kadra "czwórki". Dajcie jej się wykazać. Myślę, że docelowo "czwórka" mogłaby być świetną, konkurencyjną dla innych szkołą. Ale krążące nad nią "sępy" w postaci dwóch pozostałych szkół, niestety na to nie pozwolą.
~wszystko jedno 25-03-2017 10:05
przecież to POLSKA SZKOŁA I koniec.czy pod tym szyldem czy pod innym.Po co to drążyć?Oby była i była dobra dla dziecin i nauczycieli.To naj podmioty
~do 6:51 25-03-2017 10:44
jaki mają problem włodarze ? to my mamy problem z włodarzami bo zanim ktoś zostanie włodarzem powinien zdać przynajmniej podstawowy egzamin z ekonomii, zarządzania i etyki oraz koniecznie przejść badania psychiatryczne niestety w naszym kraju żeby leczyć 1 go człowieka trzeba skończyć długie i trudne studia by rządzić krajem lub miastem ...... wystarczy nawet zawodówka
~ 25-03-2017 11:52
A wiceprezydent Paczóski powiedział wprost i głośno "mam w nosie rodziców i dzieci"
~ 25-03-2017 12:23
o czym Wy wszyscy dyskutujecie, przecież dwa dni wcześniej wiaomo byłe, że ustalono połączenie 4 z 11 - cicha decyzja nowej wice-minister
~ 25-03-2017 13:02
szkoda mi dzieci niepełnosprawnych ze szkoły nr 8, że uczą się w takich włarunkach muszą korzystać z sali gimnastycznej na stadionie , a szkoła nr 11 mająca bardzo dobre warunki walczy o GM-nr4. Ciekawa jestem czy szkoła nr 11 polączyłaby się z budynkiem szkoły spnr8
~do 12:23 25-03-2017 14:27
lepiej żeby 4-ka była osobna no ale trudno i tak dobrze że nie będzie połączenia z 8-ką bo to byłoby najgorsze co mogłoby się zdarzyć
~uczeń 25-03-2017 14:47
A co na to nasz""waleczny"" radny Iwaniec? Coś czarował?
~Za czwórką, ale..... 25-03-2017 14:48
SP4 to dobry pomysł, ale nie najlepszy. Z tego co wiem to nikt z SP8, ani SP11 nie obrzucał nikogo błotem z G4. Gimnazjum nr 4 należy porównywać tylko z gimnazjami i zapytać dlaczego G4 było gorsze od G1. Dlaczego dzieci szły do "miasta" ( do G przy ILO i go G1, czy nawet G3), a nie zostawały w G4? Poczekajmy. Radni wiedzą i nikt na nich nie naciska! Dajmy się wypowiedzieć radnym, a dyrektorzy G4, SP8, SP11 niech uzasadnią swoje pomysły, które powinny być PRZEGŁOSOWANE RADACH PEDAGOGICZNYCH
~do:Za czwórką, ale 25-03-2017 14:58
Nikt nie naciska? he he he -zrobią jak im każą
~Beno 25-03-2017 16:09
W pierwszej kolejności to zlikwidować sz. Podst. Nr 5. Przecież utrzymywanie tego to jest jakieś nieporozumienie.
~fałsz i obłuda 25-03-2017 16:41
Dajcie spokój. Radni wiedzą..... Dobre sobie. Najlepsza argumentacja nie przekona tych głów, które mają nakazane co robić. W tym wszystkim nie liczy się dobro nikogo, liczy się tylko zniszczenie ludzi i chodzi o to, by nauczyciele i dyrektorzy skłócili się między sobą. A jeśli chodzi o wygłaszanie złej opinii o czwórce, to wystarczy odtworzyć sobie sesje rady miejskiej, na których wypowiada się Pan z RR 11, ten sam natomiast podczas spotkania z kuratorem nagle występuje i mówi co innego, zresztą radny Wrotniewski tak samo - zależy jak mu leży
~3 - szkoły 25-03-2017 19:25
Sroka na emeryturę. Trzy szkoły na Zabobrzu to jest najlepsze rozwiązanie i najmniejsze zamieszanie.Przyszłość pokaże które i ile tych szkół zostanie/ liczba dzieci i wybór szkoły będzie decydujące/
~rutra 25-03-2017 19:39
byłem słuchałem Sroka ma moc od razu kurator się przekabacił i się spodobało a co z dziećmi 3 podstawówki mocna pilnowana rejonizacja i jest git a nie kolesiostwo a nasza rada miasta to sami emeryci moje dziecko idzie do 1klasy to jest szok co sie dzieje i nasz Zawiła to porażka
~do rutra 25-03-2017 20:02
Sroka ma moc? Mówił to co było już uzgodnione. To była debata na niby, żeby ludzie myśleli ,że to pomysł 11. Przyjechali z już uzgodnionym wariantem do zatwierdzenia. Zawiła ma to co chciał od początku. Rozegrał to świetnie.
~do rutra 25-03-2017 20:12
Sroka ma moc? Mówił to co było już uzgodnione. To była debata na niby, żeby ludzie myśleli ,że to pomysł 11. Przyjechali z już uzgodnionym wariantem do zatwierdzenia. Zawiła ma to co chciał od początku. Rozegrał to świetnie.
~Gustaw 25-03-2017 20:27
