MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na trasie Jelenia Góra–Wrocław KRY–CHA zmieni rozkład jazdy

Wiadomości: Region
Sobota, 23 lutego 2013, 8:32
Aktualizacja: Niedziela, 24 lutego 2013, 8:09
Autor: Mea
Fot. Mea
Od 4. marca na trasie Jelenia Góra–Wrocław zostaną zmienione godziny odjazdów i przyjazdów busów firmy KRY–CHA. Zlikwidowane zostaną niektóre przystanki, a na innych będzie stawać więcej busów. Zmieni się również oznakowanie w legendzie.

– Zmiany są spowodowane nowymi przepisami dla wszystkich przewoźników, których nakaz wprowadzenia otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – poinformował Wojciech Chadży, właściciel firmy przewoźniczej KRY-CHA w Jelenie Górze.

Główne zmiany dotyczą kursów z godzin: 12.10 i 14.05, które już nie będą ekspresowe, a przyspieszone, czyli będą stawać na wszystkich przystankach zaplanowanych w rozkładzie KRY-CHY. Zmieni się godzina odjazdów na 12.20 oraz 13.55 i będą przystanki: w Maciejowej (ul. Wrocławska „Kościół”), w Radomierzu (przy „skrzyżowaniu”) w Kaczorowie oraz Mysłowie, Bolkowie, Strzegomiu i Jaroszowie.

Godziny pozostałych kursów ulegną kosmetycznym zmianom o kilka lub kilkanaście minut. Całkowicie zostaną zlikwidowane dwa przystanki w Radomierzu, tzw. „Radomierz 1” i „Radomierz 2”, a zostanie jedynie przystanek Radomierz przy tzw. „Skrzyżowaniu”. – Likwidujemy te postoje ponieważ mało osób z nich korzystało – mówił Wojciech Chadży.

Teraz wszyscy przewoźnicy będą mieli znormalizowane, jednakowe znaki w legendzie. E -oznacza kursowanie autobusu od poniedziałku do soboty, oprócz świąt; b – nie kursuje w dniu 1.I, w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniu 25.XII; d – nie kursuje w dniu 1. I, w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniach 25 i 26. XII; m – nie kursuje w dniach 24 i 31. XII; 5-7 – kursuje od piątku do niedzieli; 1-7 – kursuje od poniedziałku do niedzieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Zgrzyt w KO – kandydatka rezygnuje

Szokujący rachunek od "Wodnika"

