MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Na wojnę z "kablarzami"

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. KMP
Przedstawiciele firm pokrzywdzonych w wyniku kradzieży kabli spotkali się z policjantami. Rozmawiano o tym, jak zapobiegać temu zjawisku i skuteczniej ścigać przestępców.

Zarówno dla policji, jak i firm telekomunikacyjnych złodzieje kabli stali się ostatnio plagą. Niedawno informowaliśmy o paraliżu komunikacyjnym po kradzieży i uszkodzeniu kabla Dialogu i TP S.A.

Do podobnych incydentów dochodzi częściej. Wskutek bezmyślności złodziei w poniedziałek telefonów oraz dostępu do internetu pozbawiona została część mieszkańców Cieplic. Policjanci także otrzymali zgłoszenie o kradzieży kabla w rejonie ulicy Powstańców Wielkopolskich.

– W przypadku kradzieży elementów metalowych niezwykle istotny jest czas zgłoszenia. Aby działania policyjne mogły być skuteczne musi to nastąpić natychmiast po zaistnieniu przestępstwa – podkreślił nadkom. Zbigniew Markowski, zastępca komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze.
– Wówczas działania policjantów mogą doprowadzić do schwytania sprawców kradzieży na „gorącym uczynku”.

– Policjanci zatrzymują i legitymują wszystkie osoby przenoszące i przewożące złom i sprawdzają źródło jego pochodzenia – informuje nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowa komendanta miejskiego.
Kontrolowane są też punkty skupu złomu. Żadnemu nie odebrano jeszcze koncesji, ale kilku osobom tam pracującym, podejrzanym o skupowanie kradzionych elementów, postawiono zarzut paserstwa.

– Nie bądźcie obojętni! Jeżeli państwo zauważycie dym w lesie czy w innym miejscu mogący świadczyć o opalaniu kabli, prosimy o natychmiastową informację pod numer alarmowy policji 997 lub zgłoszenie tego przestępstwa w najbliższej jednostce – apeluje nadkom. E. Bagrowska. – Należy też informować stróżów prawa o osobach, które kręcą się przy studzienkach rewizyjnych, w których są kable.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~z-k 31-10-2006 9:55
z autopsji wiem, że weryfikacja dokumentów od sprzedających jest b. uproszczona, zaś jakoby formalne niewydawanie potwierdzeń o ilości i rodzaju sprzedawanego złomu przez skupujących budzi wątpliwości co do intencji nie utrzymywania stanu patologii przez decydentów.Problem by nie istniał, gdyby chciano go rzeczywiście zlikwidować.
~xyz 31-10-2006 10:26
ojej to straszna bieda musi byc w kraju jak juz kable kradna,albo rynny-okropnosc! czytajac wiadomosci na jelonce niemoge sobie tych wszystkich zeczy wyobrazic
~nicol 31-10-2006 11:35
niech policjanci sprawdzą firmy ktore mają zawarte umowy z tpsa i dialogu, zobaczyć i przea...lizować co jest przedmiotem naprawy , kiedy mają płacone i za co , co wynika z tych umów rozpoznać pracowników ktorzy zwolnieni zostali przez tych operatorów a ktorzy znali doskoa...le infrastrukturę kabli - to na pewno da obraz a potem do roboty panowie .Zyczę powodzenia
~zyx 31-10-2006 11:59
a to Polska właśnie
~obserwator 31-10-2006 21:45
jak jakis ponad miesiac temu zadzwonilem na 997 i powiedzialem ze w miejscu gdzie ginie kilka razy w miesiacu kabel TPSA kreci sie znany kablarz to gosc ktory przyjol zgloszenie byl bardzo nie mily i tak rozmawial ze juz chcialem sie rozlaczyc!oczywiscie nikt sie z policji nie pokazal a za trzy dni kabel zwineli!
~Lupus Yonderboy 1-11-2006 3:14
Na Lubańskiej po prostu często jest kompletnie ciemno,jeżeli złodziej ma ochotę dobrać się do studzienki telekomunikacyjnej warunki ma wymarzone.Niekiedy kilka dni z rzędu nie świeci się ŻADNA latarnia.Dziękujcie włodarzom miasta.
~Ja 1-11-2006 7:21
W lesie tuż przy torach w wojanowie zlodzieje zrobili sobie miejsce na wypalanie kabli. Jest tam ogromny dól a wnim wudać reztlo niedopalonych plastikowych osłon. A po za tym jeżeli nie ma się internetu z powodu kradziezy czy firma zmniejszy nam opłatę za net??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Śmierć na żwirowni

Skalne ławki pod Szrenicą

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
131
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%