MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Na wodne kłopoty – Stanisław Dziedzic

Wiadomości: REGION
Sobota, 6 lutego 2010, 8:11
Aktualizacja: Niedziela, 7 lutego 2010, 8:32
Autor: Ania
Fot. TEJO/Archiwum
Były szef „Wodnika” i eks–dyrektor kowarskiej „dywanówki” w latach jej prosperity, został prezesem Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji. Dotychczasowi prezesi, Lesław Kowalczyk i Daniel Szatkowski złożyli wypowiedzenie z pełnionych funkcji. Sprawą byłego zarządu zajmie się rzecznik finansów publicznych. Stanisław Dziedzic ma przeanalizować sposób naliczania nowych taryf.

O spółce głośno się zrobiło po koniec ubiegłego roku. Gminy członkowskie: Mysłakowice, Kowary i Podgórzyn nie zgodziły się na podwyżkę taryf. W ich ramach za dostarczanie wody i ścieków w tych samorządach trzeba byłoby płacić o 100,a nawet 150 procent więcej niż dotychczas. Burmistrz miasta nad Jedlicą, Mirosław Górecki i wójt Podgórzyna, Anna Latto jako pierwsi zakwestionowali sposób naliczania nowych taryf. Obecny prezes KSWiK, Stanisław Dziedzic na początku swej kadencji wziął pod lupę właśnie ten problem.

- Zajmuję się przede wszystkim tymi sprawami, które wymagają najszybszej interwencji. Należy do nich m. in. określenie taryf dla poszczególnych gmin. Muszą one być gotowe do 19 lutego – mówi Dziedzic. - Ważne jest także opracowanie wieloletniego planu inwestycyjnego na lata 2010-2013. Poczynamy także starania do wprowadzenia drugiego etapu z Funduszu Spójności – dodaje.

Lesław Kowalczyk ma trzymiesięczny okres wypowiedzenia umowy o pracę, jego bieg rozpoczął się 1 lutego. Daniel Szatkowski obecnie choruje i przebywa na zwolnieniu lekarskim. Najprawdopodobniej więc jego umowa zostanie rozwiązana, po tym jak wróci do pracy.

Ryszard Brzozowski, przewodniczący Rady Nadzorczej podkreśla, że system karkonoski realizuje zadania inwestycyjne z dużych środków unijnych, dlatego też musi być sprawnie zarządzany – nie może być tak, że zarząd spółki której właścicielem są gminy wchodzi z nimi w układy konfliktowe – zaznacza.

Problem stanowią też oddziały KSWiK, przynoszące straty. Z tą kwestią również będzie musiał się zmierzyć nowy prezes, który spółką będzie zarządzał jednoosobowo. Poza tym zajmie się najprawdopodobniej renegocjacją umowy za hurtowy odbiór i oczyszczanie ścieków z terenu Karpacza oraz sprawdzenie tej, związanej z nieodpłatnym korzystaniem sieci wodno-kanalizacyjnej Osiedla Słoneczna Dolina w Staniszowie.

O czynnościach byłego zarządu, które mogły naruszać dyscyplinę finansów publicznych, zostanie poinformowany rzecznik finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej we Wrocławiu. Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza KSWiK. Brane jest tu m.in. pod uwagę dostarczanie materiałów do eksploatacji sieci oraz usługi, w tym kapitalny remont obiektu nie będącego własnością spółki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowa marka autobusów w jeleniogórskim MZK

Rondo – czy w tym roku się uda?