Komentarze (39) Dodaj komentarz

~ 23-02-2013 8:56
Rozkład się zmieni, ale niebezpieczny styl jazdy niestety pewnie nie..:-(
~~~pasażer~~ 23-02-2013 9:03
nie gadaj bzdur /~/ bo nie jest źle - kamikadze już tam nie pracują
~wy 23-02-2013 9:13
Jak nie a pan z busa o numerze bocznym 668 to mało że jedzie szybko to jeszcze sms pisze podczas jazdy
~Do pasażera 23-02-2013 9:21
... nie, nie... oczywiście...
~ 23-02-2013 10:22
nie miałam okazji korzystać z tego przewoźnika ale dobrej opinii to nie słyszałam
~my 23-02-2013 10:43
Może kamikadze nie ,ale prawie sami emeryci tam pracują
~Ewa 23-02-2013 10:48
Prosimy o przywrocenie przejazdow do Lwowka Sl !!!!
~Misiowy 23-02-2013 10:50
CENY CENY CENY!!!!!!!! Zmieńcie ceny z 30 zł na ok. 22 zł. Tak jak to jest u innych wszystkich przewoźnikach w Polsce i na kolei. Nie mówiąc o PKS Tour JG. gdzie chyba szefostwo razem z Krychą jako kumple przy lampce trunku się zmówili i mają te same ceny..... To dopiero zacznę z waszych usług korzystać..... Jak na razie jesteście za drodzy i czekam byście poszli po rozum do głowy i bym mógł korzystać z waszych usług.... Jak na razie, bez urazy bo was lubię ale (30zł,- 110km.) jesteście NAJDROŻSZYM PRZEWOŹNIKIEM W CAŁEJ POLSCE!!!!! (sprawdzałem)...........
~Misiowy 23-02-2013 11:01
I jeszcze jedno.... Jakby szefowi z Krychy zależało na każdym pasażerze, to by w weekendy dał jakąś promocję na bilety ((I tak weekendy bus- autobus jedzie na w pół pusty)) Mianowicie jakieś bilety rodzinne by móc z czteroosobową rodziną pojechać do ZOO, statki i inne atrakcje w Wrocławiu. Niestety żeby z rodziną się wybrać i wydać na samą Krychę 240 zł to nie każdego stać i taniej wyjdzie autem ale nie każdy ma....... Niestety za granicą takie bilety są a u nas w Polsce to nie popuszczą i lubią z ludzi zdzierać ile wlezie.......
~była pasażer 23-02-2013 11:23
Niestety kierowcy w tej firmie nie grzeszą kulturą,a ponadto jeżdżą bardzo niebezpiecznie.Jechałam z nimi pare razy i za kazdym razem miałam nieprzyjemne sytuacje. NIGDY WIECEJ nie wsiade do Krychy i swoim znajomym odradzem.
~Klient 23-02-2013 12:59
Niech ta złodziejska firma w końcu upadnie i będzie po kłopocie. PKS też drogi, ale tam chociaż szanują swoich pracowników i klientów. A Pan Ch. ma wszystkich gdzieś, dba tylko o swoją przepełnioną już nadto kieszeń! Kierowcom nie płaci nic, jeszcze żąda od nich zwrotu za eksploatację pojazdów. Poza tym PKS z Wrocka do Warszawy jest tańszy, niż przejazd Krychą. Polecam PKP.
~ 23-02-2013 13:08
... z tym PKP to trochę przyszalałeś ;-)
~mhmm 23-02-2013 13:20
Pkp jest tańsze i moim zdaniem wygodniejsze... teraz linio Wrocław- Jelenia Góra jest remontowana, a część po remoncie :) Jechałam ostatnio... jedzie się szybko i wygodnie. Na pewno lepiej niż w ściśniętym busiku, który nie jest do końca bezpieczny :)
~mhmm 23-02-2013 13:21
* linia :)
~Adam420 23-02-2013 13:28
Polecam PKP. Ostatnio jechałem pociągiem 2,35 godz. (a jak sie skoncza remonty których jest mnówstwo bedzie jeszcze szybciej) bilet 22 zł., wygodnie (nogi mozna rozprostowac) i co najwazniejsze pociag przyjechal co do minuty. Więc spróbujcie pociągiem, bedziecie mile zaskoczeni
~hallo 23-02-2013 13:53
krycha ten zóm do pilickowic do jeziora wrzucic
~ 23-02-2013 13:58
po chadzy zostal radnym by monopolizowac transport osobowy- pytam zlodziej czy cwaniak ktory puszcza taksowwkarzy z torbami bo le[piej jest poinformowany o transporcie i kolejowym i autobusowym
~ 23-02-2013 14:02
Teraz to będą jeździć minutę przed PKS-em podbierając to innemu przewoźnikowi. Nie ma to jak dobre maniery i uczciwość.
~fox 23-02-2013 15:49
