MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Nagi Generał” dzisiaj w Oriencie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 6 czerwca 2012, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Petr
Fot. Organizator
Projekcja dokumentu o mężczyźnie nazwiskiem Joshua Milton Blahyi nazywanym „Nagim Generałem”, byłym pastorze z Liberii – jednym z najokrutniejszych żyjących morderców i kanibali na świecie odbędzie się dziś w klubie Orient Express w Jeleniej Górze. Start, godz. 19.00. Wstęp wolny!

Sławny ze swego okrucieństwa podczas wojny domowej w Liberii Joshua Milton Blahyi przyznał się przed Narodową Komisją Prawdy i Pojednania do zamordowania ponad 20 tysięcy osób. Wiele z nich zginęło złożone w ofierze duchom i diabłu, z którym „Nagi Generał” – jak stwierdził, rozmawiał w wieku 11 lat i to właśnie ten nakazał mu zabijać ludzi celem wzmocnienia własnej potęgi.

– Serdecznie zapraszam wszystkich na kolejną z cyklu projekcji filmowych w Orient Expressie. Tym razem zobaczymy kontrowersyjny dokument o „Nagim Generale”, który mam nadzieję stanie się pretekstem do dłuższej dyskusji na temat reżimów, dyktatury, nietolerancji, rasizmu itp. Przed projekcją odbędzie się krótka prelekcja dotycząca zagrożeń rodzących się w społeczeństwach – mówi Marcin Kaźmieruk, kinooperator w Oriencie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mikołaj nie zawiódł

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Teatr z połową dofinansowania!  

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~jaja 6-06-2012 8:44
o LOL...Orient ma kinooperatora:)...Panie Kaźmieruk puść Pan coś czego nie ma na youtube...to może w końcu ktoś przyjdzie.
~KinoOperator :) 6-06-2012 10:35
do ~jaja... Dziękuję bardzo serdecznie za uwagę i propozycję oraz zapraszam na projekcję, które w 90% nie znajdzie Pan na YouTube, zapraszam również na prelekcję i dyskusję co jest naszym głównym założeniem, chciałbym zwrócić uwagę, że nasze kino nie działa po to aby po prostu puszczać filmy a po to aby aktywować widza do dyskusji i przemyśleń czemu służą prelekcje i dyskusje :) jeszcze raz zapraszam z chęcią przyjmiemy do stałego grona widzów kolejną osobę, a i wysłuchamy co do proponowanego repertuaru nawet zrobiliśmy śliczne pudełko do którego można wrzucić własną propozycję filmu :)
~jerry 6-06-2012 11:12
Po agencie tomku już dla mnie Orient nie istnieje
~wiktorrrr 6-06-2012 12:12
a co ma agent tomek do orientu? to już sali nie można wynająć? orient jest ponad struktury polityczne to instytucja prywatna i ma prawo wynająć każdemu salę. jak by tomek był w relaksie to też by nie istniał? Agent tomek był w Jeleniej Górze, to miasto też dla ciebie nie istnieje teraz?
~wiktorrrr 6-06-2012 12:32
a co ma agent tomek do orientu? to już sali nie można wynająć? orient jest ponad struktury polityczne to instytucja prywatna i ma prawo wynająć każdemu salę. jak by tomek był w relaksie to też by nie istniał? Agent tomek był w Jeleniej Górze, to miasto też dla ciebie nie istnieje teraz?
~awe 6-06-2012 14:27
należy dopisać, że po telefonie od diabła i po tych wszystkich wyrwanych i zjedzonych sercach, generał dostał mesedż od bozi i zaczął głosić prawdę i tłumaczyć dzikusom, że należy zbierać po sobie kupy z plaży,, - to jest piękna wolność, ja chce do afryki, ;P zjadać dziecięce serca i grać w piłkę głowami poległych, a to wszystko trwało do 2000 roku....
~On25JG 6-06-2012 15:33
-KinoOperator proszę się nie przejmować uwagami dzieciaków. Taki dzieciak po prostu nie rozumie, że zawartość youtube (w tym zamieszczanie filmów tego typu) często jest łamaniem praw autorskich, pomijając już prawa stacji.Nie rozumie, że oglądanie w lokalu z innymi ludźmi prowadzi do późniejszego dialogu i rozgłosu, co różni się od moszczenia przy monitorze komputera. Wybranie tej pozycji uważam za słuszne, całość porusza ogromny problem.Zachęcam wszystkich na mocny dokument.Zobaczycie co w dzisiejszych czasach wyprawia się na Ziemi.
~enen 6-06-2012 21:56
A ja znów pytam o bezpłatną licencję na pokaz...
~pfff 7-06-2012 9:05
to proszę odnieśc się do poprzedniej odpowiedzi i przeczytać jeszcze raz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

ODK do zameczku?

Wyruszyli w rejs Pogorią

Wichura narobiła szkód

Zauważyłeś zieloną wodę? – DZWOŃ

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
878
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%