MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na weekend – Alicja w Krainie Dziwów i TEATsYKI

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 czerwca 2014, 8:14
Aktualizacja: 8:25
Autor: Jel
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza w piątek (06.06.) o godz. 19.00 i w sobotę i niedzielę (07–08.06.) o godz. 17.00 do obejrzenia spektaklu familijnego „Alicja w Krainie Dziwów" na podstawie "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carolla, w reżyserii Pawła Aignera. Dla maluchów będą w niedzielę o godz. 11.00 TEATsYKI. To ostatnie takie warsztaty w tym sezonie.

Na każdy spektakl mamy dla naszych Czytelników po jednej podwójnej wejściówce – do odbioru w kasie teatru na hasło: Jelonka.com, na godzinę przed przedstawieniem.

"Alicja w Krainie Dziwów" to opowieść wyjątkowa, ponadczasowa i zaskakująca na każdym poziomie - nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Alicja jest grzeczną, poukładaną dziewczynką - zero problemów, zero niespodzianek, zero wybryków. Ale, co jeśli na równo i starannie wytyczonej życiowej drodze dziewczynki pojawi się ogromna królicza nora, której nie sposób ominąć?

Cena biletów rodzinnych na „Alicję w Krainie Dziwów” (obowiązuje ma wszystkie terminy oprócz premiery): dla dwóch osób 35 zł, dla 3 osób: 50 zł, dla czterech osób - 60zł. Wstęp na TEATsYKI – 10 zł opiekun, dziecko bezpłatnie.

A dzisiaj (czwartek, 05.06.) w godzinach 8:00 - 20:00 można kupić tzw. bilety czwartkowe po 15 zł na spektakle z repertuaru na: czerwiec, lipiec oraz sierpień (z wyjątkiem premier i sceny impresaryjnej).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Zaczytaj się z Jelonką.com

Podziękowania dla Gabrieli Zawiły  

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Katarzyna 5-06-2014 19:35
Najgorsza adaptacja "Alicji w Krainie Czarów" jaką widziałam. Moje dzieci też były kompletnie wynudzone - już w połowie chcieliśmy wyjść. Jeśli ktoś chciałby się wybrać, to chciałabym przestrzec przed tą sztuką. Strata pieniędzy i czasu.
~ 5-06-2014 23:43
że zacytuję recenzję: "Tak ciekawej rozmowy zarówno z małym, jak i dużym widzem nie było w Teatrze im. C.K. Norwida od dawna. 1 czerwca w Dniu Dziecka odbyła się premiera „Alicji w Krainie Dziwów” w reż. Pawła Aignera. Adaptacji słynnej powieści „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla dokonała uznana dramatopisarka Malina Prześluga. Twórcy „Alicji…” zaproponowali dzieciom oraz dorosłym dowcipną, ale też pełną refleksji rozmowę na niełatwe tematy. Co znaczy być szalonym? A może szaleństwo jest przejawem normalności? "
~ 6-06-2014 3:00
Uwaga na trolla (*.dialog.net.pl (78.8.*.*) ! Spamer z teatru znowu nadaje. Pewnie sam pisze te "recenzje".
~ 6-06-2014 7:46
Witam, nie trolluję, nie obrażam. Naprawdę można mieć inne zdanie niż ty. Ale wtedy wylejesz z siebie stek wyzwisk. Dlaczego tak ci zależy? Wyrzucono cię z teatru? Cytat pochodzi recenzji Wojciecha Wojciechowskiego
~mk 6-06-2014 21:59
Byłam pod ogromnym wrażeniem spektaklu :-) Uśmiałam się, rozluźniłam, ale oczywiście każdy ma inne poczucie humoru. Z czystym sumieniem polecam i dla dużych i dla małych :-)
~Miś 6-06-2014 23:27
Bardzo dziwna ta "Alicja w krainie dziwów " !!!!
~gerwazy 8-06-2014 23:28
Spektakl dno. Pewnie dlatego tak go promują, że nie ma chętnych. A pieski z teatru dodatkowo ujadają na forach, próbując zagłuszyć krytykę. Taka forma marketingu. Bardzo prymitywna zresztą, bo wszyscy i tak domyślają się, kto bez przerwy nadaje na forach.
~ 9-06-2014 15:44
dialog.net.pl (78.8.*.*) - ile ci płacą w teatrze za spamowanie forów i obrażanie czytelników? A może dorabiasz do skromnej aktorskiej pensyjki?
~Patrycja Y. 10-06-2014 17:26
Jak można śpiewać piosenki i wykpiwać w nich ludzkie ułomności ?!!! Chodzi mi o piosenkę o grubej dziewczynce. Pewnie nie jedno dziecko poczuło się urażone !!! Dno !!!
~masakra 2-06-2015 11:35
j.w. przerost formy nad treścią, a raczej nie powinno sie eksperymentować z formą tam gdzie nie dopracowano wyrazistosci tresci. sztuka jest na tyle wyrazista, ze naprawde nie potrzeba wybujałych zabiegów z formą. to wlasnie oszczednisc formy, tam gdzie tresc jest dopracowana, swiadcza o profesjonalizmie. psu na bude te techniki audiowizualne? krolowa na slajdach, która i tak zaraz pojawi sie na scenie we wcieleniu dominy sado maso? dzieci zrozumija te odniesienia? przeciez stanowia wieksza czesc widowni. o wiele lepiej byloby zostac przy wersji pierwotnej. aktorzy bez dykcji. pomysł na adptacje sam w sobie ciekawy, ale nic nie zostało dopracowane.
~masakra 2-06-2015 11:40
piosenka o grubej dziewczynce pojawiła się bardziej w kontekscie wspolczesnych obsesji i lęków, afirmowanych kanonów piękna, jakie są obecne we wspólczesnej kulturze masowej. takie uwspolczesnienie sobie wymyslili alicji. ale moim zdaniem i tak niepotrzebne. za mało pierwotnej alicji, za wiele odniesien majacych uatrakcyjnic

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Inauguracja senatora

O wizerunku kobiet w hip hopie

"Ławeczka" w MDK Muflon – wkrótce

Przed nami finał WOŚP

Prezent od Szyszaka

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%