Oczywiście artykuł sponsorowany !!!Za reklamę wypadało by zapłacić . Polecam PKS komfortowo i bezpiecznie
~sowa 23-02-2013 16:51
Swietna alternatywa dla PKS-su,Panie W.Chadzy moze warto by bylo w weekendy pomyslec o rabatach rodzinnych:-) Tak czy inaczej wypada mi podziekowac za to ze jest mozliwosc alternatywna i za mile przejazdy na trasie Jelenia-Wroclaw.Powodzenia z nowym rozkladem i usmiechnietymi klientami.
~ann 23-02-2013 17:24
Dobrze jakby się Krycha zatrzymywała przy Paderewskiego na przeciwko Renault i z powrotem przy Renault tak kursowo.
~ 23-02-2013 17:46
Jak ja jadę do Wrocławia to jestem bardzo zadowolona.
~Junak 23-02-2013 17:54
Krychą jest niebezpiecznie. Ich busy są za stare na jazde!!!!!Kto daje pozwolenie by taki pojazd wyjeżdżał na drogę!!! przecież to szrot!!!!
~Dominik... 23-02-2013 19:35
Jeżdże do Wrocka PKP czas jazdy ok. 2h30min. i jestem zadowolony bilet normalny 23zł. a jak jade z dziewczyną to za drugi bilet płacimy mniej o 30 % Oferta ,,Ty i raz dwa trzy"
~ 23-02-2013 19:36
Tylko proszę jezdzic do Wrocławia PKP taniej i wygodniej
~xyz 23-02-2013 20:05
PKS szanuje pracowników? Ciekawe bardzo. Życzę znalezienia pracy w firmie, która tak "szanuje'' pracowników.
~Klient 23-02-2013 20:13
Tylko z tym PKP to też śmieszna sprawa, bo oni się chwalą, że remontują, choć tak naprawdę za Hitlera jeździło się tamtędy 1 godzinę. Ale Polak jak to Polak, nie dość że nie ulepszy, to spieprzy. Tylko Polacy tak potrafią. Mogliby chociaż utrzymać coś w danym stanie, bez ulepszania. A oni coś przejmą cudzego i to jeszcze tylko zepsuć potrafią. Tak więc z godziny się zrobiły 3 godziny, a potem 2 godziny i niby-sukces. Nie rozumiem tego szczerze mówiąc, ale i tak lepsze to, niż bycie okradanym przez chciwego W. Ch. ... A stare pokolenie Polaków po znajomości może też w końcu wymrze i wszystko może zacznie się polepszać (choć patologii umysłowej niestety też jest wśród nas sporo...). A jak i tak macie dać te kosmiczne 30 zł za kurs to jedźcie PKSem, tam chociaż się płaci kierowcom i szanuje l
~Do xyz 23-02-2013 20:45
To idź sobie popracuj u Cha.. ;). Przez takich ludzi drastycznie rośnie różnica płac, a zarazem maleje szacunek do drugiego człowieka. Są bęcwały co nie nadają się nigdzie indziej niż za kasę w Tesco za 1000 zł/m-c i OK. Są też ludzie mądrzy i uczciwi, co zarabiają, na co zasłużą, czyli kilka tysi. Z kolei takie cwaniaczki po znajomości jak p. Cha.., co nigdy nic sam nie osiągnął i bezczelnie zapycha swe kieszenie, bo młodzi do Wrocka muszą przecież jechać to trzeba tępić. Dziwię się kierowcom, co pracują u niego za frajer, nie raz sami się dorzucają do interesu... Jeżdżą niewyspani, zmarznięci, za np. uszkodzoną chłodnicę sami wykładają. A prezesik siedzi i żry cały dzień. Skąd tacy ludzie się biorą... To się kiedyś odwróci przeciwko niemu i OBY. Wiedzcie ludzie, komu dajecie zarobić.
~Do Xyz 23-02-2013 21:56
Kiedyś nie wiem jak teraz to temu pad.....i rano pracownik w kominku rozpalał co by pan SENATOR nie zmarzł. PIP się prosi .
~ 23-02-2013 21:59
i płaci 10% od biletu 3x30x10% =9 zł dla kierowcy do wrocławia.Pracodawcy muszą wreszcie zrozumieć, że to, co jako zbiorowość wypłacają swoim pracownikom w postaci pensji, to prawie w całości do nich – jako zbiorowości - wraca w formie bezpośrednich wydatków konsumpcyjnych, czy inwestycyjnych (to źródło rozwoju). Dlatego trzeba zrozumieć jedną regułę: czym więcej ludzie zarabiają to tym lepiej dla gospodarki, a nie czym mniej. Tylko jak do tego doprowadzić? Od ponad 20 lat jest o tym mowa i jeszcze nikt w Polsce tego nie dokonał... Trzeba sobie jasno powiedzieć, że na nędzy ludzi nie zbuduje się wzrostu gospodarczego. Ludzie muszą mieć perspektywę awansu i stabilizacji, przedsiębiorca musi mieć poczucie odpowiedzialności za ludzi, których zatrudnia, za ich los, za ich rodziny. Ostat
