MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na wakacje marzeń za dobre stopnie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 26 kwietnia 2008, 7:40
Aktualizacja: 8:06
Autor: TEJO
Fot. Maciej Przemyk
Warto się dobrze uczyć, bo oprócz szóstek na świadectwie, można wygrać cenne nagrody. Przekonała się o tym Anna Szczurowska, która za świetne wyniki w nauce, latem pojedzie na zagraniczne wczasy.

Piątkowa uroczystość „ostatniego dzwonka” w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 była okazją do wyróżnienia najlepszych abiturientów placówki medalami Primus Inter Pares (Pierwszy wśród równych).
– Tego zaszczytu dostąpiło aż 14 osób – poinformował Paweł Domagała, dyrektor popularnego „Żeroma”.

Aby uzyskać medal, trzeba było zdobyć średnią powyżej 5,0, lub zostać finalistą olimpiady przedmiotowej. Spośród pięciu tegorocznych finalistów w szkole, trójka to już absolwenci I LO: są to: Anna Szczurowska – finalistka olimpiady języka rosyjskiego, Jarosław Nowak finalista olimpiady Fizyki i Piotr Słomski finalista olimpiady Geograficznej i Nautologicznej.

Spośród czternastu najlepszych, Anna Szczurowska wyjedzie na dwutygodniowy pobyt wypoczynkowy za granicą (Włochy, Hiszpania lub Chorwacja). Takie wakacje zafundowała firma „ALVI” wraz z biurem podróży „EURO TRAVEL 90”.

To pomysł dyrektora szkoły, który sprawdza się już od kilku lat. Na taką nagrodę może jeszcze liczyć najlepszy licealista spośród klas pierwszych i drugich oraz tegoroczny prymus gimnazjalista.

Pozostali trzecioklasiści otrzymali świadectwo ukończenia liceum, obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów klas młodszych, pozowali do wspólnych zdjęć przed wejściem oraz – w grupach – zasadzili po świerczku na szkolnym boisku. Taki zwyczaj obowiązuje w Żeremie już od pięciu lat.

A w piątkowe popołudnie zaroiło się od młodzieży w pubach i ogródkach gastronomicznych. Tam, przy piwie, świętowano zakończenie nauki w liceum i na chwilę zapominano o stresach związanych z egzaminem maturalnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Dalszy ciąg Senioraliów 2019  

Święto województwa  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~lmn 26-04-2008 10:37
oczywiście. Norwid miał zakończenie w Teatrze Animacji (z programem artystycznym!), ale trzeba napisac o żeromie, który zakończenie zrobił w swojej auli.
~_rymcycymcy___ 26-04-2008 11:36
Eee też coś ...u nas w ohapie najlepsi na wakacje pojadą do Londonu :)
~kika 26-04-2008 13:42
cóż w żeromie też był program artystyczny. i to wyjątkowo udany ;)
~Mati 26-04-2008 19:07
a ja mialem zakonczenie w Hotelu Mercure tez z programem i wogole wypassssssss
~taka ja 26-04-2008 22:13
"Taki zwyczaj obowiązuje w Żeremie już od pięciu lat." Po pierwsze literówka - w żerOmie. A po drugie - nie od pięciu tylko od trzech lat. Pierwsze drzewka sadzone były w 2005.
~moi 27-04-2008 0:55
nie mogę.. pani przewodnicząca ma refleks ;p
~ 28-04-2008 17:47
"To pomysł dyrektora szkoły, który sprawdza się już od kilku lat." - pomysł się sprawdza, czy Dyrektor? pozdrawiam autora artykułu;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Spór o edukację seksualną

Areszt za znęcanie się nad dziećmi

Sprawdzian w górach

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
207
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%