Absolutorium dla burmistrza Piechowic

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~księgowa 6-02-2010 9:37
A kto rozliczy pana Brzozowskiego za te i inne funkcje?
~była sprzedawczyni 6-02-2010 9:41
Dziedzic jak przea...lizował działalność własną - to ją natychmiast zamknął. Są ludzie co na swoim i za swoje nie potrafią pracować
grzegorz_n 6-02-2010 9:42
http://www.ropoiwzk.com/dyplom.GIF
~ 6-02-2010 10:09
reka reke myje.
~OKO 6-02-2010 10:35
Pan Dziedzic hym były prywaciasz co posiadał firmę krawiecka w lokalach wynajmowanych od Pana Prezesa MPGK za grosze ,ten człowiek niedał sobie rady z własnym interesem a co dopiero z tak dużym zakładem, pewnie pomoże mu Pan Prezes MPGK !!!!
~wie39 6-02-2010 10:36
racja! tego brzozowskiego powinno siię rozliczyć i to szczegółowo!
~Śmieszek 6-02-2010 10:56
Zawsze wam coś-ktoś nie pasuje . Zaproponujcie sami kogoś na to stanowisko . Może kogoś ze sklepu rybnego ?
~Bolek 6-02-2010 11:02
jak tak samo Dziedzic a...lizował działalnośc 'Dywanówki" to powodzenia KSWiK
~OK 6-02-2010 11:07
Dziedzic! To jest jakaś MASAKRA!!!!!!!! KOMUNA POWRACA!!!!!!! No ale panu Kowalczykowi też nic nie brakuje. Podnieść stawki o 100 albo lepiej o 200% bo nowe bryki trzeba kupować.
~andi2007 6-02-2010 11:16
A może czas na młodszych-Tylko emeryci nami rządzą. Pan Dziedzic już się ustawił w życiu ,ale i tak korytka garnie do siebie. Mamy tylu młodych wykształconych ludzi- Precz z emerytami.Dajmy im wolność!!!!!
~HD 6-02-2010 11:52
Zaskoczenie ? Już z chwilą tworzenia KSWiK można było przewidzieć takie skutki. Nie kto inny jak mieszkańcy gmin obsługiwanych przez KSWiK zapłacą za efekty działania świetlanej spółki KSWiK.
~BC 6-02-2010 12:15
Stanisław Dziedzic potrzebuje kilku miesięcy na uporządkowanie firmy. Za dwa-trzy lata pod rządami Dziedzica KSWiK będzie świetnie prosperującą spółką. Tego jesteśmy pewni! Podobnie też jesteśmy pewni tego, że wszelkiego rodzaju kombinatorzy i cwaniacy zostaną zwolnieni natychmiast a zatrudnienie znajdą ludzie szanujący pracę. POWODZENIA :)
~wc 6-02-2010 15:20
Dziedzic, Kowalczyk, jeden h.j, towarzysz towarzyszowi krzywdy nie zrobi. Kowalczyk maczał ręce w firmie produkującej art. drewniane w karpnikach-padla, maczał ręcę w Zakładach Lniarskich "Orzeł" już ich prawie nie ma, KSWiK itd.
~a to ja 6-02-2010 16:11
PROPONUJĘ panów DZIEDZICA i KOWALCZYKA obsadzić w URZĘDZIE SKARBOWYM lub URZEDZIE KONTROLI SKARBOWEJ . A NIECH SIĘ WYKARZĄ !!!!STAĆ NAS NA TO !!!!! Zbobyliby szacunek całej kotliny jeleniogórskiej WRESZCIE-ZARĘCZAM.
~a to JA 6-02-2010 16:13
POPRZYJMY wspólnie i w porozumieniu KANDYDATURĘ pana DZIEDZICA na NACZELNIKA URZĘDU SKARBIWEGO!!! PROSZĘ SIĘ WPISYWAĆ KTO ZA....
~analityk 6-02-2010 17:42
kiedy nareszcie skończy się triumfalny pochód Brzozowskiego przez firmy, dotacje, rady różnej maści,budżety,agencje,spółki i nastąpi pełne rozliczenie chociaż jednego z nich???
~romi 6-02-2010 20:52
Dziwne jak odwoływane osoby nagle zaczynają chorować ,a może tak zacząć kontrole tych zwolnień lekarskich czy to za wysoka półka dla kontrolerów z ZUS ?
~do andi 2007 6-02-2010 21:14
Młodszych!!! Młodszych!!! woła andi i inni. Dziedzica w WODNIK-u wymienił M.O. na młodszego. I co? To co Dziedzic tam uporządkował a łatwo nie miał, idzie na marne. I to był błąd (zresztą nie jedyny błąd M.O. w doborze kadr). W WODNIK-u po Dziedzicu rośnie tylko cena wody i ścieków, no i pobory Prezia. Nie wszystko co stare to złe.
~podgórzynianka 6-02-2010 22:20
Jak w Radzie Nadzorczej są tacy ludzie jak tow.Ryk i Brzozowski to nie dziwię się że ceny za wodę są kosmiczne. Rada Nadzorcza powinna być w pierwszej kolejności wymieniona. Panie i Panowie Wójtowie i Burmistrzowie nikt nie zwalnia was od podejmowania decyzji.PRZEDSTAWICIELE MIESZKANCÓW GMIN POWINNI BYĆ W RADZIE NADZORCZEJ. A gdzie mieszkają Ryk i Brzozowski ?????? . A Szatkowski jest z Bogatyni.
~w13 6-02-2010 23:12
to piekne czasy tzw. powiat ziemski gdzie rzadzi chyba sld i platforma /czyz nie ?/i pewnie uklad pokoj razem z wlodygą..a stanowiska jak widac dobrany aktyw PZPR/czy sie myle..Dziedzic i brzozowski niezly staly uklad o zeby tak bylo na prawicy ale tam tylko klotnie a czeroni caly czas rządzą..ps,moze zrobic ranging pracy p.Brzozowskiego ktory podobno odszedl wraz ze sluszna partia do lamusa a pewnie ma z 5 stanowisk..kto wie niech wpisuje ja na poczatek..likwidator szpitala w kamiennej gorze
~j 7-02-2010 9:21
we wszystkich radach nadzorczych siedzą sami kolesie. A Prezesi przechodzą ze stołka w jednej firmie na stołek w drugiej firmie. "Podziwiam" ich wszechstronne wykształcenie.Geniusze! Tylko skąd ten upadek firm ? Już wiem, nieudaczni i za dużo zarabiający pracownicy !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zatrucie czadem w Małej Kamienicy

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Spotkali się z Beatą Kempą

Plaża nad Bobrem otwarta

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
942
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%