MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Nabici w dawne koszary

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 19 października 2008, 8:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 października 2008, 8:17
Autor: Mar
Fot. Mar
Mieszkańcy powojskowego bloku przy ulicy Kadetów 5 zapłacili deweloperowi w ubiegłym roku za mieszkania okazyjną cenę. Tak przynajmniej przekonywał tych, którzy nie od razu decydowali się na wpłacenie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Teraz plują sobie w brodę, bo mieszkają wśród niedoróbek rodem z filmu Alternatywy 4.

W sobotę zdesperowani właściciele mieszkań, spotkali się z kierownikiem budowy, Renatą Kielą, która wysłuchała skarg i próśb o zakończenie inwestycji.

Mieszkania w atrakcyjnym miejscu, bo na terenie dawnych koszar pod Jeleniami. Spokój, przyroda na wyciągnięcie ręki i okazyjna cena za metr kwadratowy. Jednak nikt nie dostał do ręki aktu notarialnego potwierdzającego własność, ludzie mają w ręku jedynie umowy przedwstępne. Balkony bez podłóg wyglądają jak z filmu Barei. Wykonawcy przychodzą i odchodzą, a ilość usterek i niedoróbek rośnie z dnia na dzień.

- Mieszkanie miało być oddane do użytku do końca grudnia 2007 roku – mówi Anna Komar – dostaliśmy je w lutym tego roku, ale tylko dlatego, że wydreptałam je w firmie Indom, która pośredniczyła w sprzedaży mieszkań. Dokumentu potwierdzającego własność nie mam do tej chwili, bo prezes Teodor Madela zapadł się pod ziemię. Na własny koszt musieliśmy założyć liczniki energii elektrycznej, chociaż według umowy wszystkim jednocześnie miała to załatwić firma Indom. Kolejna niedotrzymana obietnica.

- Balkony nie zostały jeszcze wykonane, gdyż wycofała się firma, która miała je dokończyć – tłumaczyła pani kierownik – znalazłam kolejnego wykonawcę, ale jak widzę tempo prac, to nie wierzę, że skończą do końca listopada. Natomiast akty własności to już nie moja sprawa, to muszą załatwić lokatorzy i sprzedający. Nie wiem też, dlaczego ludzie nie mogą się z nim skontaktować.

Więcej – w poniedziałkowym wydaniu drukowanej Jelonki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~czy ktoś wie ? 19-10-2008 11:50
czy ktos wie kto był delewoperem w tym przedsięwzięciu???
~wiarygodny 19-10-2008 12:21
A prezes z kasą na wyspach karaibskich.
~Mroku 19-10-2008 12:51
No prosze !!!!!a zazdrościłem im przez chwilke tego osiedla . Więc drodzy państwo w takiej sytuacjii pozostaje lincz prezesika..
~maasa 19-10-2008 13:29
kilku karków z patykami do gry w beisbol w ręku powinno wyperswadować jakiś kompromis ,tylko gdzie się podział ten dyrektorek?
~cygi 19-10-2008 13:47
KAREP czyli w sumie INFOM.Jego kolejna inwestycja to :www.podgrodem.pl ODRADZAM!
~ble 19-10-2008 14:12
przecież te niby balkony tam to są chyba na kołki rozporowe:/
~ 19-10-2008 15:27
Czy to nie aby aktualny prezes Wodnika pracował w firmie Indom i sprzedawał te mieszkania?
~bo za darmo to ... 19-10-2008 16:35
Pamiętajcie to dla wszystkich, kupujących bardzo ważne - deweloper ma dwie kupki pieniędzy - jedna to wydatki na budowę, a druga to zysk- jak myślicie, która jest dla niego ważna?. I to są skutki ,,(...)Balkony nie zostały jeszcze wykonane, gdyż wycofała się firma, która miała je dokończyć – tłumaczyła pani kierownik(...),, a dlaczego nie dokończyła - bo za darmo to nawet k.... nie daje.
~Grzes 19-10-2008 16:49
www.podchorozych.pl
~~~~ 19-10-2008 18:58
Apropos developerów. Żadko zdarza się, żeby jakiegoś można było chwalić ale przy okazji takiej ilości minusów trzeba powiedzieć o takich, którzy mają dużo plusów. Kupiłem mieszkanie na ulicy Orkana w Jeleniej Górze od nowego na jeleniogórskim rynku developera Pro-Bud sp. z o.o. - inwestycja od podstaw budowa itd.. Akty zgodnie z umowami, wszystko co zostało ustalone na "gębę" zostało wykonane w terminie bez zbędnych telefonów pism, wszelkie niedociągnięcia jakie zostały ujawnione natychmiast usunięte. Profesjonalna obsługa, kompetentni pracownicy co w przypadku nowej firmy jest ewenementem myślę na skalę ogólnopolską. Firmę prowadzi młody chłopak Pan Tomasz Maciulak i z tego co się oriętuję ma jeszcze inne firmy gdzie przede wszystkim liczy się klient. Takie firmy trzeba chwalić a uczciwych ludzi wynosić na pierestał. Panie Maciulak, życzę Panu by firma Pana była wzorem dla takich jak KAREP, INDOM, KOBO i inne. Dla zainteresowanych podaję adres do strony WWW www.fb-probud.pl . Chociaż tak będę mógł się zrewanżować za tak miłe i profesjonalne podejście do klienta i jego pieniędzy.
~ 19-10-2008 21:08
A w wodzie, która płynie z kranów może być bakteria koli. Tak było rok temu, ciekawe jak jest teraz?
~Sabath 19-10-2008 21:37
kocham przyrodę i mógłbym tak spędzać całe dnie wśród pięknej przyrody ale że w dawnych koszarach to mi się koszary niezbyt dobrze kojarzą
piipi 19-10-2008 23:51
..do - [~Sabath..]...masz racje nazwa i przeszlosc osledla mieszkaniowego ma duzy wplyw na samopoczucie mieszkancow.~Rowniez okolica moze byc przyczyna niekorzystnej atmosfery,gdy w poblizu jest...Gora Gapy.
~mieszkanka 20-10-2008 0:26
mieszkam na kadetow to firma kobo,i prezes pan debski.zadnego oswietlenia na ulicy tu nie ma droga dojazdowa to dziura na dziurze,mieszkam tu dwa lata a juz tynk odpada,panele sie rozchodza ,zero miejsc do parkowania po 22giej nalezy auto porzucic na srodku drogi
~lokator? 20-10-2008 12:22
Przeczytałam właśnie cały artykuł i sprostowanie: nigdy nikt nie obiecywał kręconych schodów a jedynie kwotę pieniężną, która miała stanowić rekompensatę za te (młynarskie), których u mnie nie dało się fizycznie zamontować; mam pismo w tej sprawie podpisane przez P. Teodora M. z zapewnieniem, że otrzymam pieniądze do końca kwietrnia 2008r. , Mamy już koniec października i nic... teraz podobno mam je otrzymać przed podpisaniem aktu notarialnego tyle tylko, że chyba sam Pan Bóg wie kiedy to będzie...
~Janosik 21-10-2008 16:56
Indom to największy przekręt Jeleniej Góry.Gdzie jest prawo?
~nynek 21-10-2008 23:35
Zgadza sie INDOM to przekret na duza skale nadal oglaszaja sie ze maja mieszkania na Podchorazych! Mysle ze szybko glupi usmiech pana Kaczmar......zmieni sie w ponury jak i prezesa Made....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nawałnica nad Lubaniem

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1365
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%