MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na weekend w Norwidzie "Dobrze" i "Zakała"

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 października 2012, 9:48
Aktualizacja: 9:55
Autor: red
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza w czwartek (25 października) o godz. 19.00 na spektakl "Dobrze" w reżyserii Tomasza Mana. Natomiast w piątek, sobotę i niedzielę, także o godz. 19.00 w programie "Zakała". Na każdy z tych przedstawień mamy po jednej podwójnej wejściówce – do odbioru w kasie teatru na hasło „Jelonka.com”, na godzinę przed spektaklem, czyli od godz. 18.00.

"Dobrze" jest sztuką o pogodnym odchodzeniu, o godzeniu się na los, na świat i ludzi takich, jakimi są, z wadami, potrafiących ranić. Jest też zarazem sztuką, która przypomina, jak ważne w życiu są marzenia i wyobraźnia.


Natomiast "Zakała" to znakomita komedia, w reżyserii Stefana Szaciłowskiego. Pignon, ulubiony bohater Vebera, pojawia się w kilku jego sztukach. Poznaliśmy go w „Kolacji dla głupca”, teraz powraca w „Zakale”. To ciągle ten sam życiowy nieudacznik. Postanawia więc popełnić samobójstwo, ale to mu się też nie uda. A kiedy w całe zamieszanie, wbrew swej woli, zostaje wciągnięty mieszkający w sąsiednim pokoju snajper, akcja zaczyna nabierać tempa, sytuacja się gmatwa, a próby rozwikłania powodują jeszcze większe komplikacje.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odnowią parking przy cmentarzu

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Była gala z nagrodami

Stop marginalizacji średnich miast

Zadymienie przy ul. Gielniaka

Deszczowy dogtrekking

Wybory: Zwycięstwo PiS

Kto do Senatu?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
674
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%