MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Nadgorliwość czy porządki w oznakowaniu ulic?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 września 2017, 10:18
Aktualizacja: Środa, 27 września 2017, 5:23
Autor: WAC
Fot. Użyczone
– Przy okazji nadania nazwy ulicy Rotmistrza Jana Ładosia niepotrzebnie usunięto tabliczkę z nazwą biegnącej w pobliżu ul. Joachima Lelewela – skarży się mieszkanka Cieplic pani Anna.

- Nadanie nazwy ulicy Rotmistrza Ładosia odbyło się z wielką fetą. I chwała za to, bo takich bohaterów trzeba promować. Natomiast przy tej okazji wycięto słupek z nazwą ulicy Joachima Lelewela przy numerze 1. Sądzę, że powód był jeden. Otóż nazwa ulicy Lelewela była ustawiona zamiast w kierunku numeracji tej ulicy równolegle wzdłuż ulicy Rotmistrza. Wystarczyło tylko obrócić nazwę Lelewela w stronę tej ulicy. W efekcie tym momencie nie ma żadnej tablicy, informującej o początku ulicy Lelewela. Owszem jest ona na końcu, ale przecież nazwy ulic są na ich początku i na końcu (dlatego wkopano dwa słupki z nazwami Rotmistrza Ładosia – mówi Czytelniczka. - Może jeszcze odpowiednie służby, które odpiłowały słupek z nazwą ulicy Joachima Lelewela z powrotem go wkopią? - pyta pani Anna

Jak poinformowano nas w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów przy okazji nazwania jednej z ulic w tym rejonie miasta nazwy Rotmistrza Jana Ładosia przeprowadzono też akcję porządkowania i ujednolicania oznakowania ulic. Niektóre z tabliczek, zwłaszcza te stare, których wzór różni się od obecnie obowiązującego w mieście zostaną wymienione na nowe.

Jak zapewniają drogowcy, tak się też stanie z tabliczką przy jednym z wjazdów na ulicę Lelewela.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowe boksy na stadionie

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~--.. 26-09-2017 12:21
Kiedy zaczną świecić wszystkie lampy od wolności,aż do Sobieszowa?. Proszę się przejechać po zmroku i zainteresować się obecną nie ciekawą sytuacją. Bezpieczeństwo jest najważniejsze !.
~ 26-09-2017 12:31
No przy okazji powinni wyciąć wszystkie żywopłoty i rosnące przy nich drzewa !!!!! Przecież oni to lubią robić !!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 26-09-2017 14:02
Do wszystkich, którym latarnie przeszkadzają. Dzwonicie i zgłaszacie do pogotowia energetycznego pod numer alarmowy 991, czy macie to w d... i liczycie, że inni zrobią to za was? U mnie pod domem latarnia regularnie wysiada. Zawsze dzwoniłem i naprawiali na następny dzień. Raz zrobiłem eksperyment i nie zadzwoniłem, licząc, że ktoś z sąsiadów się ruszy. Latarnia nie świeciła przez tydzień, aż któregoś razu spotkałem sąsiada, a ten do mnie "Patrz panie! zawsze tak szybko naprawiali, a teraz tydzień nikogo już nie ma!" -A zadzwonił Pan, czy znowu ja będę musiał? - pytam się go. "To sąsiad gdzieś dzwonił? Oni sami nie naprawiają?" -Dzwoniłem. Za każdym razem od kilku lat dzwonię-odpowiedziałem. "Ahaaaaaaaaaa." I podkulił ogon, po czym schował się w mieszkaniu.
~Karol 26-09-2017 14:36
A może jelonka wypisze jakie ulice zmieniły nazwy lub będą zmienione w najbliższym czasie. Mniej będzie niespodzianek z szukaniem ulic. A może gdzieś jest taki wykaz?
~cieplik 2 26-09-2017 16:45
Mam takich samych sąsiadów,po co ma się wychylać,bo wie że krasnoludki to zrobią,do bani z takimi sąsiadami,a wymogi mają przeogromne.
~Tom 26-09-2017 17:12
na google maps jeszcze stoi dawna tablica :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bobry na Zabobrzu

Bezpieczne place zabaw

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Sytuacja w spółce Sanikom

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
299
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%