MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Nadobnisie i koczkodany oraz Łódeczka w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 15 maja 2015, 15:37
Aktualizacja: Sobota, 16 maja 2015, 10:36
Autor: Jel
Fot. Archiwum Teatru/@Sinbro Studio
Widzów dorosłych jeleniogórski Teatr im . C. K. Norwida zaprasza dzisiaj i jutro (15–16.05) o godz. 19.00, a w niedzielę (17.05) o godz. 17.00 na spektakl „Nadobnisie i koczkodany, czyli Zielona pigułka” (w niedzielę teatr zapewnia profesjonalną opiekę dla dzieci, których rodzice przyjdą na spektakl). Także w niedzielę o godz. 11.00 – „Łódeczka” dla najmłodszych widzów.

Konstrukcja świata stworzonego przez Witkacego przed niemal wiekiem w dramacie “Nadobnisie i koczkodany, czyli Zielona pigułka” to niemalże świat współczesny, dobrze nam znany. To realia, w których wzajemna manipulacja bohaterów oparta jest na pociągu seksualnym i władzy. Witkacy skupia się na postaci kobiecej - demonicznej, złej, ale przede wszystkim silnej i władczej. Pia Partum w swojej inscenizacji ukazuje przede wszystkim problem komunikacji między ludźmi i zezwierzęcenie, które jest tego skutkiem. Żyjemy w czasach przymusu oryginalności. Jednak czym tłum dziwaków różni się od szarej, identycznej masy? W spektaklu, poza zawodowymi aktorami, bierze udział około 15. statystów – jeleniogórzan.

A „Łódeczka” to spektakl dla najnajów. Jest on adresowany do dzieci w wieku od roku do 5, 6 lat (oraz ich rodzin). To okazja na niepowtarzalną, może pierwszą taką w życiu przygodę w teatrze!

Teatr im. C. K. Norwida zaprasza także na Noc Muzeów. 16 maja o godz. 21:00 oraz o 22:00 zaplanowano "WITKACEGO BAJ NAJT", czyli nocne zwiedzanie teatru. Będzie to profesjonalna akcja, z pełną obsługą na najwyższym poziomie. Wstęp na nocne zwiedzanie jest wolny – wymagana jest jedynie wcześniejsza rezerwacja miejsc przez zwiedzających.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Wystawa makiety stacji kolejowej w holu kina

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 16-05-2015 7:56
Brawo dla kogoś kto pomyślał o rodzicach, którzy nie mają z kim zostawić swoich pociech :) . Teraz przyjdziemy na 100%. Mamy nadzieję, że nie tylko na Witkacego. Takie wyjścia z dzieciakami do teatru chociaż raz w miesiącu przyniosą korzyści 3 stronom, więc czekamy na kolejne spektakle :)
~MLML 16-05-2015 21:11
Byłem na premierze. Witkacy jest trudny, ale sztuka nie powalała na kolana, co potwierdziły standardowe brawa publiczności. W latach 80-tych oglądałem większość sztuk z okazji Wrześniowych Spotkań Teatralnych. Wtedy też widziałem tę sztukę i bardziej mi się podobała. No, cóż może by wrócić do Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Wyspiańskiego, Fredry, ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Parking na... przejściu

Legendy Japonii – multimedialne widowisko  

Muzeum Kargula i Pawlaka już po remoncie – zaprasza

Muzyczne spacery po Piechowicach

Odpust na Śnieżce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
694
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%