MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na scenie się działo!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 lutego 2019, 6:06
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2019, 9:14
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Użyczone/ organizatorzy
Wyjątkowo udane spotkanie muzyczne „Mikrofon dla artystycznie uzdolnionych” odbyło się w kawiarni Klubu Kwadrat. Na scenie już po raz drugi zaprezentowali się utalentowani mieszkańcy regionu jeleniogórskiego. Pomysłodawczynią, koordynatorką i prowadzącą prezentacje była nauczycielka muzyki Alfreda Rękowska.

Atrakcją wieczoru były najmłodsze artystki: 6-letnia Milenka Gawerda i 7- letnia Zosia Czajewicz, które towarzysząc zespołowi Perfectum, czystym dziecięcym brzmieniem zaśpiewały piosenkę S. Grzeszczak " Małe rzeczy."

Publiczności podobał się solista zespołu Perfectum Sławek Darul, którego w prezentowanych piosenkach wyróżnia uczuciowość. Zaśpiewał „Zostań z nami melodio” oraz „Czy pamiętasz”.

Kabaretowym stylem zachwyciły: charyzmatyczna Hanka Panasiuk i bawiąca publiczność swoimi monologami Bogusia Bratasz.

Z udaną interpretacją piosenki H. Banaszak "Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” wystąpiła solistka Perfectum Małgorzata Mitraszewska - dodaje Alfreda Rękowska. Wśród artystycznie uzdolnionych zadebiutował dobrze zapowiadający się wokalista Darek Machnacki z Piechowic.

Solistka zespołu Perfectum Alicja Mazuro i menadżer Jerzy Wrona zaśpiewali piosenkę Cyganeria porywając publiczność do wspólnego śpiewania. Ciepło odebrany przez publiczność został też solowy występ Jerzego Wrony, który zaprezentował dwa covery: „Ze starej płyty” Andrzeja Frajndta oraz „Dziś jeszcze nie wiem” Krzysztofa Krawczyka, (Its now or never ,Elvisa Presleya).

Na zakończenie, w krótkim recitalu na żywo, wystąpił zgłoszony w ubiegłym tygodniu młodzieżowy zespół instrumentalno- wokalny „INDEED” z Kamiennej Góry, który został bardzo mile przyjęty przez publiczność.

To było bardzo udane spotkanie – podsumowuje Alfreda Rękowska. - Licznie przybyła publiczność dużymi brawami nagradzała wykonawców. Ponadto podczas wieczoru zgłaszali się kolejni chętni do zaprezentowania swoich uzdolnień. Zapraszam. Przesłuchania odbywają się w każdą środę od 16.00 do 18.00 – dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
1
8%
Dziwi
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Energetyczny prolog!

Premiera “Kto się boi Pani Eś” w Teatrze Animacji

Laboratorium Szkła już działa!  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~rattlehead 1-02-2019 10:36
Super sprawa, dobra robota kwadrat
~hory 1-02-2019 22:24
do: ~rattlehead (10:36)
No dobra, a co z pentagonem?
~c 1-02-2019 16:37
"Atrakcją wieczoru były najmłodsze artystki: 6-letnia Milenka Gawerda i 7- letnia Zosia Czajewicz," Jakoś staro wyglądają.
~hory 1-02-2019 22:23
do: ~c (16:37)
Bo tyle lat mają do emerytury !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trudny dojazd do szkoły

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Lepsze jutro w "Muflonie" – dla wszystkich

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
742
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%