MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Nabór do klas sportowych w Gimnazjum nr 4

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 marca 2015, 15:58
Aktualizacja: 16:03
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Dyrektor Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Jeleniej Górze ogłasza nabór do klasy sportowej o profilu piłka nożna i piłka ręczna dziewcząt.

W programie klasy m.in.:
• zwiększona liczba zajęć wychowania fizycznego (10 godzin tygodniowo)
• opieka wykwalifikowanej kadry trenerskiej i pedagogicznej
• udział w rozgrywkach organizowanych przez OZPN Jelenia Góra, ZPR w Polsce, MOS Jelenia Góra oraz Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu
• udział w zawodach lokalnych, krajowych i międzynarodowych
• udział w wycieczkach sportowych (np. mecze Reprezentacji Polski i klubów ekstraklasy)
• udział w obozach letnich i zimowych
• szkoła zapewnia odpowiednią bazę treningową

Zajęcia przygotowawcze do testów sprawnościowych dla zainteresowanych kontynuowaniem nauki w klasie sportowej o profilu piłka nożna odbywać się będą w każdy wtorek i piątek począwszy od 10 marca na boisku Orlik przy „Budowlance” Aleja Jana Pawła II 25. Początek zajęć o godzinie 15.30. Każdy uczestnik zajęć powinien posiadać ze sobą strój sportowy oraz obuwie sportowe. W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy chętni dzieci z poza terenu Jeleniej Góry zainteresowani nauką w Gimnazjum nr 4 bez względu na przynależność klubową.

Testy sprawnościowe, które zdecydują o przyjęciu do klasy sportowej o profilu piłka nożna i piłka ręczna dziewcząt, zostaną przeprowadzone 26 marca o godzinie 11.30 – piłka ręczna dziewcząt i 13.30 – piłka nożna w hali sportowej przy ul. Złotniczej 12.

Klasa sportowa objęta jest opieką merytoryczną przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze. Wszyscy chętni proszeni są o kontakt ze szkołą pod numerem 0-75 75-423-38 w celu zapoznania się z procedurą naboru.

Więcej na – www.4.dip.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~olo 8-03-2015 16:23
Nie radzę. Najważniejsza jest nauka a ta w 4-ce leży. Wyniki egzaminów są słabe np. w porównaniu do jedynki czy Jeżowa.
~mis 8-03-2015 17:40
Proszę powiedźcie mi, czy klasa sportowa w tym gimnazjum, to taki sam pic na wodę fotomontaż jak klasy sportowe w SP 6, gdzie uczniowie klas sportowych nie biorą udziału w turniejach (poza pupilkami nauczycieli), ponieważ główną karą jest brak udziału z turniejach. W efekcie w trurniejach biorą udział słabsi uczniowie z innych klas, co zresztą widać po wynikach. Oceny z wf są tajne, brak wpisów w dzienniku, brak reakcji dyrekcji. Porażka
~rty 8-03-2015 19:23
dlaczego przez 20 lat nikt nie stworzył drużyny chłopców p........... działacze?
~mis 8-03-2015 20:09
bo każdy działacz dba o własny stołek i pełną kieszeń
~kibiiicccc 8-03-2015 22:27
harapin teraz przerzuca sie na pilke nozna dziewcząt i pilke ręczna heheh
~do ~` mis 10-03-2015 5:24
nie równaj sp 6 z sp 11 dziewczyny co roku grają w finałach wojewódzkich i z powodzeniem, w tym roku będą walczyć też w finałach wojewódzkich, chłopcy 3 miejsce w finałach strefy, gim 4 na dzień dobry ma vice mistrza województwa. Klasa sportowa w gim 4 to są dziewczyny z dobrymi wynikami w lidze dolnośląskiej, oprócz tego 80% z nich w kadrze dolnego śląska i tyle w temacie.
~olo 10-03-2015 19:51
klasy sportowe mundurowe tworzy się po to by w szkole była jeszcze jedna klasa i żeby dyrekcja mogła się pochwalić. A temat sportowych klas jest bardzo trudny. W czwórce kiedyś klasa koszykowa dziewcząt to była totalna klapa, teraz ręczna i nożna dużo lepiej. Żeby to ogarnąć nauczyciele i dyrekcja muszą być niezwykle wymagający, motywujący i muszą młodzieży pozwolić się wykazać na wielu polach edukacyjnym, kulturowym, społecznym patrz strona internetowa jedynki. Ten wiek kształtuje dzieciaki na przyszłość. Środowisko w jakim dziecko wzrasta ma ogromne znaczenie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powrót imprez rowerowych

Trwa budowa punktu widokowego

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%