MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nadzieja w ceramice

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 21 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 21 marca 2006, 13:10
Autor: TEJO
Fot. goral
W Zakładzie Ceramika Marconi Sp. z o.o. w Piechowicach dobiegają końca prace montażowe. Pozwoli to na zwiększenie zdolności produkcyjnych płytek ceramicznych grupy POLCOLORIT do 6,75 mln m kw. – Obecnie wytwarzamy 4,5 mln m kw. tych wyrobów – mówi Włodzimierz Hajduk, wiceprezes Ceramika Marconi.

W nowym obiekcie powstanie dodatkowo instalacja do produkcji granulatu, który do tej pory POLCOLORIT importował z Niemiec.

Instalacja pokryje zapotrzebowanie na granulat obu fabryk POLCOLORITU, co oznaczać będzie rezygnację z dotychczasowego dostawcy i przełoży się na zmniejszenie kosztów produkcji.
W trosce o ochronę środowiska, bezpieczeństwo pracy oraz wysoką jakość wyrobów, Ceramika Marconi zamierza wdrożyć i stosować systemy zarządzania jakością ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 i OHSAS 18001:1999.

Obecnie w Ceramice pracę przy nowych montażach znalazło już 30 osób, w tym mieszkańcy Piechowic.
– Prowadzimy nabór nowych pracowników do działów produkcji, utrzymania ruchu oraz technologicznego – dodaje Włodzimierz Hajduk. Docelowo pracę podejmie ponad 120 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Seans plenerowy z Janem Nowickim

Utrudnienia drogowe w gminie Podgórzyn

Odbudują zbiorniki

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~zibi 22-03-2006 9:32
jak mozna bylo pozwolic na postawienie takiego klocka przy atrakcyjnej widokowe trasie Jelenia Gora - Szklarska. Brak planow zagospodarowania przestrzennego i mamy takie g.... zamiast np. ladnego pensjonatu czy hotelu.
~piterus 22-03-2006 14:14
No tak, ale jakby powstał pensjonat lub hotel, to znaleźli by się narzekacze, którzy mówiliby, że można było wybudowac fabryke zatrudniająca 150 osób, a nie inwestować w hotele w mieście, które i tak nie ma nic wsplnego z turystyką. Przecież, umówmy się, Piechowice to wiocha zabita dechami, która tylko dzieki rozwojowi takich fabryk jak ceramika marconi czy polcolorit nie została jeszcze zmieciona z mapy regionu... smutne to, ale prawdziwe...
~fak 22-03-2006 22:07
Pietrus. Co może mieć gmina jeżeli ta ceramika zapewne ma zwolnienia podatkowe na długie lata. Z zatrudnieniem miejscowych bezrobotnych też nie byłbym taki pewny jeżeli będą potrzebować fachowców.
~Piterus 23-03-2006 18:31
fak. Zwolnienia zwolnieniami, ale patrząc długofalowo, to rozwój takiego zakładu może być jedynie z korzyścią dla podupadającego od lat miasteczka. Owszem, można kontestować każde działania gminy, jednak naprawde dla Piechowic jedynie inwestycja w przemysł w dłuższej perspektywie może przynieść jakąkolwiek poprawę. A jeśli chodzi o miejsca pracy, to myśle, że nawet jakby powstały trzy takie fabryki, to i tak byłoby ich za mało. Przynajmniej tak mi się wydaje...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gdzie wymienią oświetlenie?

PiS ujawnił listy kandydatów

Kto strzelał do konia?

Mistrzowie na otwarciu stadionu

W obronie zwierząt

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
507
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%