MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na wandali nie ma mocnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 27 grudnia 2007, 13:09
Aktualizacja: 13:10
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Osiem szyb wybili rękoma dwaj chuligani, którzy w ten sposób wyżywali się w centrum Jeleniej Góry podczas świąt. To prawdziwa plaga nie tylko w centrum.

Wandale upodobali sobie drzwi wejściowe domów Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – poinformowała policja. Sprawców złapano. Mają 20 i 21 lat.

Nie ma dnia, aby na śródmiejskim trakcie ktoś nie stłukł złośliwie szyby. Ostatnio ucierpiały witryny Domu Dziecka przy ulicy Długiej. Wandali skusiła wystawiona tam biżuteria, ale nie pokonali szklanej bariery.

Koszt wymiany zniszczonej szyby to nawet trzy tysiące złotych. Właściciele sklepów ze zgrozą myślą o szaleństwach sylwestrowej nocy…

Ogłoszenia

Czytaj również

Przetarg rozstrzygnięty

Nagrody dla nauczycieli

Deszczowy dogtrekking

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Rozczarowany 27-12-2007 13:24
Jeśli ich złapali ,to niech zapłacą za wymianę tych szyb !!! Wtedy szybko odejdzie im ochota na wybijanie następnych.A swoją droga u nas w mieście wandale czują się bezkarni.Gdzie jest nasza straż miejska/solidnie opłacana/ niech się w końcu wykaże .Chcemy w naszym mieście czuć się bezpiecznie .
~jerry 27-12-2007 13:53
Nazwiska i wizerunek do wiadomości publicznej i 100 % naprawy poniesienie kosztów jak są problemy publiczna chłosta. Przecież tak nie może być Ci gówniarze rozniosą wszystko. Popatrzcie na znaki drogowe, kosze na śmieci, elewacje budynków. Proponuje wypowiedzenie wojny tym idiotom niosącym zniszczenie. Trzeba znaleźć metodę. Wyznaczyć nagrodę za każdego złapanego czy coś innego. Ludzie róbmy coś bo to nasze pieniądze nie bedziemy mieli oszczędnego Państwa jeżeli będziemy płacić ogromne pieniądze na usuwanie zniszczeń spowodowanych przez tych idiotów.
~jowita 27-12-2007 14:03
Proponuje prace interwencyjne na rzecz miasta i pokrycie kosztów za wykonane straty.To im sie odechce raz na zawsze wandalizmu!!!
~kora 27-12-2007 14:14
jerry ma rację,szkoda tylko,że większość obywateli olewa opisywany stan rzeczy,a przedstawiciele samorzadu miejskiego też na ten temat nic nie robią.Czekają na wzorce z kraju lub odgórne polecenia.Władze miasta to nie tylko prezydent,to jego urzędnicy i miejskie agendy.Ogólnie rzec biorąc..totalny wisizm!
~miejscowy 27-12-2007 14:27
To są ci młodzi wykształceni, ci co w ostatanich wyborach zagłosowali na normalność.
~_rymcycymcy____ 27-12-2007 15:06
A mnie dzisiaj SM wpuściła pod sam ratusz. Byli uprzejmi, mili i dali sobie wytłumaczyć, że nie wjeżdżam tam bez powodu ...jacyś normalni ! ...albo właśnie nienormalni :) Mniejsza o to. Proszę w każdym razie odwalić się od SM !!! ;)
~jelgór 27-12-2007 15:33
Monitoring wizyjny się kłania.
~do jerry 27-12-2007 16:20
Popieram !!! powinniśmy wszyscy zwracać na to uwagę jak i my tak i władza naszego miasta i jej podległe służby.Tylko wspólnie możemy to " tałatajstwo" zwalczyć.Szanowny mieszkańcu Jeleniej Góry nie bądź obojętny .Inne miasta już widać ,że z tym problemem dobrze sobie radzą to i my też możemy !!!
~Gmail 27-12-2007 17:25
No spać nie dali - dzwonili po domofonach i kopali w drzwi. Wiem, bo słyszałam .
~ciepliczanin 2 27-12-2007 21:25
Nie monitoring się kłania - tylko wychowanie i zwykła ludzka przyzwoitość.
~ja 27-12-2007 21:38
wszystko w rękach łaskawego Sądu, który spokojnie zza biurka będzie użalał się nad młodzieżą i dawał im szansę (niejednokrotnie kolejną, ponieważ rokują nadzieję na resocjalizację w miejscu zamieszkania) A oni wśród rówieśników będą szpanować swoimi "osiągnięciami" TAAAAKI Sąąąąąąąąąąąąąąąad.
~Iza 27-12-2007 22:03
Pokrycie kosztów??? Pfffff ... Od razu się okaże, że biedni z domu i z zasiłków żyją, których to zasiłków nie mozna im odebrać, bo to niehumanitarne by było ... A wszelkie kary odbiją sobie, kradnąc co popadnie. Nasza "złota młodzież" (nie mylić z porządną) doprowadza mnie do wniosku, że kara 10 batów wymierzanych publicznie i doraźnie batogiem nie była taka głupia. Areszt kosztuje, ściągalność grzywny znikoma ... a jak dureń przez tydzień z łóżka nie wstanie, a kolejny tydzień będzie jadł obiadek na stojąco, to może zastanowi się, czy warto rozrabiać.
~co was to obchodzi?! 28-12-2007 0:50
