MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na wyspie kolorowo za dwa lata

Wiadomości: REGION
Wtorek, 18 sierpnia 2009, 7:57
Aktualizacja: 7:58
Autor: Ania
Fot. Ania
Teren przy tzw. kowarskiej wyspie od lat popada w zapomnienie. Samorządowcy przekonują, że to już koniec równi pochyłej i cały obszar wkrótce odżyje: będzie tam centrum rozrywkowo–hotelowe.

– To piękny teren, który po prostu trzeba jakoś zagospodarować – mówi Marek Mikrut, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego i jednocześnie mieszkaniec Kowar.

Dodatkową atrakcją kowarskiej wyspy jest lokalizacja, bo znajduje się ona tuż przy drodze do Karpacza. Niestety jej jedyne walory to te stworzone przez naturę. Obecnie jest miejscem, gdzie w dzień można spotkać wędkarzy, a w nocy młodzież pijącą alkohol i śmiecącą. Kowarzanie nie wierzą w finansowe możliwości prywatnego inwestora, który wydzierżawił działkę od miasta. Burmistrz Mirosław Górecki, uspokaja jednak i tłumaczy, że już za dwa lata miejsce to będzie tętniło życiem.

Z jego uroków skorzystają zarówno turyści, jak i mieszkańcy. Kowarska wyspa ma się stać prawdziwym centrum rozrywkowo-hotelowym. Ma tam powstać basen i restauracje. Inwestor zamierza także postawić nowy pensjonat przy wodzie, który powstanie w miejscu obecnego. Wykupił go od prywatnego właściciela.

– Nie mogę obiecać, że ktoś w tym roku skorzysta z wyspy, bo jest to niemożliwe. Zawarliśmy jednak taką umowę z inwestorem, która zobowiązuje go do rozpoczęcia prac budowlanych w konkretnym terminie – mówi samorządowiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Niszczą ulicę Szymanowskiego

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~kowarzanin 18-08-2009 8:31
Panie Mikrut wszystko Pan krytykuje co dotyczy władz kowarskich i ich decyzji. Proszę powiedzieć, co Pan zrobił dla Kowar przez te 3 lata?? To, że przyjechali do Jeleniej Góry Estończycy, co z tego będą mieli mieszkańcy Kowar. Pięknie Pan sobie robi kampanię dużo Pan mówi, ale nic to nie wnosi dla mieszkańców i miasta.
~tralalala 18-08-2009 8:35
tralalala, hahahaha przedwyborcze obietnice!
krkonos 18-08-2009 9:14
Wprawdzie nie jestem mieszkańcem Kowar, ale częstym gościem - i (może na przekór krytykanctwu powszechnemu) uważam, ze pan Górecki robi i zrobił dla miasta więcej, niż jego poprzednicy razem wzięci... Jasne, że nie wszystkie działania burmistrza znajdą poklask, niektóre z pewnością będą krytykowane..., jednak zazdroszczę Kowarom takiego "szefa".
~S.. 18-08-2009 10:00
popieram Cię krkonos w 100%! Takiego Burmistrza jak p.Górecki dawno nie było - w końcu widać, że "władza" robi coś pożytecznego dla miasta i choć nie wszystkie pomysły są przez mieszkańców Kowar i okolic akceptowane to i tak wielkie brawa! jak mówi stare porzekadło - jeszcze się taki nie urodził kto by każdemu dogodził.
~bogdan 18-08-2009 11:37
Czemu nie zrobil Pan zdjecia na tle basenu, bo co zle by wygladalo w Jelonce
~ 18-08-2009 14:00
wiecie kto to na zdjeciu? podobny do typka z krzaczyny
~j 23 18-08-2009 18:25
Co z rosnącym bezrobociem w KOWARACH ? na to niema żadnych pomysłów bo co miesiąc to gorzej .
~bywalec kowar 18-08-2009 22:02
A czy już jest kolorowo na stokach narciarskich, na wyciągach na podgórzu ??????? Z wyspą będzie tak samo. Czekaj tatka latka !!! SŁOWA, SŁOWA, SŁOWA. W KOWARACH od jakiegoś czasu dobrze idą tylko likwidacje i bezprawne wyburzenia.
~kiwi 20-08-2009 10:45
właśnie a co z bezrobociem przecież w kowarach jest coraz gorzej władze mogły sie też zainteresować dywanówką jakoś pomóc wkońcu troche ludzi miało zatrudnienie
~j 23 21-08-2009 8:40
Proponował bym zrobić zdjęcie na tle budynku obok urzędu miasta to jest dopiero wizytówka ,KOWARSKA a tam też znajduje się część urzędu .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nastrojowo w „Muflonie”

Nowa dyrektor w Starostwie

Proces sprawców tragedii drogowej

Przychodnia wyrzucała igły i strzykawki do śmieci?

Drogi po remoncie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%