~@ wyżej 23-02-2013 22:03
płaci 10% od biletu 3x30x10% =9 zł dla kierowcy do wrocławia. To jest przykład jak jedzie 3 osoby co się zdaża
~Klient 23-02-2013 22:27
On nie płaci aż tyle. 5% to max., nie mówiąc, że gdy kupuje się bilety w kasach np. we Wrocku to wtedy płaci jeszcze mniej. PKS Jelenia Góra płaci za godzinę + za postój. Choć też są chciwi i nie do końca uczciwi, ale chociaż się rozwijają... Dniówka u Cha... to czasami 30 zł, czasami nic. A ten nic nie robi, a zarabia. Najgorsze co może być, zarabiać pieniądze, na które się samemu nie zapracowało. Ale niech upadnie mu firma, to się zdziwi, bo już pewnie dawno się tak zacofał z lenistwa, że sam z niczym nie da sobie rady. Prezesi co sami sobie płacą fortunę za nic to żenada, którą należy plewić. Niech każdy zarabia tyle, na ile zasługuje swoją wiedzą i pracą i będzie OK. Do tego trzeba dążyć. A kierowcy powinni się na niego wypiąć i własną firmę założyć z pomocą UE.
~mrowka 24-02-2013 0:03
moja dziewczyna raz tylko pojechała krychą z wrocka do jeleniej pół roku temu, i choć co drugi dzień jedzie tą samą trasą do krychy nie wsiądzie. Sam kierowca ok. spokojny i doswiadczony , ale mercedes miał ponad 20 lat i stan jego był katastrofalny, wysiadła ze łzami w oczach. Dramat..... czy będziemy czekać na koleją tragedię i czy kolesiostwo w naszej jelonce w końcu się skończy???????????????
~ 24-02-2013 6:50
Bojkotować KRY-CHĘ, tymi złomami to powinien trumny wozić dla pasażerów... tak w razie czego.....tylko PKP a już niedługo DB
~masakra 24-02-2013 11:08
Nie dość, że kolanami zatyka się uszy to kierowcy tych busików wyprzedzają na trzeciego, łamią przepisy. W środku duszno, śmierdzi niepraną tapicerką, busy mają po naście lat i ledwo działają. Za to ceny sukcesywnie idą w górę. Mało tego - już modyfikacje rozkładów były robione. Kiedyś jak jeździłem jeszcze na studia krycha dojeżdżała do Wrocka tak, że spokojnie udawało się zdążyć na ósmą na zajęcia ( w weekendy ). Dziś jakaś szalenie inteligentna osoba zmieniła rozkład i jesteśmy we Wro dokładnie na 8 :) Gratuluję rozwiązania.
~wy 24-02-2013 17:50
Może to kamikadze już nie jeżdżą ,ale za to sami emeryci tam pracują
~zlodzieje 27-02-2013 3:54
30zl za przejazd do wrocka w smierdzacym busiku z niemieckiego demobilu i bez klimy, znaczy klima jest ale nie wlaczona, wiadomo, "bo taniej", niech spie... z taka jakoscia uslug, juz wole jechac wlasnym autem do wrocka lub pks-em!
~Joru 4-03-2013 18:38
Za przejazd do EJleniej płącę tyle samo, co za przejazd pociągiem 600km z miasta, wktórym stydiuję. Krychą jechałam ostatnio i już tego błędu nie popełnię - bus przepełniony, a odległości miedzy siedzeniami nie pozwalały nawet na siedzenie z nogami prosto przed sobą, a po bokach! Koszmar! Traktują ludzi jak bydło. Jak już mam płacić tak KOSMICZNE pieniądze, to wolę jak człowiek pojechać PKS.
~domel)27 11-03-2013 9:56
wszyscy macie racje to jest żenada żeby jezdzić takimi szmelcami i na dodatek za taką cenę te wszystkie busy to właściciel może je oddać na złom bo ja niedał bym ani sasranego grosza za te auta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mniej barier dla niepełnosprawnych

Mandaty pod "garnizonem"

Rozdano kwiaty za elektroodpady  

Kandydaci PO

Sukces naszych poszukiwaczy

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
606
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%