MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Na wiedeńską nutę i siekierę…

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 maja 2010, 16:48
Aktualizacja: 16:49
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wczoraj odbył się koncert finałowy XIX Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. Po wieczorze rozrywkowym, z repertuarem operetkowym przyszedł czas na koncert bardziej stonowany i w polsko–austriackiej obsadzie. Nietypowe było instrumentarium: jeden z muzyków wykorzystał siekierę.

W pierwszej części można było posłuchać dwóch utworów W.A. Mozarta. Były to: Symfonia nr 29 A-dur KV 201 oraz Koncert G-dur na flet i orkiestrę KV 313. Orkiestrę poprowadził Gerhard Sammer z Austrii. Koncert G-dur zagrała Daniela Koch, dwudziestoletnia flecistka rodem z Austrii. Towarzyszyli jej nasi muzycy. Przyjęli ją bardzo ciepło. Widzowie nagrodzili ją brawami.

W drugiej części solistami byli nasi muzycy. Marta Fender (flet) i Bartosz Kolendo (klarnet) wraz z orkiestrą symfoniczną wykonali Symfonię koncertującą na flet, klarnet i orkiestrę symfoniczną. Autorem symfonii jest Walter Kirchmair. Na zakończenie filharmonicy zagrali utwór „Soirée Tyrolienne” Wernera Pirchnera. Można było zobaczyć i usłyszeć niecodzienne instrumenty. Jeden z muzyków grał uderzając siekierą o kloc drewna. Utwór wzbudził duże zainteresowanie zebranych.

Gerhard Sammer podziękował dyrektor Zuzannie Dziedzic i zgromadzonym za zaproszenie i uświetnienie koncertu. Gratulował pomysłu stworzenia takiego festiwalu i wyraził nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie mógł zagrać w Jeleniej Górze. Kolejny festiwal – za rok.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Legendy Japonii – multimedialne widowisko  

Karmelek wakacyjnie

Czytelniczka: drogo i brudno

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Wystawa makiety stacji kolejowej w holu kina

"Skarb Templariuszy" – powstało słuchowisko

Skok w blok na Noskowskiego

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
934
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%