MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Na tę dziurę nie ma mocnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 5 lipca 2010, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Czy niebezpieczna wyrwa w asfalcie na środku skrzyżowania ulic Norwida i Mickiewicza na trwale pozostanie drogową „atrakcją” tego miejsca?

O dziurze już pisaliśmy. Notatka wywołała sporo emocji natury ogólnej tyczących fatalnego stanu dróg w Jeleniej Górze. Co z tego? Zagrożenie ma się w najlepsze. Drogowcy tylko od czasu do czasu zasypują wyrwę tłuczniem, którego – po rozjeżdżaniu przez auta – systematycznie ubywa. Wtedy pojawia się ekipa fachowców. Kolejna porcja kamyczków. – Jak długo tak można? – pytają kierowcy. - Szkoda, że w pobliżu nie mieszka żaden miejski oficjel. Wtedy na pewno w trymiga by naprawili!

Zmotoryzowani już przyzwyczaili się do dziury. Instynktownie przed nią zwalniają. Ci, którzy się zapomną, aby uchronić auto przed wstrząsem, wykonują gwałtowny manewr kierownicą. Wszyscy zastanawiają się, kiedy drogowcy – zamiast „naprawiać” jezdnię prowizorycznie – zaleją to miejsce asfaltem.

Dziura powstała tuż obok studzienki kanalizacyjnej. Droga po prostu zapadła się i zapewne wymaga solidniejszego remontu. Pozostaje mieć nadzieję, że zwiększone środki w budżecie przeznaczone na utrzymanie miejskich traktów, pozwolą w końcu (po kilku tygodniach) na doprowadzenie wspomnianego skrzyżowania do stanu normalności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Dachowanie w Radomierzu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Heniek 5-07-2010 8:31
ojjj! nieładnie doprowadzić do takiego stanu i nic z tym nie robić. To chyba jedna z kolejnych dziur PO. Taka dziura powyborcza.
~leon 5-07-2010 9:59
to nie w PO ale w ZDiM Jelenia Gora
~zawiedziony 5-07-2010 9:59
A dziury na ulicy Kadetów, przy budynkach starostwa, archiwum, to dopiero przełom...kto za to odpowiada? Firmy mają tu swoją lokalizację i nikt z tym nic nie robi...
~qba 5-07-2010 10:07
na Grottgera też jest podobna dziura już od kilku miesięcy...
~ 5-07-2010 10:30
bo w tym smiesznym kraju,jest zrobic i zapomniec. teraz jest albo prywatne,albo niczyje ,czyli miasta ,ktore nie panuje nad czerwona kotlina. na karlowicza kolo szkoly ,gdzie wczoraj byl lokal wyborczy,trawa miedzy blokami jak na sawannie,jakies reklamy rozsypane za plotem,ale narod jak barany ida wybierac innych baranow.po zimie do dzisiaj nie ma komu sprzatnac piachu ktory sypano i kurz sie wznosi po przejezdzie samochodu.ogolny syf ,a wlodarze i instytucje za to odpowiedzialne ladna kase bior
~T-tryk 5-07-2010 11:38
Spoko- po tej interwencji, chłopcy z Siedlęcina z dziury zrobią garb.
~ 5-07-2010 11:38
No Właśnie tylko czekać aż się zdarzy dzwon i ktoś ucierpi
maniekjg 5-07-2010 12:22
Hehe,bo wedle starej zasady-to nie ma być dobrze-to ma być zrobione.
~obwieś 5-07-2010 12:28
...bo to nowy sposób ograniczania prędkości jazdy: zamiast garbów, typu "leżący policjant" - dziura! O wiele taniej - dziura powstaje sama i nikt temu nie jest winien. I w tym przypomina ...dziurę budżetową! :-)
rymcycymcy 5-07-2010 13:29
Nie tylko na tę ..."nie ma mocnych" ..;)
~Koala 5-07-2010 14:45
Następna dziura kroi się pod wiaduktem przy Podchorążych. Złatana przez drogowców dziurka zaczyna powoli dziurę przypominać. Auta zjeżdżają na lewy pas by ją ominąć a co z przeciwka nadjeżdża - nie widać bo jest zakręt... Jeszcze trochę a na Jelonce pisać będą o wypadkach pod wiaduktem - z winy dziurki...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most już po remoncie

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
97
Tak
45%
Nie
48%
Nie wiem
6%