MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na Zabobrzu będzie łatwiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:12
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Trzeba jeszcze tylko położyć asfalt i namalować pasy.
- W listopadzie wiadukt zostanie otwarty - zapewnia Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Początkowo termin zakończenia prac wyznaczono na koniec czerwca 2006 roku. Udało się jednak znacznie przyspieszyć tempo robót.
Nowa konstrukcja jest znacznie wytrzymalsza od poprzedniej. Wiadukt nie ma ograniczeń wagowych i mogą przejeżdżać po nim nawet najcięższe pojazdy.

Przebudowa była konieczna, ponieważ wiadukt został uszkodzony, gdy w jego podstawę uderzył ciężki dźwig przewożony na platformie transportowej. Ramię dźwigu rozcięło zbrojenie belek nośnych, co spowodowało spadek nośności.
Budowa wiaduktu kosztowała ok. 5,5 mln zł. 600 tysięcy zapłacił ubezpieczyciel firmy transportowej, której kierowca uszkodził wiadukt. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu Jeleniej Góry.

Funkcjonariusze ustalają teraz, jak długo mężczyzna pracował i jakie czynności wykonywał. Masojć dodał, że trzeba sprawdzić czy operator swoim postępowaniem sprowadził zagrożenie życia i zdrowia dla innych pracowników i mieszkańców Legnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Pożegnali Słońce

Spotkanie z historią

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~dociekliwy 27-10-2005 19:37
"Funkcjonariusze ustalają teraz, jak długo mężczyzna pracował i jakie czynności wykonywał. Masojć dodał, że trzeba sprawdzić czy operator swoim postępowaniem sprowadził zagrożenie życia i zdrowia dla innych pracowników i mieszkańców Legnicy. " Jaki to ma związek z wiaduktem ?
~dociekliwy 27-10-2005 19:39
"Funkcjonariusze ustalają teraz, jak długo mężczyzna pracował i jakie czynności wykonywał. Masojć dodał, że trzeba sprawdzić czy operator swoim postępowaniem sprowadził zagrożenie życia i zdrowia dla innych pracowników i mieszkańców Legnicy." Jaki to ma związek z wiaduktem ?
~MADZIA 28-10-2005 11:54
>"Funkcjonariusze ustalają teraz, jak długo >mężczyzna pracował i jakie czynności wykonywał. >Masojć dodał, że trzeba sprawdzić czy operator >swoim postępowaniem sprowadził zagrożenie życia i >zdrowia dla innych pracowników i mieszkańców >Legnicy. " Jaki to ma związek z wiaduktem ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Pożegnalna wystawa braci Osipików

Studium na początek

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

XX Karkonoskie Dni Lajtowe już wkrótce

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
68
Tak
62%
Nie
37%
Nie wiem
1%