MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Na sport z promocji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 kwietnia 2009, 9:24
Aktualizacja: 11:28
Autor: Mar
Miłosz Sajnog
Fot. TEJO
Na wniosek radnego Miłosza Sajnoga 2/3 środków na sport kwalifikowany, czyli 400 tysięcy złotych przesunięto w budżecie miasta do działu promocja przez sport.

Dzięki temu kluby, które uginają się pod ciężarem długów, będą mogły przynajmniej częściowo rozliczyć się z wierzycielami i zawodnikami. Pieniądze pochodzące z promocji będzie można wydać na zaległości, podczas gdy wypłacone na podstawie uchwały o sporcie kwalifikowanym można wydać tylko na bieżące wydatki.

- Ta poprawka umożliwi w miarę szybkie wypłacenie tych środków, liczę, że najpóźniej do połowy kwietnia, czy jeszcze na koniec sezonu rozgrywek – mówi M. Sajnog – mam nadzieję, że pozostałe 200 tysięcy kluby dostaną gdy w końcu zacznie obowiązywać kilka razy poprawiana uchwała o sporcie kwalifikowanym.

Nadal nie jest uchwalona, ponieważ nie ma pewności, że RIO lub nadzór prawny wojewody nie znajdzie w niej błędów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamienili przejście w parking

Wbiegną na Przełęcz Okraj

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~DJ_SPORT 8-04-2009 11:08
G.... prawda, definicja promocji nie przewiduje wynagrodzeń dla sportowców. Poczytajcie przepisy ! Uchwala zostanie unieważniona.
~LeeWrangler 8-04-2009 11:17
Co za bzdury ! Promocja to przyszłość. Zdarzenia, które będą miały mioejsce w przyszlości, dzięki obecnie wydanym pieniądzom. Żadne przepisy nie pozwalają wydawać pieniędzy na promocję poprzez pokrywanie długu. To precedens nie do przyjęcia. Ktoś wpuścił Sajnoga w maliny, sam tego nie wymyślił. Zresztą nie przewiduje tego prawo Unii Europejskiej. Nie ma wydawania pieniędzy wstecz bez promessy. To tak, jakby pokryć długi Pana Bogusława K., po to by przedstawić go jako człowieka uczciwego i zasłużonego dla Piłarskiego Klubu Sportowego. Oj. obłudniki, obłudniki, obłudniki ( De Ja Vu, czy co ? )
~Ara 8-04-2009 13:21
Owszem, nie można pokryć długów z dotacji na promocję, ale podobnie jest z dotacją na sport kwalifikowany! Tam też nie można pokrywać długów i płacić "wstecz", tak było, jest i będzie ... także nie wiem czym Wy się podniecacie. Do DJ_SPORT: a czy z dotacji na sport kwalifikowany można było opłacać zawodników? NIE! Można było je wykorzystać na cele statutowe danego klubu. Także to co piszesz to g .... prawda.
NICpoŃ 8-04-2009 13:27
Kolejny chybiony pomysł :( Kluby wystartują w konkursie lub przetargu i ... dostaną kasę ale po wykonaniu umowy tzn nie po dniu, dwóch, czy w połowie kwietnia ale dopiero po kilku miesiącach. Radni jak zwykle - najpierw zrobil, potem pomyśleli.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To będzie siatkarskie zakończenie wakacji

Stalowe rumaki w Karpaczu

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
489
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%