A gdyby tak zrezygnować z rejonizacji i pozwolić rodzicom aby ich dzieci chodziły do szkoły która jest dla nich najlepsza (najbliższa zamieszkania, miejsca pracy, lepsi nauczycieli i co tam kto jeszcze chce) ... Taki wolny rynek i sytuacja po niedługim czasie sama się unormuje ...
~ 25-03-2017 20:46
świetny pomysł, ale niestety nierealny
~kasica 25-03-2017 22:46
Połączenie sp11 i g4 z przeniesieniem klas I-III a może nawet I-IV jest najlepszym rozwiązaniem.
~kasica 25-03-2017 22:52
Mogłaby wtedy powstać fajna szkółka dla maluchów w Mysłakowicach jest tak od dawna. Nauczyciele z g4 też by znaleźli pracę w sp11, bo jest tam sporo etatów a będzie jeszcze więcej, kiedy dojdą klasy 7 i 8. Ale ta decyzja zależy już tylko od głosowania radnych - a tam wiadomo, że układy grają rolę.
~Jarek z Cieplic 25-03-2017 23:58
"...ale z pomysłem rozwiązania problemu wyszedł przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski, który zasugerował, że wystarczy zmienić organizację ruchu przy ul. Karłowicza na jednokierunkową, przez co pojawiłoby się wiele miejsc postojowych dla rodziców dowożących dzieci." Czy Wrotniewski ma coś z głową? Jedną z głównych arterii Zabobrza, chce zrobić jednokierunkową??? Tylko po to, żeby rozwiązać problem z transportem dzieci? Ku... obowiązuje w końcu rejonizacja, a dzielnica jest mała, wiec dzieci mogą spokojnie łazić na piechotę, nic im się nie stanie, a będzie z korzyścią dla ich zdrowia. A Wrotniewski niech robi jednokierunkowe u siebie w Dziwiszowie. Od Jeleniej Góry wara z takimi kretyńskimi pomysłami.
~mucha 26-03-2017 1:59
od kiedy to dyr,szkoly num,4 chodzi w takich miniowkach w tym wiku i z takimi niezbyt ladnymi nogami nie wypadalo by na takich spotkaniach trzeba byc takim skromnym jak wice dyr,szk,num 4 ,a jeszcze te zgarbienie przy mownicy taki nielad
~Emenems 26-03-2017 7:56
do kasica Ależ w Jeleniej Gorze też tak było.Filia 4 na Wiejskiej.Mała szkółka do której uczęszczały klasy I-IIII .To było bardzo dobre rozwiązanie - teraz też tak może być .
~kasica 26-03-2017 22:22
Chyba nie tylko nasz powiat ma takie doświadczenia z filiami ale nawet Wrocłąw więc może kurator wziął i to pod uwagę. Poza tym dzieci młodsze kiedyś w ramach poprzedniej reformy i badań psychol.-pedag miały być oddzielone od uczniów starszych- dlatego te gimnazja. Ale nie ekscytujmy się, bo i tak decyzja zapadnie na radzie miasta a tam tylko układy grają rolę.
~do kasica 27-03-2017 23:36
a niby dlaczego oddzielać ? dać każdemu starszemu pod opiekę po 1 młodszym i problem z głowy i na dodatek dla tych starszych nauka empatii
~Stary uczeń 28-03-2017 13:23
Wszyscy robią wielkie larum. Niech przypomną sobie wszyscy jak miały powstawać gimnazja -po co na co to be to źle, to samo z zawodówkami ,jakoś zrobiło się ok,a teraz przecież powrót do starego systemu (może będzie mniej tych niby "wykształconych "w ciągu pięciu klas materiałeb z ośmiu )przecież przez te lata jak było osiem klas to mieliśmy więcej wykształconych ludzi naprawdę wykształconych nie tak jak teraz widzę. Teraz to liczy się tylko papier a nie to co ma w głowie i co potrafi. Przez tą pseudo naukę tworzymy dzieci wydmuszki o ograniczonym pogladzie na życie. Nie chce mi się nawet uświadamiać bo i tak przecież to jest napędzane politycznie a nie dla dobra dzieci czy nauczycieli.
~ 28-03-2017 23:46
skończą ze szkołami zaczną z Centrum Usług Wspólnych - oszczędności
~'' 30-03-2017 18:22
Najlepiej zniszczyć niż pozwolić żyć. Obecne władze miasta to pomyłka, brak trzeciej Szkoły Podstawowej na Zabobrzu w obecnym czasie gdy w pozostałych jest np. dwuzmianowość to robienie krzywdy dzieciom to robienie krzywdy wszystkim. Ciekawe kto ma największy w tym interes gdyż żadna krzywda nie dzieje się bez interesowanie!? Już nie długo się okaże!!!!!
~do stary uczeń 1-04-2017 10:58
no bo protesty przeciw gimnazjum były słuszne, a protesty przeciw powrotowi 8-klasowej podstawówki są głupie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Forum dla boskich kobiet

Była gala z nagrodami

Wypadek przy sądzie

Wybory: Zwycięstwo PiS

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%