MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na wiedeńską nutę i siekierę…

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 maja 2010, 16:48
Aktualizacja: 16:49
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wczoraj odbył się koncert finałowy XIX Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. Po wieczorze rozrywkowym, z repertuarem operetkowym przyszedł czas na koncert bardziej stonowany i w polsko–austriackiej obsadzie. Nietypowe było instrumentarium: jeden z muzyków wykorzystał siekierę.

W pierwszej części można było posłuchać dwóch utworów W.A. Mozarta. Były to: Symfonia nr 29 A-dur KV 201 oraz Koncert G-dur na flet i orkiestrę KV 313. Orkiestrę poprowadził Gerhard Sammer z Austrii. Koncert G-dur zagrała Daniela Koch, dwudziestoletnia flecistka rodem z Austrii. Towarzyszyli jej nasi muzycy. Przyjęli ją bardzo ciepło. Widzowie nagrodzili ją brawami.

W drugiej części solistami byli nasi muzycy. Marta Fender (flet) i Bartosz Kolendo (klarnet) wraz z orkiestrą symfoniczną wykonali Symfonię koncertującą na flet, klarnet i orkiestrę symfoniczną. Autorem symfonii jest Walter Kirchmair. Na zakończenie filharmonicy zagrali utwór „Soirée Tyrolienne” Wernera Pirchnera. Można było zobaczyć i usłyszeć niecodzienne instrumenty. Jeden z muzyków grał uderzając siekierą o kloc drewna. Utwór wzbudził duże zainteresowanie zebranych.

Gerhard Sammer podziękował dyrektor Zuzannie Dziedzic i zgromadzonym za zaproszenie i uświetnienie koncertu. Gratulował pomysłu stworzenia takiego festiwalu i wyraził nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie mógł zagrać w Jeleniej Górze. Kolejny festiwal – za rok.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Warsztaty modelarskie

Spotkanie z historią

Pożegnali Słońce

Wypadek przy baniakach  

JGJ Festiwal za nami!

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Studium na początek

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%