Czytających: 10560
Zalogowanych: 13

Jelenia Góra: Nadal bez zwycięstwa

Poniedziałek, 17 kwietnia 2023, 22:35
Juniorzy młodsi Karkonoszy nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa w I lidze wojewódzkiej. W starciu z Górnikiem Wałbrzych podopieczni Jarosława Wichowskiego powalczyli, ale ponownie musieli uznać wyższość rywali.

Obie ekipy zamykały tabelę przed minioną kolejkę - Karkonosze zdobyły dotąd tylko 1 punkt, a wałbrzyszanie 3 "oczka", więc w walce o utrzymanie w I lidze był to niezwykle ważny mecz. Jako pierwsi cios zadali goście, którzy w 12. minucie za sprawą Adama Czornija objęli prowadzenie, Zawodnik gości trafił bezpośrednio z rzutu rożnego - piłka skozłowała w polu bramkowym, odbiła się od "długiego" słupka i wpadła do siatki. W 35. minucie akcję prawym skrzydłem skutecznie wykończył Szymon Makowski i było 1:1. Jak się okazało, następny gol był na wagę trzech punktów - w 60. minucie na 1:2 trafił Alan Raczyński i biało-niebiescy tracą już do Górnika będącego na bezpiecznej pozycji 5 pkt,

MKS Karkonosze Jelenia Góra U17 - Górnik Wałbrzych U17 1:2 (1:1)

Karkonosze: Kowalczyk - Dzieciątkowski (65' Stępień), Kosiorek, Łojko (60' Sowiński), Makowski, Ociepa (72' Smoliński), Pakiet, Podobiński, Sroczyński (76' Stepaniak), Szopiński (70' Kania), Złocik (46' Wolski).
Górnik: Michałowski - Bartoszak, Czornij, Grygiel, Hurkat, Janik (80' Moroz), Kowalewski, Raczyński, Stec, Stepka, Wiejacki (87' Iwaniec).