MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Na rotarianach można polegać!

Wiadomości: REGION
Środa, 3 lutego 2010, 10:02
Aktualizacja: Czwartek, 4 lutego 2010, 8:00
Autor: Ania
Pogorzelcy z Dąbrowicy będą wdzięczni za każdą pomoc.
Fot. Ania
Rotary Club Jelenia Góra – na prośbę naszej redakcji – założył już rachunek bankowy. Mogą nań wpłacać środki wszystkie osoby dobrej woli. Pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz rodzin, które ucierpiały w pożarze, jaki wybuchł dziewiątego stycznia w Dąbrowicy.

Numer konta to: 60 1910 1048 2403 6021 2304 0005 . Przekazując pieniądze należy uprzednio wpisań nazwę Klub Rotariański w Jeleniej Górze i podać adres, czyli: Staniszów 100 , 58-500 Jelenia Góra z dopiskiem dla pogorzelców.

Pieniądze potrzebne są na odbudowę domu pogorzelców. Rozpoczął się już remont dachu, ale kompleksowe działania będą możliwe dopiero po zgromadzeniu funduszy, które wystarczą na postawienie ścian, bo pierwsze piętro budynku w zasadzie w całości spłonęło. Rotarianie planują także przekazać rodzinie przynajmniej część materiałów budowlanych, działania w tym kierunku już są prowadzone.

Rotary Club Jelenia Góra jednocześnie prowadzi wiele akcji. Obecnie zbiera już oferty na zakup ultrasonografu dla noworodków, który trafi do jeleniogórskiego szpitala. – Możemy na niego przeznaczyć od 90 do 110 tysięcy złotych. Będzie to więc na pewno bardzo dobry ultrasonograf. Pieniądze na niego pochodzą z naszych składek członkowskich oraz organizowanych wcześniej bali charytatywnych i koncertów – mówi Mieczysław Kodź, prezydent Rotary Club Jelenia Góra - Zanim dokonamy zakupu musimy uzbierać kilka ofert i skonsultować się z lekarzami – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Areszt za brutalne pobicie