Piszecie tutaj takie bzdury, że aż nie chce się czytać... zanim usiądzecie w ciepłych kapciach i szlafroku przed komputerem i zaczniecie wystukiwać tutaj, w powolnym tempie durny komentarz zastanówcie się co właśnie teraz robi Wasze dziecko... Może to ono rozbija szybę?! Będziecie walczyć z młodzieżą?! A Wy co? Sięgnijcie pamięcią w tył co robiliście gdy byliście w ich wieku... Nikt z nas nie jest taki święty. Niestety taka jest prawda... po co się oszukiwać?! Ktoś napisał, że powinien być monitoring na ulicach... Może niedługo policja powinna mieć nawet kamery u każdego w domu? Chcecie zrobić policyjne państwo?! To chore... Zastanówcie się co piszecie... pomyślcie o sobie i o swoim własnym dziecku... co ono teraz robi...?
zloty666 28-12-2007 8:25
Wymienić szybkę a kosztami obciążyć złapanych ! ! ! Bez względu na ich sytuację materialną ! ! ! A jak nie mają żadnej kasy to skazać na roboty społeczne w sklepie - mycie podłóg, itp. (w okresie światecznym i tej pogodzie trochę by się napracowali)
ebee 28-12-2007 8:58
Do co was to obchodzi Drogi internauto. Bzdury, to ty wypisujesz ! Nie mierz innych swoja miarką, Zapewniam, że choć święty nie byłem jak większość w dzieciństwie, to jednak nie chodziłem i nie rozwalałem ludziom szyb po nocach. Moje dzieci choć też święte zapewne nie są, wychowałem w poczuciu szacunku do ludzi i cudzego mienia. Nie sądzę aby monitoring w domu był dobrym pomysłem. Jest to jednak twór Twojej chorej wyobraźni wspomagany dozą złośliwości, która promieniuje z Twojego komentarza. A co do policji i straży miejskiej, uważam, że ich tzw psim obowiązkiem jest zapewnić nam mieszkańcom bezpieczeństwo za wszelką cenę, zwłaszcza, że słono za to płacimy. Szkoda,że nikt nie kontroluje pracy policji w mieście, bowiem sposób ich działania jest daleki od doskonałości ! Wszelkiego rodzaju bandy wyrostków, chukliganów, żyją w poczuciu bezkarności, a Policja i Straż Miejska robi sobie reklamę łapankami i sporadycznymi akcjami. Nocne patrole i stały dozór niebezpiecznych rejonów miasta , to zjawisko w Jeleniej Górze nieznane. Dlatego mamy.....................jak mamy. Pozdrawiam: EBEE
~gemba 28-12-2007 10:08
Lać pałami półmózgów i patrzeć , czy równo puchną. Tłumaczenie i pertraktacje są dobre ale nie z idiotami.
~NPP do ebee i innych 28-12-2007 13:09
" Nocne patrole i stały dozór niebezpiecznych rejonów miasta , to zjawisko w Jeleniej Górze nieznane. " A skąd tych funkcjonariuszy nabrać ?? co jak co ,ale kodeks pracy w tej służbie też funkcjonuje (i to mocno nagięty , bo policjanci zamiast 12 godzin pracują czasem 14 , 15 - nieraz z rodziną się nie widzą) i tego nie przeskoczysz . Co do panstwa policyjnego , ja jestem uczciwym obywatelem nie mam nic do ukrycia , jak dla mnie może być i państwo policyjne , przynajmniej będzie bezpiecznie . Jak ktoś ma lewe interesy to sie boi państwa policyjnego.
piipi 28-12-2007 17:00
....wylapac tych "wesolych" wandali i na Chojnik z nimi,a tam przywiazac do pregierza...,a my juz wyznaczymy prawo....
~DD 29-12-2007 11:12
Jak zwykle Papieski kraj...
~mewar 29-12-2007 11:17
NIechby tak zrobili jacyś wandale w Szwajcarii - zobaczylibyście co to znaczy państwo poicyjne ! ,jakie są metody blyskawicznego dzialania policji , co się wyczynia i robi z takimi zlapanymi ! co to znaczy przestrzeganie prawa , porządku , szanowanie cudzej wlasności , tam wiedzą jak dziala prawo i jego wymuszenie na obywatelach -jakie są konsekwencje jego nieprzestrzegania - do końca życia mozna się nie wyplacić a jak jest wyrok na sprawcy to na milimetr nie odpuszcza, wydobedą wszystkie koszty z nawiązką .A policji przypadającej statystycznie na jednego mieszkańca wcale nie jest więcej jak w Polsce - jest tylko inna organizacja i przepisy przed którymi każdy ma respekt i szacunek.Ciekawe dlaczego nie mozna takiego państwa policyjnego posiadać w naszym kraju ? jak mają Szwajcarzy.Zlapanie takich wandali jak w Jeleniej Górze to bulka z maslem dla policji Szwajc. pod każdym wzgledem , lącznie z ekonomicznym bo oni pokryja wszystko co im przedstawią do rozliczenia.U nas jest odwrotnie - tylko klopot .
~Grażynka 30-12-2007 13:45
..ale cwaniakujecie podpiszcie się z nazwisk jak wypowiadacie sie na forum a nie bezimienne komentarze kierujecie w eter...wycieracie sobie pyski innymi a sami pokryjomu robicie swoje - pewnie łatwiej sie wam żyje jak sobie kogoś pojedziecie anonimowo...udajecie bogobojnych snujecie różne wersje rozwiązania dla tych postaci jakby ktoś w ogóle brał to pod uwagę...za dużo internetu - dajcie odpocząć ręce...He.."Ostatni Sprawiedliwi" z Jeleniej Góry z Za Monitora CREW..bawcie się dalej i kręćcie na siebie i swoje dzieci bata PiS...
~Przodownik PP 1-01-2008 13:26
U nas za p. Piłsudskiego takie sprawy dzielniocwy załatwiał od ręki i przy dużym poparciu społecznym .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Wybory: Zwycięstwo PiS

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Wypadek przy sądzie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%