MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Na ślizgawkę przy „Jelonku” od poniedziałku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 11 grudnia 2010, 9:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: Angela
Energetycy podłączyli odpowiednie napięcie potrzebne do mrożenia lodu na miejskim lodowisku, które w tym roku zostało rozłożone za Młodzieżowym Domem Kultury „Jelonek” przy ul. Marii Skłodowskiej–Curie. Teraz tafla się mrozi. Gotowa będzie 13 grudnia (poniedziałek).

W minionym tygodniu Międzyszkolny Ośrodek Sportu próbował zmrażać lód naturalnie, ale mimo niskich temperatur było to zadanie niezwykle trudne. Obecnie tafla lodu o wymiarach 20 x 30 m jest systematycznie mrożona agregatem chłodniczym, który jest sterowany przez komputer i utrzymuje stałą, temperaturę płynu o nazwie glikol. Ciecz krąży w układzie zamkniętym w gumowych matach chłodniczych usytuowanych pod powierzchnią lodu na całej powierzchni lodowiska.

- By nie doszło do przecięcia instalacji lodowiska łyżwami, lód musi mieć grubość około siedmiu centymetrów. Obecnie cały czas go mrozimy, a od poniedziałku lodowisko zostanie otwarte dla mieszkańców. Zapraszamy do korzystania z naszego obiektu – mówi Tomasz Kluch, dyrektor techniczny MOS-u w Jeleniej Górze.

Po uruchomieniu lodowisko będzie czynne od godz. 9.00 do 20. 30 z przerwami na konserwację. Ceny do końca grudnia pozostaną takie same, jak w minionym roku: dla osób dorosłych jest to 2,5 za godzinę jazdy i 3,5 za wypożyczenie łyżew. Z opłat zwolnieni są: dzieci, uczniowie, studenci emeryci i renciści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont hali sportowej

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~emwu 11-12-2010 11:34
A może by tak jelonka umieściła jakiś dokładny grafik etapów wstępu, bo w czasie otwarcia są godzinne przerwy konserwacyjne, a przyjeżdżając z za miasta nikomu nie podoba się czekanie na mrozie. Poza tym jakaś mapa parkingów (płatnych i nie) też by się przydała, jeśli to oczywiście nie jest problem dla naszych dociekliwych redaktorów.
~az 11-12-2010 13:05
Redaktorzy jelonki mają zawężony zakres obowiązków. Rzeczy trudnych nie rozwiązują, nie są przecież dziennikarzami śledczymi. A Ty chcesz jakieś mapy!
~Kr.. 11-12-2010 14:02
W końcu będzie można poszaleć ! :D Freestyle on ice !
~Mielor 11-12-2010 16:58
w Tym roku grafik etapów sie nie zmienił ani ceny za wstęp.. Wszystkich serdecznie zapraszam na otwarcie w Poniedziałek i życze miłej zabawy ; ))) "Freestyle on ice !"
~Justyś 11-12-2010 18:15
bedzie super! już w poniedziałek ide! :)
~lkk 12-12-2010 1:36
mnie najbardziej cieszy, ze Emeryci gratis :)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nowy program "Moja woda"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
350
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%