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Yeti 3-02-2010 10:33
Dobra inicjatywa tylko szkoda że pieniądze muszą zbierać prywatne organizację, bo państwowe urzędy niestety wydają miliony na mało trafione inwestycję które nikomu nie pomagają a jedynie przynoszą chwałę i dodatkowe pieniądze jeżeli takowe są dla miasta.
~optymista 3-02-2010 12:26
~Ed 3-02-2010 12:26
Yeti głupoty piszesz, "państwowe pieniądze" niby skąd są? od Pana prezydenta? a może od UE?
~Yeti 3-02-2010 12:55
Do 03-02-2010 12:26 | ~Ed Wiem że w większości to my odprowadzamy w formie podatków pieniądze do wspólnej kasy państwa lecz zamiast wydawać te pieniądze z głową to gdzieś się je w jakiejś części trwoni.
~Julita -Róża 3-02-2010 16:55
Ratary Klub - to super fantastyczni faceci - doskonali w organizacji , reakcji na otoczenie i bardzo zaradni , skuteczni w dzialaniu- szkoda że tak o nich mało wiemy. Bil Geats - jako rotarianin przekazał na walkę z POLIO w Azji 255 milionow dolarów i osobiście szczepił przeciw tej chorobie male dzieci. Kluby rotary prężnie też działały przed wojna w Łodzi ,we Lwowie ,Warszawie i Krakowie - Reaktywowani je dopiero po 1989 roku. To znakomita sprawa dla środowisk w ktorych one się znajdują . Brawo.
~wrocławski student 3-02-2010 17:35
Julita a wspomnij o rotarach jako organizacji na wpół-masońskiej bo o zaletach zawsze się mówi :) owszem założeni po to by polepszyć życie mieszkańców jakiegoś miasta [rys historyczny] i z taką pomocą istniejący po dziś
~iwon 3-02-2010 19:34
Pięknie .Ale pracowałam dla jednego z tych wspaniałych panów za upokarzającą pensję.
~obiektywny obserwator 3-02-2010 19:46
My Polacy, każdego kto czyni cos pozytywnego umiemy zmieszać z blotem, zarzucić powiązania masońskie, \\\"interesy podatkowe\\\", czy znacznie gorzej. Znam, malo obserwuje jeleniogorski Klub Rotary od poczatku istnienia, malo byłem na balu z okazji zagnieżdzenia Tego Klubu. Prosze wszystkich by na spokojnie ocenili dorobek Klubu, akcje zwiazane z dziećmi (ratujmy wzrok dzieciom, obiady dla najuboższych) pomoc samotnym matkom, osrodkowi pomocy społecznej. Tego nie powinno sie bagatelizować, malo nie można bo to jest conajmniej nieprzyzwoite. Szkoda, ze na terenie naszego bylego województwa nie ma innych podopbnych Klubów - chocby w Lubaniu, Zgorzelcu a może Bolesławcu. naprawde warto zaufać Rotarianom, mało tego należa im sie słowa uznania i podziekowania, Dziękuje, Koledzy \\\"masoni\\\" ( to oczywiście zart, jezeli kogoś uraziłem z góry przepraszam)
~obiektywny obserwator 3-02-2010 19:50
Koleżanko " I won) a jaka wedlug Ciebie jest pensja nie upokarzajaca, co potrafisz, jakie masz kwalifikacje. Przecież i Ty możesz załozyc sobie firmę ( przy jednym okienku, w jeden dzień) i godnie płacic swoim pracownikom. Szkoda, ze nie jestem z jeleniej Gory, chetnie porozmawiam o zatrudnieniu
~Julita-Róża 3-02-2010 21:58
Słuchaj wrocławski studencie - nie wiem jakie są kryteria i dzisiejszy poziom studiow , który winien wymagać od sluchaczy logicznego myślenia ,umiejetności korzystania z szerokiej wiedzy i poziomu intelektualnego studenta, skoro takich dzisiaj mamy studentów o takim poziomie intelektualnym jaki prezentujesz to jest tragedia dla kraju i przyszłości..Ja na Twoim miejscu zwróciłabym pieniadze za maturę. O wolnomularzach czyli masonach poczytaj w internecie jak potrafisz i o rotary tez poczytaj jak potrafisz - a jak nie to niech to zrobią za Ciebie dzieci z piatej klasy i Tobie poczytaja a Ty w ramach rewanzu i uświadomienia swoje otoczenie zreformujesz bo przekarzesz im co ciekawego sie dowiedzialeś o masonach i rotarianach jako półstudent wroclawski. Osobiście wiem że sie kamuflujesz - bo studentam nie możesz być - bowiem takich prymitywnych nie przyjmuja na uczelnie - gdyż to grozi zagladą narodu.
~K. do ~Julita-Róża 4-02-2010 8:43
"Przekarzesz" - jeśli masz maturę to gratuluję. Ile kosztowała???
~K. 4-02-2010 8:47
A dla jednego z "panów" też miałem "przyjemność" pracować. O moje kwalifikacje o.o. możesz być spokojny. Teraz pracuję gdzie indziej za pieniądze.
~Julita -Róza 4-02-2010 9:35
Do czupurnych panow K. i nnych odpowiadam - niestety nie posiadam matury , do błędów w pisowni moge sie przyznac - ale nie należe do tych ,którzy niemrawo ustawiaja sobie zycie i maja pretensje do tych chcących czegoś dokonać - bo tak wypada w ich mniemaniu. Panowie tematem jest pomoc dla tych ludzi dotknietych nieszczęściem - więc skierujcie swoje egoistyczne myslenie "tylko o sobie" a weżcie sie do pomocy na rzecz tych ludzi jak potraficie! i się sprawdżcie w pozytecznej robocie a inni za to bedą Was krytykować - albo nie przeszkadzajcie, stujcie obojetnie jak trutnie spoleczne i narzekajcie.Wybór należy do Was !!!
~K. do ~Julita -Róza 4-02-2010 16:30
Napisałem "jeśli" ale widocznie to dla Ciebie za trudne słowo. Ale zawsze możesz zajrzeć do słownika- jeśli a nie "jak" potrafisz. W ostateczności zainstaluj sobie nakładkę do przeglądarki. Niestety Polska w większości jest krajem wtórnych a...lfabetów którzy potrafią najwyżej przeczytać instrukcję obsługi (bo ze zrozumieniem już marnie). Brak matury ani "papier" dys... nikogo nie tłumaczy. To ja decyduję komu i kiedy pomagam i gdyby każdy tak "nie pomagał" komuś ze swojej okolicy to nie byłoby problemu ludzi potrzebujących. Chcesz zobaczyć trutnia? Spójrz w lustro!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Drastyczne billboardy

Spotkali się z Beatą Kempą

Trwa rozbudowa SOSW

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1341
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%